Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

generator prądu Einhell RT-PG 850 za słaby czy niesprawny

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Inne Serwis -> generator prądu Einhell RT-PG 850 za słaby czy niesprawny
Autor
Wiadomość
kowjan
Poziom 3
Poziom 3

Miasto: Rzeszów

Post#1 Post autora tematu 25 Paź 2009 14:09   

generator prądu Einhell RT-PG 850 za słaby czy niesprawny

Witam
Mam pewien problem i proszę o radę
W związku z dość częstymi awariami prądu w mojej okolicy np.po ostatnim ataku zimy kupiłem agregat prądotworczy [Einhell RT-PG 850] z tą myśla żeby używać go do zasilania lodówki i zamrażarki a zwłaszcza pompy od hydroforu [pompa śrubowa firmy Omnigena WQ1-50-0,55-550watt]
Po uruchomieniu tego agregatu [moc ciągła 650VA/650W,moc max 720VA/720W] okazało się że wszystkie narzędzia o mocy ok 700watt z silnikiem komutatorowym [wiertarka] działają bardzo dobrze zaś inne z silnikiem bez komutatora nawet o małej mocy [200-250watt] bez obciążenia startuja a przy minimalnym obciążeniu nie ruszą
Pompa nie dziala wogóle poprostu nie ruszy mimo że agregat daje prąd
prosze o jakąś radę
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 25 Paź 2009 14:09   

Powrót do góry

kaczmarj
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: Opoczno

Post#2 25 Paź 2009 14:54   

Re: problem z generatorem prądu

W zależności od rodzaju odbiornika przyjęto pewne standardy związane z podłączaniem obciążenia do agregatów. Przy obciążeniu indukcyjnym jakim jest silnik, największa moc jaką można bezpiecznie podłączać wynosi ok 60% mocy znamionowej agregatu. Nie piszesz z jakiego powodu agregat nie zasila tego silnika. Czy jest to spadek obrotów silnika spalinowego ? Czy zadziałało zabezpieczenie samej prądnicy ? Tego typu agregat powinien poradzić sobie mimo przekroczenia zakładanej mocy z taką pompą jeśli ona sama nie ma uszkodzenia elektrycznego i jej prąd max nie przekracza deklarowanego.
Sam miałem taki agregat i wiem, że obciążenie nawet 1 kW da radę, ale nie możesz naraz uruchamiać lodówek, pomp i czego tam jeszcze.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 25 Paź 2009 14:54   

Powrót do góry

kowjan
Poziom 3
Poziom 3

Miasto: Rzeszów

Post#3 Post autora tematu 25 Paź 2009 16:15   

Re: problem z generatorem prądu

Dzięki za szybki odzew
Nie podłączam wszystkiego naraz tylko próbowałem pojedynczo
Po podłączeniu samej pompy słychać że agregat pracuje ciężko ,zabezpieczenie przeciążeniowe nie wybija bezpiecznika ,agregat nadal daje prąd ale pompa nie rusza chociaż jest sprawna bo po podłączeniu do sieci pracuje prawidłowo
Nie wiem czy przy podłączeniu do agregatu "buczy" bo jest głęboko w studni
Dziwne wydaje mi się to że mały silniczek[ok.200W] który podłączyłem na próbę startuje jeżeli nie ma żadnego obciążenia a po spięciu go z małym wiatraczkiem który stawia niewielki opór już nie ruszy tylko 'buczy'

Dział "Diagnoza" jest działem poświęconym opisowi usterki wraz ze sposobem jej naprawy. Na tym dziale nie szukamy pomocy. Temat przenoszę do odpowiedniego działu. Proszę uzupełnić tytuł postu- zgodnie z regulaminem pkt.11[dzimi]
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Inne Serwis -> generator prądu Einhell RT-PG 850 za słaby czy niesprawny
Strona 1 z 1