Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel ASTRA F 1.6 Si Dziwne objawy z obrotami prosze o pomoc

superktos77 18 Paź 2009 13:44 4246 2
  • #1 18 Paź 2009 13:44
    superktos77
    Poziom 8  

Witam wszystkich . Nie mam już nerwów do mojej astry błagam pomóżcie ! Mój silnik to c16se bez LPG .Auto gdy kupiłem wszystko było ok tylko nieraz świeciła kontrolka Check engine i komp pokazywał (sonda lambda brak sygnału) . Po jakimś czasie wolne obroty zaczęły falować i zawieszały się na 1500 nieraz na 2000 . Wymieniłem korkowca , czujniki temp , świece i sondę .Po wymianie sondy chwile było ok ,a później znowu to samo .Mam takiego znajomego mechanika i doradził ze to może być sterownik ,kupiliśmy na szrocie i obroty ok silnik ładnie chodzi tylko znowu ta sonda brak sygnału. Mechanik powiedział ze tamten komp mógł dać napięcie na sondę i ja spaliło wiec kopiłem kolejna sondę (używkę). Wszystko było ok auto chodziło jak złoto tylko takie wrażenie miałem ze od 3000 miało kopyto ale i tak bylem szczęśliwy .Co dobre szybko sie konczy po 2 tygodniach obroty znowu nie tyle co faluja ale raz sa 1200 raz 1500 a niekiedy nawet 2000 po odpieciu krokowca nie ma prawie zadnej zmiany (a wczesniej to pomagało) ,a po odpieciu czujnika położenia przepustnicy obroty sa odrobinke za niske ale auto ma swoja moc nie szarpie prosze o pomoc !!! Z góry dziekuje i pozdrawiam .

• #2 26 Paź 2009 10:17
    basbet
    Poziom 9  

Sprawdź czujnik położenia przepustnicy. Może mieć uszkodzone obwody.

• #3 17 Lut 2011 20:27
    superktos77
    Poziom 8  

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi, naprawdę bardzo mi pomogliście . Pozdrawiam

Ps. Po podmianie sterownika,sondy i jeszcze kilku gratów łącznie z TPS okazało się ze gość w sklepie się pomylił i sprzedał mi TPS do mono wtrysku , kupiłem odpowiedni i wszystko wróciło do normy .

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme