Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki
  • #1 26 Paź 2009 17:35
    wirwesku
    Poziom 10  

Witam!

Mam talerz na którym są dwie głowice jedna jest podłączona do Cyfrowego Polsatu a druga nie jest wykorzystywana.

Chcialbym zakupić dekoder i dokupić kartę TVN lecz mam kilka pytan:

1. Jak sprawdzić czy głowica jest sprwana i czy jest ustwaiona na dobrą czestotliwość? (są to dwie różne głowice podłaczone obok siebie odległoś miedzy nimi to okolo 5 cm) Czy można zrobic tak ze podlacze ta druga glowice do dekodera i jezeli bedzie odbior to znaczy ze sa ustawione na ta sama czestliowsc?
    2. Na Jakiej czestotliwości itp parametrach pracuje Telewizja na karte TVN?
    3. Jakie parametry musi spełniać dekoder żeby wspólpracował z tą kartą?
    4. Czy TNK i Polsat sa na tych samych połozeniach głowic ?

Dziękuje za odpowiedż

• #2 26 Paź 2009 17:43
    jacekoz52
    Poziom 14  

Ten układ "nie wypali", jest to tradycyjny "zez" . Potrzebujesz konwerter twin /z dwoma wejściami/ . Do telewizji na kartę najtańszy tuner to X11p z założenia jest już przygotowany do współpracy z TNK .

Pozdrawiam

• #3 26 Paź 2009 17:45
    630176
    Usunięty  
  • #4 26 Paź 2009 17:48
    wirwesku
    Poziom 10  

Chcialbym to zrobić po jak najtanszych kosztach, myslalem ze juz z glowica bede mial spokoj.

Nie da sie czegos wykombinowac? :)

• #5 26 Paź 2009 17:51
    maxiaudio
    Poziom 8  

Chyba taniej juz sie nie da, kup konwerter twin z dwoma wyjściami i po problemie. Polsat i TNK odbierają na Hot Birdzie także po problemie.

• #6 26 Paź 2009 17:53
    mihal2002
    Poziom 43  

wirwesku napisał:
    Chcialbym to zrobić po jak najtanszych kosztach, myslalem ze juz z glowica bede mial spokoj.

Nie da sie czegos wykombinowac? :)

Kup sobie fergusona np.af 7018 do niego kabel z konwerera a nie z głowicy tej co teraz jest podpięty polsat a z dekodera masz przelotke konwerterową w którą łączysz dekoder polsatu.
    Jak będziesz odbierał na fergusonie dekoder polsatu masz nieaktywny jak w stanie czuwania ferguson dekoder polsatu pełną parą.
    A normalnie konwerter TWIN.

• #7 26 Paź 2009 18:12
    BigPablo
    Poziom 21  

po pierwsze nie głowice tylko konwentery chyba że masz jakis chiński kicz i nawet nazwy to niema. Pytanie czy konwentery są ze sobą połączone czy masz 2 osobne jesli są osobno to dasz tade sam ustawic zeza jesli są połączone t albo kup twina albo pojedynczy i zeza i dostroisz dodatkowy na hotbirda.

• #8 26 Paź 2009 18:23
    wirwesku
    Poziom 10  

Jeden konwenkter jest bezposrednio skierowany na antenie a drugi jest obok na plastikowym stelazu.

odleglosc jest miedzy nimi okolo 5 cm.

Czy nie latwym sposobem bedzie odlaczyc kabel z tego od polsatu i podlaczenie do tego nieuzwyanego? Moze sa jednak ustwione na tej samej polaryzacji czy czestotliowsci ?

• #9 26 Paź 2009 18:31
    matzg
    Poziom 35  

Ten drugi jest od Astry... aby odbierać na dwóch dekoderach sygnał z HB na jednej antenie MUSI być Twin.

• #10 26 Paź 2009 18:38
    wirwesku
    Poziom 10  

Macie moze na sprzedaz takiego TWINA o Dekoder do TVN-u ?? :)
    Moze znacie jakies ciekawe zestawy??

Wiem ze na allegro jest tego pelno ale nie za bardzo sie nie znam na tym.

Oczywiscie moglby byc uzywany sprzet i najlepiej jak najtanszy :)

• #11 26 Paź 2009 18:41
    BigPablo
    Poziom 21  

Prawda mój błąd zeza nie można ustawic na hotbird. Dlaczego niechcesz kupic twina chyba 50 zł znajdziesz a i lepszy sygnał będziesz miec. http://www.elpiobis.pl/product_info.php/pName...tarne?osCsid=bb882a4ce71140f0d229d505198f6506
    tutaj masz 200 zł no ale przynajmniej nowy http://hobbyelektronika.pl/index.php?p274,cyfrowa-telewizja-na-karte-tnk-zestaw-dekoder-karta masz i starter. i oco ci chodzi z tym tvn chyba raczej tnk

• #12 26 Paź 2009 18:48
    wirwesku
    Poziom 10  

Tak ale 50 zl za twina + dekoder z karta i wyjdzie mnie z 200 zl, a wolabym zrobic to po najtanszych kosztach i kupic sprawny uzywany sprzet.

Proszę poprawić pisownię ( posty powyżej także ) w przeciwnym wypadku post znajdzie się w koszu.
    Regulamin p.15 - GKVIDEO

• #13 26 Paź 2009 19:02
    mihal2002
    Poziom 43  

Mam za 150zł z twinem plus przesyłka.

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty