Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Poszukuję schematu cyrkulacji CWU - piec CO

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Systemy Grzewcze Serwis -> Systemy Grzewcze Użytkowy -> Poszukuję schematu cyrkulacji CWU - piec CO
Autor
Wiadomość
Marek27
Poziom 7
Poziom 7

Miasto: Zakopane

Post#1 Post autora tematu 27 Paź 2009 19:02   

schemat cyrkulacji CWu

Witam miałbym taka prośbe czy ktoś moze mi rozrysowac jak zrobic cyrkulacje CWU podam jak mam obecnie:

mam układ taki jest piec CO oraz wymmiennik CO/CWU "Geotermia Podhalanska" czyli taka miejska siec ciepłownicza moge albo palic w piecu zeby grzac kaloryfery i CW w bojlerze albo tym wymiennikiem grzac na grzejniki lub przepływowo wode CW dodam ze układ jest otwarty generalnie chodzi oto ze chce zrobic cyrkulacje CW aby ten wymiennik podrzewał mi boler 280l a dalej aby szło to na wysokosc 8m czyli na wysokość 2 pietra.
Ja to poczęsci wymysliłem tak zeby zlikwidowac ten zbiorcze naczynie i wykorzystac ta rure przelewową naczynia jako ta powrotną cyrkulacjiktóra schodzi mi do piwnicy poniewaz przytym wymienniku tez jest naczynie zbiorcze wiec po co 2,nastepna sprawa czytałem ze niepowinno byc układu zamkiętego no ale w kilku miejscach maja układ zmkniety i jakos zyją.Na pytanie czemu tak chce zrobic to kiedys obliczylem ze jak nikt niekorzysta z ciepłej wody to potem od 8 do 12L idzie poprostu w kanał a za to sie płaci,i tez okresowo mam ok 10osób na budynku jak wynajmuje pod gosci.
Jak bym mógł prosic o jakis taki schemat jak to mozna zrobic to bede wdzieczny.
Marek
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 27 Paź 2009 19:02   

Powrót do góry

Marksrz
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: Rzeszów

Post#2 27 Paź 2009 20:44   

Re: schemat cyrkulacji CWu

chopie z twojego opisu to trzeba jasnowidza by cos wywniskowac
wysil sie i narysuj najpiew co masz a potem cus ktus wymysli
albo poszukaj wsród swoich gosci hydraulika siadzcie sobie przy herbatce góralskiej i objasni ci co i jak trza zrobic
Powrót do góry

Marek27
Poziom 7
Poziom 7

Post#3 Post autora tematu 27 Paź 2009 22:24   

Re: schemat cyrkulacji CWu

Marksrz napisał:
chopie z twojego opisu to trzeba jasnowidza by cos wywniskowac
wysil sie i narysuj najpiew co masz a potem cus ktus wymysli
albo poszukaj wsród swoich gosci hydraulika siadzcie sobie przy herbatce góralskiej i objasni ci co i jak trza zrobic

Tak mysałem ze pewnie namotalem troche-niejestem wtej dziedzinie znawcą ale Ok postaram jakos namalować i wmiare nie namotać
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 27 Paź 2009 22:24   

Powrót do góry

Marek27
Poziom 7
Poziom 7

Post#4 Post autora tematu 08 Mar 2010 23:18   

Re: Poszukuję schematu cyrkulacji CWU - piec CO

Oto rysunek- namalowałem jak umiałem ale tak to wygląda.
Jak w tym układzie (otwartym) zrobić cyrkulacje wykorzystując trzecią rurkę od przelewu - likwidując ten zbiorniczek na górze.Poszukuję schematu cyrkulacji CWU - piec CO
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 08 Mar 2010 23:18   

Powrót do góry

serwisant73
Moderator Wentylacja
Moderator Wentylacja

Miasto: Heilbronn

Post#5 09 Mar 2010 06:54   

Nadal nie wiele widać ... Czy ty kolego chcesz pozbyć się naczynia wyrównawczego ? Chcesz zamknąć układ ? Cyrkulację stosuje się w układach CWU .
Powrót do góry

Usunięty

Post#6 09 Mar 2010 08:43pomocny post - solucja   

Tak jak wspomniał serwisant73 - cyrkulacja na C.W.U.
Naczynie zostaw w spokoju (mimo że też jest źle podłączone , lecz lepiej źle niż wcale).
Narysowałem Ci miejsce w którym powinieneś mieć cyrkulację.(w zielonej ramce , czerwona linia)
Nie rysowałem potrzebnej armatury i pompy.(chodziło mi raczej o wskazanie miejsca na rurę cyrkulacyjną)

Powrót do góry

Marek27
Poziom 7
Poziom 7

Post#7 Post autora tematu 09 Mar 2010 18:16   

Damian_85 napisał:
Tak jak wspomniał serwisant73 - cyrkulacja na C.W.U.
Naczynie zostaw w spokoju (mimo że też jest źle podłączone , lecz lepiej źle niż wcale).
Narysowałem Ci miejsce w którym powinieneś mieć cyrkulację.(w zielonej ramce , czerwona linia)
Nie rysowałem potrzebnej armatury i pompy.(chodziło mi raczej o wskazanie miejsca na rurę cyrkulacyjną)

O bardzo fajny obrazek .Dzięki. Ale tak czytałem tu i ówdzie na necie o tej całej cyrkulacji , to owszem jest to wygoda ale przeróbki, montowanie zegara sterującego potem całoroczne zużycia prądu to większy koszt jak cała inwestycja warta ale dziękuje za zainteresowanie i objaśnienie
Powrót do góry

serwisant73
Moderator Wentylacja
Moderator Wentylacja

Miasto: Heilbronn

Post#8 10 Mar 2010 06:43   

Wszystko kosztuje. Jeśli policzysz energię którą tracisz i metry wody ,które wylewasz w kanalizację zanim z ostatniego kranu zacznie lecieć ciepła woda , to może się okazać że ta inwestycja szybko się zwróci . Co do sterowania , to sa na rynku pompy z wbudowanym zegarem . Wtedy nie trzeba już nic dokładać .
Powrót do góry

Marek27
Poziom 7
Poziom 7

Post#9 Post autora tematu 13 Mar 2010 17:50   

Trochę namieszałem faktycznie w poprzednim rysunku teraz poprawiłem ten rysunek bo tak przebadałem temat w załączniku jest poprawiny rysunek stanu obecnego( rys.1) a na (rys.2) jest to co planuje zrobić i prosił bym o opinie czy można tak zrobić czy nie, wiem ze trzeba do cyrkulacji pompkę CWU i tam zawór zwrotny ale o sam układ mi chodzi czy można tak zrobić.

Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 13 Mar 2010 17:50   

Powrót do góry

mirrzo
Moderator - Systemy Grzewcze
Moderator - Systemy Grzewcze

Miasto: MOJE Miasto

Post#10 13 Mar 2010 18:16   

Marek27 napisał:
Trochę namieszałem faktycznie ...

Teraz już nie mieszaj z wklejaniem swoich rysunków i zdjęć. Tak będzie czytelniej. Tu masz link, jak to robić:
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic595877.html
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Systemy Grzewcze Serwis -> Systemy Grzewcze Użytkowy -> Poszukuję schematu cyrkulacji CWU - piec CO
Strona 1 z 1