Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
 • #1 19 Oct 2009 19:57
  lozos
  Level 2  
  Helpful post? (0)
  witam mam problem zainstalowałem pompkę do centralnego, w połowie budynku mam stare grube rury do kaloryferów a w dalszej części nowe kaloryfery i cienki rury, a problem jest taki że w starych grzejnikach grzeje a nowe zimne jakby pompka nie goniła wody dalej a grzejniki nie są zapowietrzone. proszę o pomoc
 • #2 19 Oct 2009 20:17
  Marksrz
  Level 20  
  Helpful post? (0)
  to wymien nowe na stare i bedzie grzało
  albo odwrotnie jak wolisz
 • #3 19 Oct 2009 20:19
  Dido230
  Level 22  
  Helpful post? (0)
  Jak masz zawory przy tych starych grzejnikach to pozostaw je odkrecone na 1/4 przeplywu, wtedy woda nie będzie tak szybko cyrkulować nimi i zacznie także plynąć przez nową instalację.
 • #4 19 Oct 2009 22:08
  berlingo
  Level 20  
  Helpful post? (0)
  trzeba przydławić stary system albo na zaworach jak są albo pozakładać kryzy na starych grzejnikach i będzie ok
 • #5 03 Nov 2009 21:49
  mlenda
  Level 9  
  Helpful post? (0)
  podłaczę sie pod temat - mam taki problem:
  z powodu zamknietych zaworów do instalacji c.o. - kocioł zagotowal wodę, zadziałaly zabezpieczenia i się wyłaczył, Saunier Duval Thema C 23 AS. Po kilku minutach kocioł się normalnie właczył(zawory już otworzyłem :) ) i pracuje jakby normalnie, tylko:
  - grzejniki są gorące ale tylko na górze (nie na pięterku tylko góra grzejnika jest gorąca tak 10-15 cm od góry po całej szerokości) a dół letni lub wręcz zimny.
  Odpływ z grzejników jest zimny,ciśnienie ok, odpowietrzone też jest. Wedlug mnie nie działa pompka cyrkulacyjna, tzn. działa ale tylko jak palnik działa, zgaszenie się palnika wyłącza pompkę. Zauwazyłem , że na powrocie jest czujnik temperatury szeregowo z termostatem. Gdy palnik zgasnie a temp jest wysoka 70-80 stopni zdjęcie konektora z termostatu uruchamia pompkę, wydawało by się ze jest walnięty termostat (jest ciagle zwarty),ale jak się odepnie konektor z niego w czasie pracy palnika to palnik gaśnie. Czujnik temp jest chyba ok bo piec dochodzi do określonej temp i palnik gaśnie. W instrukcji pisze ,że po zadzialaniu zabezpieczenia przed przegrzaniem, nalezy ręcznie właczyć termostat-ale nic takiego nie ma (zresztą kocioł działa ??)
  Czy ktoś z Szanownego Grona mógłby naprowadzić mnie na włąsciwe tory, gdzie szukać przyczyny- wezwanie serwisu to ostateczna ostateczność.

  Marek
 • #6 04 Nov 2009 23:07
  EkoGrzew
  Level 19  
  Helpful post? (0)
  panie marku. jakie sa parametry ogrzewania? (temp zas/temp powr.)
 • #7 04 Nov 2009 23:38
  mlenda
  Level 9  
  Helpful post? (0)
  no nie wiem.
  Na kotle jest termometr i on pokazuje aktualnątemp wody w instalacji. na dzień dzisiejszy dochodzi ona do 80 stopni- (mogę to zmienić) jak jest temp powrotu nie wiem - dodam tylko, że tak bylo "od zawsze" czyli od kilku lat (7) eksploatacji kotła.
  Problemy powstały od momentu zagotowania .

  Marek
 • #8 20 Nov 2010 19:01
  hydro-man
  Level 17  
  Helpful post? (0)
  Witam - przeczytałem twoje sprawozdanie i myślę, że powinieneś odpowietrzyć instalację a zarazem sprawdzić otwartość zaworów powrotnych i termostaty jeśli są na grzejnikach. Głowice termostatów zdejmij i sprawdź czy iglice się ruszają naciskając na nie bokiem śrubokręta.
  Search 4 million + Products
Browse Products