Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Sprzęgło CLIO II 1.2 Dziwne objawy po wymianie .

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Mechanika -> Sprzęgło CLIO II 1.2 Dziwne objawy po wymianie .
Autor
Wiadomość
zientall
Poziom 3
Poziom 3

Miasto: Warszawa -> Norwich

Post#1 Post autora tematu 23 Paź 2009 13:10   

Sprzęgło CLIO II 1.2 Dziwne objawy po wymianie .

Właśnie wymieniłem w clio kolegi tarcze sprzęgła docisk i łożysko wszystko niby pieknie ładnie chodzi lecz pojawił się mały problem co którąs tam zmiane nie wchodzi bieg tzn blokuje się 1 bądz wsteczny puszcze sprzęgło wcisne jeszcze raz i bieg gładko wchodzi . Linka sprzęgła przed wymianą jak i po jest dziwnie luzna . Dodam to że po wymianie sprzęgło bardzo nisko bierze ledwo puszcze pedał a auto już jedzie na lince nie ma żadnej regulacji naciągu itp . Wydaje mi się że nie wysprzęgla do końca dlatego biegi podczas jazdy sie zacinają bo na zgaszonym silniku wszystko lata jak trzeba . Może ktoś wie jak wyregulawać ta linke aby sprzegło pozniej brało

Clio 1.2 2000r
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 23 Paź 2009 13:10   

Powrót do góry

fructon
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: kraków

Post#2 23 Paź 2009 16:32   

Re: Sprzęgło CLIO II 1.2 Dziwne objawy po wymianie .

w clio masz samoregulator w pedale sprzegła możliwe że jest uszkodzony lub linka sie za bardzo naciągła ,ale raczej to pierwsze
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 23 Paź 2009 16:32   

Powrót do góry

xx00skobel00xx
Poziom 3
Poziom 3

Miasto: wawa

Post#3 22 Lis 2009 19:12   

Hej wydaje mi się ze musiasz naciągnąć linke od sprzęgła.. Ja miałem podobną sytuacje w calibrze.. ale jak piszesz ze nie ma regulacji to nie wiem sorry.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 22 Lis 2009 19:12   

Powrót do góry

robokop
Poziom 26
Poziom 26

Miasto: Płońsk/Warszawa

Post#4 23 Lis 2009 01:03   

Albo żeście źle złożyli - błąd montażu, albo coś jest nie od kompletu docisk/łożysko. Pomijam kwestię możliwości zgięcia docisku.
Powrót do góry

Zdzich50
Poziom 10
Poziom 10

Post#5 24 Lis 2009 16:34   

Miałem kiedyś taką sytuację. Pod pedałem sprzęgła jest samoregulator.Jeżeli się schylisz to go zobaczysz.taki mimśród z ząbkami i sprężynką odciągającą.Powinien się sam podstawić.Jeżeli tego nie zrobił to pewnie się zablokował lub jest uszkodzony.Ale moim zdaniem tam trzeba szukać przyczyny.Wadliwy montaz elementów sprzęgła jest mało prawdopodobny(to by było mistrzostwo świata.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Mechanika -> Sprzęgło CLIO II 1.2 Dziwne objawy po wymianie .
Strona 1 z 1