Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

opel astra f kłopoty z pompą paliwa

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Początkujący -> opel astra f kłopoty z pompą paliwa
Autor
Wiadomość
wojtek5225
Poziom 3
Poziom 3

Miasto: zawiercie

Post#1 Post autora tematu 18 Paź 2009 11:41   

opel astra f kłopoty z pompą paliwa

:| witam mam problem z pompą paliwa nie podaje paliwa po przekręceniu kluczyka co bardzo utrudnia rozruch na zimnym silniku,paliwo podaje dopiero gdy kręce rozrusznikiem i załatwiłem przez to już jeden rozrusznik. proszę o pomoc.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 18 Paź 2009 11:41   

Powrót do góry

1Remus
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: Berlin

Post#2 18 Paź 2009 12:26   

Re: opel astra f kłopoty z pompą paliwa

Jaki silnik?
Ktory rok produkcji.
W silnikach 1.4 i 1,6 jest to normalne ze pompa podaje dopiero przy rozruchu.
Powrót do góry

rico37p
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: Strzelin

Post#3 18 Paź 2009 12:42   

Czasami w niektórych układach pompka się włącz po przekręceniu kluczyka w pozycję zapłon,ale nie zawsze. Sprawdż bezpiecznik F2 czy na nim pojawia się napięcie przy kręceniu rozrusznikiem.Jeżeli nie, trzeba sprawdzić przekażnik na prawym słupku przy nogach pasażera (za boczną osłoną).
Powrót do góry

wojtek5225
Poziom 3
Poziom 3

Post#4 Post autora tematu 18 Paź 2009 17:51   

pompa jest nowa,przekażnik na prawym słupku też nowy.Przed wymianą pompy paliwa auto odpalało od razu a teraz kręce rano jak głupi odpala po 10 sekundach kręcenia. silnik to 1.6v8 z gazem. jak odpalam go na gazie pali na dotyk,Na paliwie też odpala ładnie ale jak już trochę sie rozgrzeje, ale i wtedy nie pali tak jak przed wymianą pompy. Mam pytanie czy pompa powinna pracować po przekręceniu kluczyka.:?:
Powrót do góry

rico37p
Poziom 21
Poziom 21

Post#5 18 Paź 2009 17:54   

A jak miałeś poprzednio? Przed wymianą pompy.
Powrót do góry

wojtek5225
Poziom 3
Poziom 3

Post#6 Post autora tematu 18 Paź 2009 18:14   

przed wymianą palił od razu 2 obroty i juz, teraz trzeba ze 20 obrotów i przez to załatwiłm rozrusznik a zaraz załatwie i akumulator.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 18 Paź 2009 18:14   

Powrót do góry

powidz
Poziom 17
Poziom 17

Miasto: Aleksandrów kujawski

Post#7 18 Paź 2009 18:51   

Od rocznika około 1994 pompa nie działa po włączeniu zapłonu w oplu.
Ja proponuje ci wymienić filtr paliwa który masz pod autem,i sprawdzić ciśnienie paliwa.
Powrót do góry

rico37p
Poziom 21
Poziom 21

Post#8 18 Paź 2009 20:55   

A ja mam Asterkę z 1995 i pompa się załącza po przekręceniu kluczyka .Silnik c14nz.I co ty na to Powidz? Czemu piszesz nieprawdę?

Dodano po 2 [minuty]:

Wojtek5225: sprawdż czy w czasie kręcenia rozrusznikiem jest wtryskiwane paliwo.
Powrót do góry

kwok
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: Kołobrzeg

Post#9 18 Paź 2009 21:42   

a ja myślę że problem nie w pompie tylko w elektrozaworach lpg - nie zamykają się szczelnie i silnik jest zalewany gazem przez co po dłuższym postoju trzeba go długo kręcić żeby się przewentylował
rada: przed zakończeniem jazdy przełącz na benzynę i tak go zostaw albo (lepiej) zakręć zawór na butli i wypal wszystki gaz z instalacji aż auto samo zgaśnie a na drugi dzień się wiele wyjaśni
Powrót do góry

spider446
Poziom 10
Poziom 10

Miasto: ostrołęka

Post#10 18 Paź 2009 22:17pomocny post - solucja   

Może ta pompa to jakiś chiński wynalazek i nie nabija ciśnienia odpowiednio szybko? Możesz dorobić sobie włącznik(chwilowy), którym będziesz uruchamiał pompę przed rozruchem silnika by zdążyła nabić ciśnienie,może zawór zwrotny w niej nie trzyma,lub go tam wcale nie ma. Też kupiłem taki wynalazek za około 100 zł no i podobny objaw,dorobiłem włączniczek i jest ok.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 18 Paź 2009 22:17pomocny post - solucja   

Powrót do góry

wojtek5225
Poziom 3
Poziom 3

Post#11 Post autora tematu 19 Paź 2009 06:08   

:| astre mam z 93roku a co do pompy wymieniłem ją teraz na używana za szrotu i też nic ale może faktycznie nie trzyma paliwa bo dochodzi dopiero jak troche pokręce,filtr też muszę wymienić, ale mam kolegę który ma astrę z 97 u niego pompe słychać po przekręceniu kluczyka dziala kilka sekund i sie wyłącza.Myśle że u mnie też tak powinna działac, ale jak nie dam rady nic z tym zrobić to chyba posłucham SPIDERA446 i zrobie sobie jakis chwilowy przełącznik,troche rano potrzymam i chyba będzie ok. Ale mam do was jeszcze jedno pytanie, jak go rano odpalę to przez chwile chodzi nierówno po jakiejś minucie jast ok wymieniłem świece,wtrysk też ale dalej tak jest, co to może być.
Powrót do góry

basbet
Poziom 9
Poziom 9

Miasto: torun

Post#12 20 Paź 2009 21:39   

Co do nierównej pracy silnika po odpaleniu to jest stały ból astry zgazowanej. Przyczyną jest najczęściej czujnik temperatury silnika(nie temperatury płynu).
Spróbuj go wymienić koszt około 25 zł. Pompkę paliwa- to powinieneś sprawdzić ciśnienie .
Powrót do góry

rico37p
Poziom 21
Poziom 21

Post#13 20 Paź 2009 22:06   

Wymiana czujnika temperatury nic nie pomoże.Basbet:obydwa mierzą temperaturę płynu ,tylko jeden do wskażnika a drugi do sterownika.
Powrót do góry

wojtek5225
Poziom 3
Poziom 3

Post#14 Post autora tematu 09 Sty 2010 22:16   

Dzięki za pomoc, ale nikt w to nie uwierzy, po prostu bak był dziurawy, wymieniłem na nowy i wszystko gra. Dzięki wszystkim za podpowiedzi.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Początkujący -> opel astra f kłopoty z pompą paliwa
Strona 1 z 1