Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

szukam schematu montażu silnika Briggs & Stratton - boxe

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Motocykle, Motorowery, Inne Silniki -> szukam schematu montażu silnika Briggs & Stratton - boxe
Autor
Wiadomość
r.stankiewicz
Poziom 11
Poziom 11

Miasto: Kłodzko

Post#1 Post autora tematu 26 Paź 2009 18:24   

Kupiłem stary ciągniczek ogrodowy z silnikiem B&S - boxer (2 cylindry). Niestety silnik jest do remontu (miedzy innymi potrzebny szlif cylindrów) dlatego poszukuję instrukcji rozbiórki i montażu tego silnika lub schematu montażowego.
Może ktoś też zna namiary na tanie części do tego silnika.
Za pomoc z góry dziękuję
r.s.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 26 Paź 2009 18:24   

Powrót do góry

janekwzk
Poziom 11
Poziom 11

Miasto: MIELEC

Post#2 26 Paź 2009 19:30pomocny post - solucja   

Re: szukam schematu montażu silnika Briggs & Stratton -

Witam ,przerabiałem ten temat ale nie miałem żadnych problemów.Schemat raczej będzie trudno dostać.Trzeba po prostu starać się zapamiętać podcczas demontażu.Szlif musi ktoś zrobić pod wymiar tłoków nadwymiarowych a jeśli takich nie dostaniesz,a stare są w miarę dobre to cylindry się tulejuje pierścienie pasuje nowe,można podebraćod innego silnika.Ja np.wykonując to 100%gwarantuję sprawność.Po prostu chodzi to super.Odnośnie innych elementów(zniszczonych,zużytych),ja np.nie szukam,bo czasem niema sensu i szkoda czasu,bo czasem można kupić coś gorszego mam możliwość_dorabiam sam przynajmniej wiem że nie będe miał reklamacji.Jeśli byś znalazł schemat,czego Ci życzę,to może być nie aż tak szczegułowy abyś mógł wg.niego ,,wszystko"złożyć.W razie jakichś wątpliwości proszę dzwonić pod nr. 695244885 lub fotka zużytej części na maila jwojcik1(malpa)vp.pl mogę pomóc,doradzić.
Przyjemnej naprawy.
Powrót do góry

39006
Usunięty

Post#3 26 Paź 2009 20:14pomocny post - solucja   

Podaj dokładnie model silnika, to coś znajdziemy.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 26 Paź 2009 20:14pomocny post - solucja   

Powrót do góry

r.stankiewicz
Poziom 11
Poziom 11

Post#4 Post autora tematu 26 Paź 2009 20:49   

Dzięki śliczne janekwzk - stare tłoki są w miarę dobre i mam nadzieję dobrać do tych tłoków po przeszlifowaniu cylindrów grubsze pierścienie - co o tym myślisz?
Rycho T - też śliczne dzieki - jedyne co moge ustalić to numer 41707 B&S o mocy 11,9 kW
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 26 Paź 2009 20:49   

Powrót do góry

janekwzk
Poziom 11
Poziom 11

Miasto: MIELEC

Post#5 26 Paź 2009 21:20pomocny post - solucja   

Człowieku! tak się nierobi i nie słuchaj kogoś jeśliby Ci tak radził naprawdę!,jeśli to robisz dla siebie i ma Ci to służyć przez wielelat,to zapamiętaj sobie bo widzę,że nie czaisz na jakiej zasadzie odbywa się sprężanie w silniku,bardzo ważnym jest luz pomiędzy średnicą tłoka a średnicą wewnętrzną cylindra.Niie pamiętam jaką śr. ma ten tłok alenp. przy średnicy około fi 70 ten luz wynosi 4-6 setek,im większa średnica tymwiększy luz,ale mierzony w setkach,aTy jak zrobisz szlif niewiadomo,który wydaa szlify wstępują co 0.25mm albo co 0.5mm,zależy jak przewidział to producent,toco narobisz?choćby były niewiem jakie grube pierścienie,nie uszczelnią tłoka w cylindrze szkoda Twej roboty i smarowania się .Przemyśl to sobie,bo naprawdę warto.
Pozdro.
Powrót do góry

39006
Usunięty

Post#6 27 Paź 2009 07:57pomocny post - solucja   

Znalazłem, ale do modelu 401707, jeżeli to ten silnik co na rysunku to podaj adres, prześlę Ci całość.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 27 Paź 2009 07:57pomocny post - solucja   

Powrót do góry

r.stankiewicz
Poziom 11
Poziom 11

Post#7 Post autora tematu 30 Paź 2009 15:19   

Rycho T
To wyglada mi na ten silnik. jeśli możesz to prześlij całość na adres: stanry(malpa)op.pl
Pozdrowienia i serdeczne dzięki
r.s.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Motocykle, Motorowery, Inne Silniki -> szukam schematu montażu silnika Briggs & Stratton - boxe
Strona 1 z 1