Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki
  • #1 01 Lis 2009 22:39
    Rogalica
    Poziom 13  

Witam.
    Mam problem z win 7. Instalując wiedźmina, na końcu instalują mi się jakieś sterowniki, które nie mogą się zainstalować do końca bo... nie mam uprawnień administratora. I tu ten problem ponieważ mam utworzone tylko jedno konto, które ma na bank uprawnienia administratora. Widać to w zarządzaniu kontami i w kilku miejscach, które znalazłem wertując forum.
    Proszę o pomoc.
    Pozdrawiam

• #2 02 Lis 2009 08:43
    mrsebolo
    Poziom 25  

Odpal instalacje klikając na ikonkę prawym klawiszem i wybierając "Uruchom jako administrartor".

• #3 02 Lis 2009 08:52
    Matuzalem
    Poziom 43  

Rogalica napisał:
    mam utworzone tylko jedno konto, które ma na bank uprawnienia administratora.

Od czasu pojawienia się Visty występuje rozróżnienie między "fizycznymi" członkami grupy administratorzy, a zakresem uprawnień właściwych dla konta wbudowanego (o tej nazwie).
    Albo zastosuj się do, którą mrsebolo podał, albo uaktywnij konto wbudowane - http://porady.eu.org/porady-oraz-informacje/64/ (opis jest dla Visty, ale w w7 to działa tak samo) i - po zalogowaniu się nań - dokonaj instalacji, ew. - opcja najmniej pożądana - wyłącz UAC - opis w pomocy - dzięki czemu "odzyskasz" kontrolę nad procedurami instalacyjnymi bez konieczności używania "uruchom jako".

• #4 02 Lis 2009 13:34
    Rogalica
    Poziom 13  

Opcja uruchom jako administrator nie do końca zadziałała. Odpala się luncher ale dopiero on chyba odpala jakiś inny instalator, a mianowicie instalowanie TAGES Drivers. I wtedy wszystko się wywala i wyskakuje error, że przy pierwszym uruchomieniu potrzebuje uprawnienia administratora.
    Co do metody z cmd:
    po wpisaniu tego polecenia wyskakuje, że składnia tego polecenia wygląda inaczej. I guzik generalnie mogę zrobić.

• #5 02 Lis 2009 13:37
    Matuzalem
    Poziom 43  

Sprawdź - z tym włączeniem konta wbudowanego czy gdzieś nie zrobiłeś nadmiarowej spacji np., bo to polecenie działa na pewno.

• #6 02 Lis 2009 14:45
    Rogalica
    Poziom 13  

tak ,rzeczywiście pomyliłem się w spacjach.
    Polecenie zostało wykonane prawidłowo.
    I co?
    Po zalogowaniu jako administrator komunikat jest dokładnie taki sam.
    Tylko się pociąć...

• #7 02 Lis 2009 16:05
    artaa
    Poziom 43  

A co na to producent Wiedźmina? Przecież jest support, niech się wykaże.

• #8 02 Lis 2009 18:19
    Kamil131010
    Poziom 13  

a chociaż oryginalny ten wiedźmin ?

• #9 02 Lis 2009 22:04
    Rogalica
    Poziom 13  

Oryginalny, na viście nie było problemu, 7 też oryginalna.

• #10 03 Lis 2009 06:51
    Matuzalem
    Poziom 43  

A tryb zgodności? - Jakoś przestaje mnie przekonywać zbieżność tego komunikatu z rzeczywistością (brakiem praw).

• #11 03 Lis 2009 14:14
    Rogalica
    Poziom 13  

Rozwiązałem problem. Gra na końcu chciała instalować jakiś sterownik, więc ściągnąłem go po prostu ze strony producenta, uruchomiłem instalkę jako administrator ze swojego konta i wszystko poszło.
    Dziękuję wszystkim za pomoc.

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty