X

Jaka karta dźwiękowa + mikrofon

26 Oct 2009 20:14
  • #1 26 Oct 2009 20:14
    Removed
    Helpful post? (0)
    Witam,
    chciałbym kupić kartę dźwiękową(USB, do laptopa) + mikrofon, do nagrywania rapu w domowym studio. Na ten cen mam dość mały budżet, wynoszący około trzystu złotych, acz jestem w stanie rozważyć wszelkie propozycje. Wiem że nie jest to zbyt wiele, ale nie chcę pakować w sprzęt kilku tysięcy, nie wiedząc czy z tego mojego nagrywania coś w ogóle wyjdzie. Co do mikrofonu myślałem o Shure C606(Czym on się różni od C608?). Co do karty dźwiękowej, to nie mam żadnego pomysłu.
    Z góry dzięki i pozdrawiam.
  • #2 26 Oct 2009 20:43
    Calypsett
    Level 23  
    Helpful post? (0)
    Jeśli zależy Ci na wysokiej jakości nagrań zapomnij o karcie USB. To złącze ma za małą przepustowość, żeby uzyskać dobry dźwięk.
    Poszukaj karty na FireWire.
  • #3 26 Oct 2009 20:47
    Removed
    Helpful post? (0)
    Calypsett wrote:
    Jeśli zależy Ci na wysokiej jakości nagrań zapomnij o karcie USB. To złącze ma za małą przepustowość, żeby uzyskać dobry dźwięk.
    Poszukaj karty na FireWire.

Hmm... z tego co słyszałem, to na USB zaczyna się problem przy ośmiu śladach. Ja chcę mieć jeden, w najbliższej przyszłości maksymalnie dwa. Poza tym, karty na FireWire są droższe.
  • #4 26 Oct 2009 21:48
    adambyw
    Moderator Akustyka
    Helpful post? (0)
    Calypsett, tu się mocno mylisz. USB pozwala na nagranie dźwięku z parametrami 24bit 96kHz przynajmniej w 2 kanałach. Przykład? M-Audio Transit, Behringer BCA2000, Lexicon Alpha itd... A to wystarczająco wysoka jakość nagrania.

Firewire to koszty sięgające ok tysiąca złotych. Jak będziesz nagrywał w domu, to najwygodniej będzie mikrofon z USB. Np samson. Powinieneś zmieścić się w okolicy 300zł. A jakość będzie dla ciebie wystarczająca. Inny fakt że tańsze karty USB i mikrofony USB obsługują tylko 16 bitów, i przeważnie 48kHz. Zmniejsza to nieco odstęp od szumów, ale dla większości amatorów i półprofesjonalistów, taka jakość jest wystarczająca.

Mikrofon pojemnościowy da ci ładniejsze brzmienie niż ten tani shure.
  • #5 26 Oct 2009 21:52
    Calypsett
    Level 23  
    Helpful post? (0)
    Sprawdźcie Behringer FCA 202, można kupić od ok. 300 zł...
    Przetwornik: 24 bity / 96 kHz
  Search 4 million + Products
Browse Products