Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

pompka do centralnego - nieprawidłowe działanie ogrzewania

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Systemy Grzewcze Serwis -> Systemy Grzewcze Użytkowy -> pompka do centralnego - nieprawidłowe działanie ogrzewania
Autor
Wiadomość
lozos
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: lidzbark warmiński

Post#1 Post autora tematu 19 Paź 2009 19:57   

pompka do centralnego

witam mam problem zainstalowałem pompkę do centralnego, w połowie budynku mam stare grube rury do kaloryferów a w dalszej części nowe kaloryfery i cienki rury, a problem jest taki że w starych grzejnikach grzeje a nowe zimne jakby pompka nie goniła wody dalej a grzejniki nie są zapowietrzone. proszę o pomoc
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 19 Paź 2009 19:57   

Powrót do góry

Marksrz
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: Rzeszów

Post#2 19 Paź 2009 20:17   

Re: pompka do centralnego

to wymien nowe na stare i bedzie grzało
albo odwrotnie jak wolisz
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 19 Paź 2009 20:17   

Powrót do góry

Dido230
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: Kielce

Post#3 19 Paź 2009 20:19   

Re: pompka do centralnego

Jak masz zawory przy tych starych grzejnikach to pozostaw je odkrecone na 1/4 przeplywu, wtedy woda nie będzie tak szybko cyrkulować nimi i zacznie także plynąć przez nową instalację.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 19 Paź 2009 20:19   

Powrót do góry

berlingo
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: KALISZ

Post#4 19 Paź 2009 22:08   

Re: pompka do centralnego - nieprawidłowe działanie ogrzewan

trzeba przydławić stary system albo na zaworach jak są albo pozakładać kryzy na starych grzejnikach i będzie ok
Powrót do góry

mlenda
Poziom 9
Poziom 9

Miasto: Kraków

Post#5 03 Lis 2009 22:49   

podłaczę sie pod temat - mam taki problem:
z powodu zamknietych zaworów do instalacji c.o. - kocioł zagotowal wodę, zadziałaly zabezpieczenia i się wyłaczył, Saunier Duval Thema C 23 AS. Po kilku minutach kocioł się normalnie właczył(zawory już otworzyłem :) ) i pracuje jakby normalnie, tylko:
- grzejniki są gorące ale tylko na górze (nie na pięterku tylko góra grzejnika jest gorąca tak 10-15 cm od góry po całej szerokości) a dół letni lub wręcz zimny.
Odpływ z grzejników jest zimny,ciśnienie ok, odpowietrzone też jest. Wedlug mnie nie działa pompka cyrkulacyjna, tzn. działa ale tylko jak palnik działa, zgaszenie się palnika wyłącza pompkę. Zauwazyłem , że na powrocie jest czujnik temperatury szeregowo z termostatem. Gdy palnik zgasnie a temp jest wysoka 70-80 stopni zdjęcie konektora z termostatu uruchamia pompkę, wydawało by się ze jest walnięty termostat (jest ciagle zwarty),ale jak się odepnie konektor z niego w czasie pracy palnika to palnik gaśnie. Czujnik temp jest chyba ok bo piec dochodzi do określonej temp i palnik gaśnie. W instrukcji pisze ,że po zadzialaniu zabezpieczenia przed przegrzaniem, nalezy ręcznie właczyć termostat-ale nic takiego nie ma (zresztą kocioł działa ??)
Czy ktoś z Szanownego Grona mógłby naprowadzić mnie na włąsciwe tory, gdzie szukać przyczyny- wezwanie serwisu to ostateczna ostateczność.

Marek
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 03 Lis 2009 22:49   

Powrót do góry

EkoGrzew
Poziom 17
Poziom 17

Miasto: Kielce/Busko/Sandomierz

Post#6 05 Lis 2009 00:07   

panie marku. jakie sa parametry ogrzewania? (temp zas/temp powr.)
Powrót do góry

mlenda
Poziom 9
Poziom 9

Miasto: Kraków

Post#7 05 Lis 2009 00:38   

no nie wiem.
Na kotle jest termometr i on pokazuje aktualnątemp wody w instalacji. na dzień dzisiejszy dochodzi ona do 80 stopni- (mogę to zmienić) jak jest temp powrotu nie wiem - dodam tylko, że tak bylo "od zawsze" czyli od kilku lat (7) eksploatacji kotła.
Problemy powstały od momentu zagotowania .

Marek
Powrót do góry

hydro-man
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: Świdnica

Post#8 20 Lis 2010 20:01   

Witam - przeczytałem twoje sprawozdanie i myślę, że powinieneś odpowietrzyć instalację a zarazem sprawdzić otwartość zaworów powrotnych i termostaty jeśli są na grzejnikach. Głowice termostatów zdejmij i sprawdź czy iglice się ruszają naciskając na nie bokiem śrubokręta.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Systemy Grzewcze Serwis -> Systemy Grzewcze Użytkowy -> pompka do centralnego - nieprawidłowe działanie ogrzewania
Strona 1 z 1