X

Jak sprawdzić bezpiecznik samochodowy

31 Oct 2009 17:26 AXAXELF
  • #1 31 Oct 2009 17:26
    AXELF
    Level 20  
    Helpful post? (0)
    Witam,
    Mam takie pytanko jak można sprawdzić bezpieczniki w samochodzie bez wyjmowania ich. Chodzi mi żeby sprawdzić je gdy są pod prądem poprostu. Bo wyciąganie każdego z osobna i szukanie uwalonego może okazać się trochę kłopotliwe szczególnie gdy bezpieczniki w skrzynkce nie są obok siebie tylko z przerwami. Czy można poprostu z jednej strony bezpiecznika podłaczyć jeden kabel woltomierza a z drugiej strony bezpiecznika drugi kabel woltomierza ? Proszę o odpowiedź dziękuję
  • #2 31 Oct 2009 17:31
    Removed
    Helpful post? (0)
    Jeden przewód woltomierza podłącz do masy (jakaś śruba), a drugi przewód podłącz ZA bezpiecznikiem - jeśli wskaże napięcie - bezpiecznik sprawny.

Najlepiej jednak obadać wzrokowo.

Moderated By Błażej:

Za udzielanie bzdurnych i szkodliwych porad, w tym przypadku

Quote:
    Najlepiej jednak obadać wzrokowo
    przy procedurze sprawdzania bezpieczników, nakładam ostrzeżenie zgodnie z pkt 12 Regulaminu.

• #3 31 Oct 2009 17:33
    1078231
    Removed  
    Helpful post? (0)
    Ten sposób jest dobry przy bezpiecznikach z czopikiem w górnej częsci. Ale są takie że nie mają czopka, np w fiatach.
  • #4 31 Oct 2009 17:34
    AXELF
    Level 20  
    Topic author Helpful post? (0)
    A mogę zastosować np. taki próbnik samochodowy, podłączyć krokodylka do masy i przyłożyć ? Za bezpiecznikiem to znaczy z lewej strony czy prawej tego bezpiecznika bo ja mam na myśli te kolorowe bezpieczniki wkładane do skrzynki bezpiecznikowej a nie topikowych jak co :)
  • #5 31 Oct 2009 17:55
    Damian23
    Level 10  
    Helpful post? (0)
    Witam! Oczywiście możesz zastosować taki próbnik, co do wyjścia i wejścia bezpiecznika to odłącz jeden bezpiecznik na probe i sprawdź z której strony zadziała próbnik, ta strona z której zadziała będzie przed bezpiecznikiem:)
  • #6 31 Oct 2009 18:17
    Removed
    Helpful post? (+1)
    Matko jedyna, ja jemu przez przypadek 258 punktów dałem...
  • #7 31 Oct 2009 22:49
    rico37p
    Level 28  
    Helpful post? (-1)
    Poziom 16 i takie pytania ??????? A póżniej sprawdzanie bezpiecznika wzrokowo .
  • #8 31 Oct 2009 22:53
    1078231
    Removed  
    Helpful post? (-1)
    Daj spokój, doczekasz czasów kiedy będą tu pytania jak sprawdzić zarówkę albo jak połączyć dwa kabelki.
    Ja ci to mówię.
  • #9 01 Nov 2009 00:12
    AXELF
    Level 20  
    Topic author Helpful post? (0)
    Rico37p, Motronic to nie talk show, jak nie macie zamiaru niczego ważnego wnosić to tego tematu to lepiej się nie odzywajcie, bo tylko nabijacie posty i nic więcej.
  • #10 01 Nov 2009 00:15
    1078231
    Removed  
    Helpful post? (-1)
    A ty se nabijasz wsciekłośc modów. Ale jest tu jeden nowy mod, strasznie ostry. Jak to się go boję bardziej jak mojej teściowej, a uwierz-belzebub z niej straszny.
    No to ten nowy mod ci ten temat zakoszuje, bo jest lamerski.
  • #11 01 Nov 2009 00:23
    Mirek Z.
    Admin grupy RTV
    Helpful post? (-1)
    Taki temat chyba nawet do Początkujący Piaskownica się nie nadaje...
    Usuwam.
Similar topics to jak sprawdzić bezpiecznik samochodowy
Mouser  Search 4 million + Products
Browse Products