X
  • #1 23 Oct 2009 00:52
    bloodysqn
    Level 7  
    Helpful post? (+2)
    witam wszystkich. podzczas dynamicznej jazdy zapala sie kontrolka świec żarowych i auto zaczyna zamulać. dzieje sie tak kiedy przyspiesza i załacza sie turbina to za chwile masz kontrolke swiec zarowych która sie pali. przy spokojnen jexdzie nie ma tego problemu. pomocy!!!!
  • #2 23 Oct 2009 08:24
    yaaro
    Level 33  
    Helpful post? (+1)
    Diagnostyka znajdzie problem.
  • #3 28 Oct 2009 00:08
    bloodysqn
    Level 7  
    Topic author Helpful post? (-1)
    wyczyściłem egr. i niby miało być lepiej ale nadal przy wysokich obrotach załacza sie kontrolka świec żarowych(podczas jazdy dynamicznej) i kłopotliwie cięzko czuc turbo. czasem sie włącza a czasem jakby go nie było. mechanik sprawził i turbina sie otwiera i zamyka. co może byc nie tak??
  • #4 28 Oct 2009 09:16
    carrot
    Moderator Samochody
    Helpful post? (0)
    Np boost pressure sensor, ale tylko podłączenie pod stosowne urządzenie diagnostyczne pozwoli jednoznacznie określić przyczynę usterki
  • #5 28 Oct 2009 20:35
    tomasz sadowski
    Level 28  
    Helpful post? (0)
    jesli blad swieci na pomaranczowo i gasnie po zgaszeniu i odpaleniu silnika
    przyczyn moze byc wiele w pierwszej kolejnosci nalezy sprawdzic:
    czy zawor EGR nie zablokowal sie najlepiej wyczyscic - silnik 1,9 silnik 2,2 oraz warto wyczyscic takze kolektor czy nie jest pekniety IC - wymiana
    zawor sterowania turbina nie brzeczy - czyszczenie czy nie ma rozszczelnienia dolotu, zaciete kierownice spalin w turbinie
    czy przeplywka jest dobra

Dodano po 48 [sekundy]:

Komunikat ten pojawia się również podczas awarii czujnika ciśnienia turbodoładowania.
  • #6 28 Oct 2009 23:26
    bloodysqn
    Level 7  
    Topic author Helpful post? (0)
    czy serwis renault powie mi dokładnie co jet nie tak?? bo byłem u mechanika podłączył komputer i wykazało że to błąd ale nie wie jaki. czy jak serwis podepnie auto pod komputjednoznacznie co to ?

Dodano po 1 [minuty]:

cd.. czy jak serwis podepnie auto pod komputer to jednoznacznie okresla co to?? mianowicie jak jest usterka?
  • #7 29 Oct 2009 10:12
    carrot
    Moderator Samochody
    Helpful post? (0)
    byłem u mechanika podłączył komputer i wykazało że to błąd ale nie wie jaki
    Tak to jest jak się ma fejsik z allegro albo z firmy na V
    Nie musisz jechać do ASO, wystarczy ktoś kto ma stosowne urządzenie diagnostyczne
  • #8 29 Oct 2009 12:45
    tomasz sadowski
    Level 28  
    Helpful post? (-1)
    kolego tylko clip i nic więcej jak gość nie potrafi odczytać błędu to jedż do innego majstra sprawdz najpierw zawór doładowania na kielichu amortyzatora
  • #9 29 Oct 2009 14:52
    amm212
    Level 17  
    Helpful post? (-1)
    sprawdz cze intercoller jest cały mailem 2 przypadki w takiej lagunie ze byłt rozszczelnione
  • #10 01 Nov 2009 22:21
    bloodysqn
    Level 7  
    Topic author Helpful post? (0)
    witam wszystkich. byłem wczoraj w serwisie i sprawdzili że to turbo. i trzeba wymienić. jutro bede sprawdzał cały układ jescze raz bo wiem że turbo jest nowe i niedawno zmieniane. teraz w ogóle już go nie czuc kontrolka świec zarowych zapala sie cały czas. przy dynamicznej jeździe oczywiście. a tak normalnie do 2,5 tys obrotów to jeździ jak zwykłe auto a turbo nie czuc nie załącza sie. jak jezdze dynamiczniej i zapala sie kontrolka świec żarowych to natychmiast spadaja obroty i auto ciezko rozpedzić ale jak zredukuje na 3 bieg przy ok 100km na godzina i wcisne pedał gazu do dechy to buja sie auto i powyżej 3500 tyś obrotów czuć turbo ale powstaje jakby dziura. mechanik sprawdzał przd serwisem i turbo sie otwiera i zamyka . jestem w kropce. bo nie uśmiecha mi sie inwestowac w nowe turbo. to tyle na dziś napisze jutro co dalej z moją laguna sie dzieje. dzieki wszystkim za porady
  • #11 27 Dec 2012 17:24
    Młody Pipen
    Level 1  
    Helpful post? (+1)
    Renault Laguna II mam problem świeci świeca żarowa dymi jest słaby Traci moc wielkie spalanie W ciągu 2mieśiecy miałem go 10 raz w pewnym warsztacie w leżajsku Wymieniali 2 razy turbinę przepływomierz paliwa i to nic nie pomagało w końcu ominęli Elektro zawór turbiny po 2 dniach zaświeciła świeca żarowa i 2 kontrolki stop i samochód zgaz. Jezeli ktoś wie proszę o pomoc pozdrawiam ...
  • #12 27 Dec 2012 18:53
    żałosna udręka
    Level 30  
    Helpful post? (+3)
    Na Twoim miejscu szukał bym prawnika, który pomoże odzyskać Ci pieniądze utopione jak to nazwałeś w "warsztacie". Potem poszukaj w okolicy jakiegoś warsztatu z diagnostyką komputerową i wiedzą.
  Search 4 million + Products
Browse Products