X

opel astra f kłopoty z pomp± paliwa

wojtek5225 18 Oct 2009 11:41
  • #1 18 Oct 2009 11:41
    wojtek5225
    Level 8  
    Helpful post? (+1)
    :| witam mam problem z pomp± paliwa nie podaje paliwa po przekręceniu kluczyka co bardzo utrudnia rozruch na zimnym silniku,paliwo podaje dopiero gdy kręce rozrusznikiem i załatwiłem przez to już jeden rozrusznik. proszę o pomoc.
  • #2 18 Oct 2009 12:26
    1Remus
    Level 16  
    Helpful post? (0)
    Jaki silnik?
    Ktory rok produkcji.
    W silnikach 1.4 i 1,6 jest to normalne ze pompa podaje dopiero przy rozruchu.
  • #3 18 Oct 2009 12:42
    rico37p
    Level 28  
    Helpful post? (0)
    Czasami w niektórych układach pompka się wł±cz po przekręceniu kluczyka w pozycję zapłon,ale nie zawsze. Sprawdż bezpiecznik F2 czy na nim pojawia się napięcie przy kręceniu rozrusznikiem.Jeżeli nie, trzeba sprawdzić przekażnik na prawym słupku przy nogach pasażera (za boczn± osłon±).
  • #4 18 Oct 2009 17:51
    wojtek5225
    Level 8  
    Topic author Helpful post? (+3)
    pompa jest nowa,przekażnik na prawym słupku też nowy.Przed wymian± pompy paliwa auto odpalało od razu a teraz kręce rano jak głupi odpala po 10 sekundach kręcenia. silnik to 1.6v8 z gazem. jak odpalam go na gazie pali na dotyk,Na paliwie też odpala ładnie ale jak już trochę sie rozgrzeje, ale i wtedy nie pali tak jak przed wymian± pompy. Mam pytanie czy pompa powinna pracować po przekręceniu kluczyka.:?:
  • #5 18 Oct 2009 17:54
    rico37p
    Level 28  
    Helpful post? (0)
    A jak miałe¶ poprzednio? Przed wymian± pompy.
  • #6 18 Oct 2009 18:14
    wojtek5225
    Level 8  
    Topic author Helpful post? (+1)
    przed wymian± palił od razu 2 obroty i juz, teraz trzeba ze 20 obrotów i przez to załatwiłm rozrusznik a zaraz załatwie i akumulator.
  • #7 18 Oct 2009 18:51
    powidz
    Level 20  
    Helpful post? (0)
    Od rocznika około 1994 pompa nie działa po wł±czeniu zapłonu w oplu.
    Ja proponuje ci wymienić filtr paliwa który masz pod autem,i sprawdzić ci¶nienie paliwa.
  • #8 18 Oct 2009 20:55
    rico37p
    Level 28  
    Helpful post? (+1)
    A ja mam Asterkę z 1995 i pompa się zał±cza po przekręceniu kluczyka .Silnik c14nz.I co ty na to Powidz? Czemu piszesz nieprawdę?

Dodano po 2 [minuty]:

Wojtek5225: sprawdż czy w czasie kręcenia rozrusznikiem jest wtryskiwane paliwo.
  • #9 18 Oct 2009 21:42
    kwok
    Level 38  
    Helpful post? (0)
    a ja my¶lę że problem nie w pompie tylko w elektrozaworach lpg - nie zamykaj± się szczelnie i silnik jest zalewany gazem przez co po dłuższym postoju trzeba go długo kręcić żeby się przewentylował
    rada: przed zakończeniem jazdy przeł±cz na benzynę i tak go zostaw albo (lepiej) zakręć zawór na butli i wypal wszystki gaz z instalacji aż auto samo zga¶nie a na drugi dzień się wiele wyja¶ni
  • Helpful post
    #10 18 Oct 2009 22:17
    spider446
    Level 12  
    Helpful post? (0)
    Może ta pompa to jaki¶ chiński wynalazek i nie nabija ci¶nienia odpowiednio szybko? Możesz dorobić sobie wł±cznik(chwilowy), którym będziesz uruchamiał pompę przed rozruchem silnika by zd±żyła nabić ci¶nienie,może zawór zwrotny w niej nie trzyma,lub go tam wcale nie ma. Też kupiłem taki wynalazek za około 100 zł no i podobny objaw,dorobiłem wł±czniczek i jest ok.
  • #11 19 Oct 2009 06:08
    wojtek5225
    Level 8  
    Topic author Helpful post? (0)
    :| astre mam z 93roku a co do pompy wymieniłem j± teraz na używana za szrotu i też nic ale może faktycznie nie trzyma paliwa bo dochodzi dopiero jak troche pokręce,filtr też muszę wymienić, ale mam kolegę który ma astrę z 97 u niego pompe słychać po przekręceniu kluczyka dziala kilka sekund i sie wył±cza.My¶le że u mnie też tak powinna działac, ale jak nie dam rady nic z tym zrobić to chyba posłucham SPIDERA446 i zrobie sobie jakis chwilowy przeł±cznik,troche rano potrzymam i chyba będzie ok. Ale mam do was jeszcze jedno pytanie, jak go rano odpalę to przez chwile chodzi nierówno po jakiej¶ minucie jast ok wymieniłem ¶wiece,wtrysk też ale dalej tak jest, co to może być.
  • #12 20 Oct 2009 21:39
    basbet
    Level 9  
    Helpful post? (0)
    Co do nierównej pracy silnika po odpaleniu to jest stały ból astry zgazowanej. Przyczyn± jest najczę¶ciej czujnik temperatury silnika(nie temperatury płynu).
    Spróbuj go wymienić koszt około 25 zł. Pompkę paliwa- to powiniene¶ sprawdzić ci¶nienie .
  • #13 20 Oct 2009 22:06
    rico37p
    Level 28  
    Helpful post? (0)
    Wymiana czujnika temperatury nic nie pomoże.Basbet:obydwa mierz± temperaturę płynu ,tylko jeden do wskażnika a drugi do sterownika.
  • #14 09 Jan 2010 21:16
    wojtek5225
    Level 8  
    Topic author Helpful post? (0)
    Dzięki za pomoc, ale nikt w to nie uwierzy, po prostu bak był dziurawy, wymieniłem na nowy i wszystko gra. Dzięki wszystkim za podpowiedzi.
  Search 4 million + Products
Browse Products