X

Windows xp home edit uprawnienia dostępu aplikacji.

25 Oct 2009 09:21 KOkonrad_bugaj
  • #1 25 Oct 2009 09:21
    konrad_bugaj
    Level 16  
    Helpful post? (0)
    Witam wszystkich. Potrzebuję na koncie gościa zmienić uprawnienia aplikacji EDGE dialer tak aby goście mogli łączyć się z internetem, bez konieczności uruchamiania aplikacji z konta admina. Próbowałem w trybie awaryjnym zmienić w zakładce zabezpieczenia uprawnienia dla gościa na pełne ale nic to nie pomaga. Jeśli ktoś może coś podpowiedzieć będę wdzięczny. Aplikacja uruchamiana z konta gościa daje komunikat o braku możliwości otwarcia książki adresowej.

Dodano po 51 [minuty]:

Żeby ktoś źle nie zrozumiał to jestem adminem tego systemu.
  • #2 25 Oct 2009 09:37
    mrsebolo
    Level 25  
    Helpful post? (0)
    Zakładka "Zabezpieczenia" w Windows XP Home

Możesz skorzystać z darmowego programu FaJo XP File Security Extension (XP FSE), który odblokowuje zakładkę "Zabezpieczenia" w normalnym trybie pracy systemu. FaJo XP File Security Extension (XP FSE) możesz pobrać z jego strony domowej http://www.fajo.de/..

Wtedy będziesz mógł dowolnie nadać uprawnienia dla katalogu z programem lub samych plików.
  • #3 25 Oct 2009 11:32
    konrad_bugaj
    Level 16  
    Topic author Helpful post? (0)
    Ok. Tylko tyle że ja dałem pełne uprawnienia dla katalogu z programem i plików a problem jest dalej, coś pewnie jeszcze trzeba odblokować tylko nie wiem co?
  • #4 25 Oct 2009 11:42
    Removed
    Helpful post? (0)
    Dlaczego używasz do tego konta gościa? Załóż nowe konto ograniczone i tam działaj.
  • #5 25 Oct 2009 15:58
    mrsebolo
    Level 25  
    Helpful post? (0)
    konrad_bugaj wrote:
    Ok. Tylko tyle że ja dałem pełne uprawnienia dla katalogu z programem i plików a problem jest dalej, coś pewnie jeszcze trzeba odblokować tylko nie wiem co?

Konto gościa posiada dużo ograniczeń w Gruop Policy... Tak więc podobnie jak poprzednik radzę założyć konto zwykłego usera i na nim działać. Niektóre programy po prostu nie będą działać na koncie gościa.
Mouser  Search 4 million + Products
Browse Products