Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Nawigacja z radiem w KIA Carens

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Urządzenia Mobilne -> Nawigacje Software -> Nawigacja z radiem w KIA Carens
Autor
Wiadomość
kaczmarj
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: Opoczno

Post#1 Post autora tematu 31 Paź 2009 01:13   

Kia Carens i w promocji dołożone radio z nawigacją. W nawigacji fabryczna mapa Europy NavRoad. Problem polega na zamianie mapy zainstalowanej na Automapę. Mam taką na karcie SD i używam z inną nawigacją.
Moje pytanie brzmi-co to jest za radio i jak zainstalować w nim Automapę. Czy można to radio jakoś zsynchronizować ( jeśli chodzi to pod windowsem) z PC ?
Zależy mi właśnie na Automapie w tym GPS-radiu zamiast obecnie zainstalowanej mapy NavRoad.

Przepraszam jeśli piszę w złym dziale i proszę o wyrozumiałość.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 31 Paź 2009 01:13   

Powrót do góry

crazyprogrammer
Poziom 4
Poziom 4

Post#2 10 Gru 2009 08:33   

Re: Nawigacja z radiem w KIA Carens

1. Na karcie z automapą utwórz plik navroadmaps.lnk
2. notatniku wpisz jako zawartość 32#"\SDMMC\AutoMapa EU\WceAM.exe
3. po włożeniu karty do nawigacji i naciśnięciu przycisku NAVI w radiu -> Automapa
startuje :D

jest tylko problem z głosem... tzn. jeżeli mamy włączone radio/mp3 to automapa nie ma głosu. Jeżeli wyłaczymy radio/cd/mp3 - głos lektora jest.

Narazie jeszcze nie rozpracowałem, żeby grało radio i nawigacja "mówiła" jednocześnie

pokombinuje jeszcze z MORTSCRIPT w linku i zobacze. może da się jakoś to przełączyć.
Powrót do góry

Pontikos
Poziom 24
Poziom 24

Miasto: Łódz

Post#3 10 Gru 2009 20:25   

moze odpalic proces radia PO odpaleniu Automapy?

w pseudojezyku:

if proces mp3 exist, kill
run automapa
run mp3
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 10 Gru 2009 20:25   

Powrót do góry

crazyprogrammer
Poziom 4
Poziom 4

Post#4 11 Gru 2009 08:34   

Jest to model MODEL: NAvRoad NR243B fabrycznie sprzedawany z NAVIROADS MAP lub AUTOMAPĄ, na moje nieszczęście dostałem wersję z NaviRoads Map, kupiłem Automapę ale niestety ...działa ale :
1. NAVI+LEKTOR bez możliwości słuchania muzyki
2. RADIO + NAVI bez głosu lektora

Problem w tym że jeśli nawet wyłączymy radio, włączymy navi, potem znowu odtwarzanie radio/cd/mp3 to nawigacja milczy. [ nawiroads map działa poprawnie ]

wydaje mi się że nie obejdzie się bez "grzebania" w rejestrze, gdyz jest w ustawieniach osobna regulacja głośności dla radio/cd/mp3 i dla nawigacji i trzeba zmienić "coś" w rejestrze, by widział program z linku jako nawigację i miksował go z muzyką.

W naviroads map { tej fabrycznej } widać DLL,e, które odpowiadaja za miksowanie dźwieku, jednak jak je załadować z automapą ??

dll`e te to:
Driver.dll

i w pliku konfiguracyjnym taki wpis
...
[Drivers]
; Select driver (defines assignment of keys, backlight, com port handling and more)
Driver=navroad\Driver.dll
....

można to jakoś wpisać w konfig Automapy, czy może jakoś skryptem załadować

najpierw driver potem Automapę ? Lub jakoś włączyć PULPIT WIN CE ?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 11 Gru 2009 08:34   

Powrót do góry

kaczmarj
Poziom 19
Poziom 19

Post#5 Post autora tematu 11 Gru 2009 18:27   

Fajnie, że temat ruszył z miejsca. Na razie pobawię się z notatnikiem i kartą. Mam nadzieję, że choć bez muzyki, ale jednak ruszy. Mile widziane inne propozycje.
Powrót do góry

crazyprogrammer
Poziom 4
Poziom 4

Post#6 11 Gru 2009 23:26   

w załączniku zmodyfikowany plik [ naviroads.lnk ], który umożliwia startowanie Automapy.

1. wypakować/umieścić link bezpośrednio na karcie
2. Automapa powinna być w folderze Automapa EU
3. w drogę....

Podczas instalacji Automapy trzeba wybrać DODATEK NAVIROAD,
chyba że mamy wersję preinstalowaną na SD z wybitym nr. licencji to wtedy trzeba utworzyć w/w link ręcznie.

Załączniki:
Powrót do góry

kaczmarj
Poziom 19
Poziom 19

Post#7 Post autora tematu 15 Gru 2009 23:24   

Automapa działa jak należy. Jedyny mankament to te komunikaty LUB radio. Na samym początku trzeba już kombinować, aby uruchomić choć same komunikaty. Sama instalacja mapy z dodatkiem Naviroad nic nie daje, bo skrót jaki tworzy na karcie SD jest trochę inny od opisywanego. Zamiast 32#"\SDMMC\... jest po zainstalowaniu 36#"\SDMMC\... Podmiana na 32.. uruchamia mapkę.
Jeszcze trochę się pobawię z tymi komunikatami, ale czy do czegoś dojdę to już inna bajka.
Powrót do góry

crazyprogrammer
Poziom 4
Poziom 4

Post#8 16 Gru 2009 22:59   

Wypakuj załącznik bezpośrednio na kartę i sprawdź czy u ciebie odpali się EXPLORER po naciśnięciu NAVI, jesli tak to mamy 3/4 sukcesu !! [połowa sukcesu to było odpalenie AM :) ] Jeśli u Ciebie zadziała, pokombinuje jak ustawić miksowanie dźwięku :) wtedy osiągniemy cel AM+LEKTOR+MUZYCZKA

załacznik zawiera

1. explorer
2. link startujący explolera { zapisany w naviroads.lnk )

PS. Staram się odpalić AM z głosem i radiem bez ingerencji w opr.radia, by nie było jaj z gwarancją w autku ;)

Załączniki:
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 16 Gru 2009 22:59   

Powrót do góry

kaczmarj
Poziom 19
Poziom 19

Post#9 Post autora tematu 17 Gru 2009 10:35   

Odpalę, ale jaki efekt to dopiero za trzy dni odpiszę. Pilny wyjazd.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Urządzenia Mobilne -> Nawigacje Software -> Nawigacja z radiem w KIA Carens
Strona 1 z 1

Administrator || Moderatorzy || Regulamin forum || Regulamin ogólny || Informacja o cookies || Reklama || Kontakt

Page generation time: 0.078 seconds

elektroda.pl temat RSS