X

Sprzęgło CLIO II 1.2 Dziwne objawy po wymianie .

zientall 23 Oct 2009 13:10
  • #1 23 Oct 2009 13:10
    zientall
    Level 9  
    Helpful post? (0)
    Właśnie wymieniłem w clio kolegi tarcze sprzęgła docisk i łożysko wszystko niby pieknie ładnie chodzi lecz pojawił się mały problem co którąs tam zmiane nie wchodzi bieg tzn blokuje się 1 bądz wsteczny puszcze sprzęgło wcisne jeszcze raz i bieg gładko wchodzi . Linka sprzęgła przed wymianą jak i po jest dziwnie luzna . Dodam to że po wymianie sprzęgło bardzo nisko bierze ledwo puszcze pedał a auto już jedzie na lince nie ma żadnej regulacji naciągu itp . Wydaje mi się że nie wysprzęgla do końca dlatego biegi podczas jazdy sie zacinają bo na zgaszonym silniku wszystko lata jak trzeba . Może ktoś wie jak wyregulawać ta linke aby sprzegło pozniej brało

Clio 1.2 2000r
  • #2 23 Oct 2009 16:32
    fructon
    Level 33  
    Helpful post? (0)
    w clio masz samoregulator w pedale sprzegła możliwe że jest uszkodzony lub linka sie za bardzo naciągła ,ale raczej to pierwsze
  • #3 22 Nov 2009 18:12
    xx00skobel00xx
    Level 8  
    Helpful post? (0)
    Hej wydaje mi się ze musiasz naciągnąć linke od sprzęgła.. Ja miałem podobną sytuacje w calibrze.. ale jak piszesz ze nie ma regulacji to nie wiem sorry.
  • #4 23 Nov 2009 00:03
    robokop
    Moderator Samochody
    Helpful post? (0)
    Albo żeście źle złożyli - błąd montażu, albo coś jest nie od kompletu docisk/łożysko. Pomijam kwestię możliwości zgięcia docisku.
  • #5 24 Nov 2009 15:34
    Zdzich50
    Level 10  
    Helpful post? (0)
    Miałem kiedyś taką sytuację. Pod pedałem sprzęgła jest samoregulator.Jeżeli się schylisz to go zobaczysz.taki mimśród z ząbkami i sprężynką odciągającą.Powinien się sam podstawić.Jeżeli tego nie zrobił to pewnie się zablokował lub jest uszkodzony.Ale moim zdaniem tam trzeba szukać przyczyny.Wadliwy montaz elementów sprzęgła jest mało prawdopodobny(to by było mistrzostwo świata.
  Search 4 million + Products
Browse Products