X

Nawigacja z radiem w KIA Carens

kaczmarj 31 Oct 2009 00:13
  • #1 31 Oct 2009 00:13
    kaczmarj
    Level 23  
    Helpful post? (0)
    Kia Carens i w promocji dołożone radio z nawigacją. W nawigacji fabryczna mapa Europy NavRoad. Problem polega na zamianie mapy zainstalowanej na Automapę. Mam taką na karcie SD i używam z inną nawigacją.
    Moje pytanie brzmi-co to jest za radio i jak zainstalować w nim Automapę. Czy można to radio jakoś zsynchronizować ( jeśli chodzi to pod windowsem) z PC ?
    Zależy mi właśnie na Automapie w tym GPS-radiu zamiast obecnie zainstalowanej mapy NavRoad.

Nawigacja z radiem w KIA Carens

Przepraszam jeśli piszę w złym dziale i proszę o wyrozumiałość.
  • #2 10 Dec 2009 07:33
    crazyprogrammer
    Level 8  
    Helpful post? (0)
    1. Na karcie z automapą utwórz plik navroadmaps.lnk
    2. notatniku wpisz jako zawartość 32#"\SDMMC\AutoMapa EU\WceAM.exe
    3. po włożeniu karty do nawigacji i naciśnięciu przycisku NAVI w radiu -> Automapa
    startuje :D

jest tylko problem z głosem... tzn. jeżeli mamy włączone radio/mp3 to automapa nie ma głosu. Jeżeli wyłaczymy radio/cd/mp3 - głos lektora jest.

Narazie jeszcze nie rozpracowałem, żeby grało radio i nawigacja "mówiła" jednocześnie

pokombinuje jeszcze z MORTSCRIPT w linku i zobacze. może da się jakoś to przełączyć.
  • #3 10 Dec 2009 19:25
    Pontikos
    Level 38  
    Helpful post? (0)
    moze odpalic proces radia PO odpaleniu Automapy?

w pseudojezyku:

if proces mp3 exist, kill
    run automapa
    run mp3
  • #4 11 Dec 2009 07:34
    crazyprogrammer
    Level 8  
    Helpful post? (-1)
    Jest to model MODEL: NAvRoad NR243B fabrycznie sprzedawany z NAVIROADS MAP lub AUTOMAPĄ, na moje nieszczęście dostałem wersję z NaviRoads Map, kupiłem Automapę ale niestety ...działa ale :
    1. NAVI+LEKTOR bez możliwości słuchania muzyki
    2. RADIO + NAVI bez głosu lektora

Problem w tym że jeśli nawet wyłączymy radio, włączymy navi, potem znowu odtwarzanie radio/cd/mp3 to nawigacja milczy. [ nawiroads map działa poprawnie ]

wydaje mi się że nie obejdzie się bez "grzebania" w rejestrze, gdyz jest w ustawieniach osobna regulacja głośności dla radio/cd/mp3 i dla nawigacji i trzeba zmienić "coś" w rejestrze, by widział program z linku jako nawigację i miksował go z muzyką.

W naviroads map { tej fabrycznej } widać DLL,e, które odpowiadaja za miksowanie dźwieku, jednak jak je załadować z automapą ??

dll`e te to:
    Driver.dll

i w pliku konfiguracyjnym taki wpis
    ...
    [Drivers]
    ; Select driver (defines assignment of keys, backlight, com port handling and more)
    Driver=navroad\Driver.dll
    ....

można to jakoś wpisać w konfig Automapy, czy może jakoś skryptem załadować

najpierw driver potem Automapę ? Lub jakoś włączyć PULPIT WIN CE ?
  • #5 11 Dec 2009 17:27
    kaczmarj
    Level 23  
    Topic author Helpful post? (0)
    Fajnie, że temat ruszył z miejsca. Na razie pobawię się z notatnikiem i kartą. Mam nadzieję, że choć bez muzyki, ale jednak ruszy. Mile widziane inne propozycje.
  • #6 11 Dec 2009 22:26
    crazyprogrammer
    Level 8  
    Helpful post? (0)
    w załączniku zmodyfikowany plik [ naviroads.lnk ], który umożliwia startowanie Automapy.

1. wypakować/umieścić link bezpośrednio na karcie
    2. Automapa powinna być w folderze Automapa EU
    3. w drogę....

Podczas instalacji Automapy trzeba wybrać DODATEK NAVIROAD,
    chyba że mamy wersję preinstalowaną na SD z wybitym nr. licencji to wtedy trzeba utworzyć w/w link ręcznie.
  • #7 15 Dec 2009 22:24
    kaczmarj
    Level 23  
    Automapa działa jak należy. Jedyny mankament to te komunikaty LUB radio. Na samym początku trzeba już kombinować, aby uruchomić choć same komunikaty. Sama instalacja mapy z dodatkiem Naviroad nic nie daje, bo skrót jaki tworzy na karcie SD jest trochę inny od opisywanego. Zamiast 32#"\SDMMC\... jest po zainstalowaniu 36#"\SDMMC\... Podmiana na 32.. uruchamia mapkę.
    Jeszcze trochę się pobawię z tymi komunikatami, ale czy do czegoś dojdę to już inna bajka.
  • #8 16 Dec 2009 21:59
    crazyprogrammer
    Level 8  
    Helpful post? (0)
    Wypakuj załącznik bezpośrednio na kartę i sprawdź czy u ciebie odpali się EXPLORER po naciśnięciu NAVI, jesli tak to mamy 3/4 sukcesu !! [połowa sukcesu to było odpalenie AM :) ] Jeśli u Ciebie zadziała, pokombinuje jak ustawić miksowanie dźwięku :) wtedy osiągniemy cel AM+LEKTOR+MUZYCZKA

załacznik zawiera

1. explorer
    2. link startujący explolera { zapisany w naviroads.lnk )

PS. Staram się odpalić AM z głosem i radiem bez ingerencji w opr.radia, by nie było jaj z gwarancją w autku ;)
  • #9 17 Dec 2009 09:35
    kaczmarj
    Level 23  
    Odpalę, ale jaki efekt to dopiero za trzy dni odpiszę. Pilny wyjazd.
  Search 4 million + Products
Browse Products