X

Objawy uszkodzonego naczynia przeponowego

17 Oct 2009 22:05 MLmlenda
  • #1 17 Oct 2009 22:05
    mlenda
    Level 9  
    Helpful post? (0)
    Jakie są objawy uszkodzonego naczynia?
  • #2 17 Oct 2009 22:14
    Removed
    Helpful post? (0)
    Jakiego naczynia?
  • #3 17 Oct 2009 22:51
    Moritouri
    Specjalista - systemy grzewcze
    Helpful post? (0)
    Chodzi o naczynie przeponowe. Pęknięta przepona powoduje, iż naczynie nie kompensuje wzrostu ciśnienia w układzie. Wraz ze wzrostem temperatury ciśnienie w układzie gwałtownie rośnie i otwiera się zawór bezpieczeństwa. Po ostygnięciu, w układzie jest niedobór ciśnienia i mokro pod kotłem...
  • #4 18 Oct 2009 21:59
    mlenda
    Level 9  
    Topic author Helpful post? (0)
    pytałem dlatego, że ostatnio kocioł zagotował mi wodę w nagrzewicy (zamkniete zawory do pionów c.o.), zadziałaly zabezpieczenia i się wyłaczył, ale teraz jakoś tak dziwnie dziala tzn. nie wszystkie grzejniki grzeją, długo się nagrzewają, a po tym zagotowaniu to coś tak dziwnie terkotało w piecu jakby kulka latała i stukała gdzieś tam w trzewiach kotła- saunier Duval Thema C 23 AS- z zasobnikiem cwu.
    Odpowietrzylem wszystko kilka razy i nic to nie daje grzejniki mają doprowadzenie wody gorace i są gorace u góry a dołem zimne i odprowadzenie wody z ghrzejnika-rurka tez zimna ?

Marek
  • #5 18 Oct 2009 22:22
    Removed
    Helpful post? (0)
    Jestes pewny ze masz sprawna pompke, mogla sie uszkodzic po zagotowaniu?
  • #6 18 Oct 2009 22:33
    mirrzo

Moderator - Systemy Grzewcze
    Helpful post? (0)
    Moritouri wrote:
    Chodzi o naczynie przeponowe. Pęknięta przepona powoduje, iż naczynie nie kompensuje wzrostu ciśnienia w układzie. Wraz ze wzrostem temperatury ciśnienie w układzie gwałtownie rośnie i otwiera się zawór bezpieczeństwa. Po ostygnięciu, w układzie jest niedobór ciśnienia i mokro pod kotłem...

To są objawy uszkodzonego naczynia, a pompka ? Co ma tu pompka do roboty?
  • #7 18 Oct 2009 22:38
    Removed
    Helpful post? (0)
    Nie ma podstaw do twierdzenia ze uszkodzone jest naczynie. Pozostaje problem obiegu wody.
  • #8 19 Oct 2009 07:58
    dziubek102
    Helpful post? (0)
    sroka wrote:
    Nie ma podstaw do twierdzenia ze uszkodzone jest naczynie. Pozostaje problem obiegu wody.

potwierdzam mogła zatrzeć się pompa, w tym modelu zdarzyło się kilka razy wraz z objawem stukania, jednak proponuje serwis..
  • #9 21 Oct 2009 22:25
    mlenda
    Level 9  
    chciałem przyoszczędzić :) ale się chyba nie da :( pompka niby pracuje bo słychać jak działa moze tylko wydajnośc jej spadła. Ostatnio rozebrałem to wszystko w drobny mak, pompkę też i nie była zatarta tzn. się wirnik kręcił bez problemów jak go poruszałem łapką
    marek
  • #10 23 Oct 2009 09:46
    Moritouri
    Helpful post? (0)
    sprawdź zawór trójdrożny...
  • #11 23 Oct 2009 13:30
    neodym
    Level 13  
    Helpful post? (0)
    mlenda wrote:
    Jakie są objawy uszkodzonego naczynia?

Zwykle objawem uszkodzonego naczynia jest wzrost ciśnienia w instalacji i jak masz manometr to widzisz to na nim, a jak nie to ci zacznie sikać z zaworu bezpieczeństwa jeśli go posiadasz :-) A ajk nie masz i tego i tego to bum i poleci woda pod posadzkę :-)
    Innego objawu nie ma.
    Na zimnej wodzie zacznie ciec zawór bezpieczeństwa.
    W naczyniu jest wentyl. Naciśnij go na ułamek sekundy. Będziesz słyszał czy jest ciśnienie.
  • #12 23 Oct 2009 14:34
    mlenda
    Level 9  
    wygląda na to, że zgodnie z waszymi sugestiami wszystko jest ok, nic nie cieknie,ciśnienie nie rośnie tzn. jak się woda grzeje to rośnie troche ale zawory nie puszczają, na zimnym nie leje się i nie ma za malego cisnienia ?!! s
    sam juz nie wiem co o tym sadzić chyba zostawie to na dluższy czas i zobacze jak się bedzie zachowywać. Serwis zawsze mozna wezwać.
    Marek
  Search 4 million + Products
Browse Products