Forum Index

Rules  | Points  | Add...  | Recent posts  | Search  | Register  | Log in

This site uses cookies. Learn more about cookies and changing the settings in your browser.

Władymirec T25 nie chce odpalić

Post new topic  This topic is locked      Main Page -> Forum Index -> Auto Service -> Agricultural Machinery -> Władymirec T25 nie chce odpalić
Author
Poziom 11
Poziom 11

Post#1 Post from the author of the topic 03 Nov 2009 17:39   

Władymirec T25 nie chce odpalić

Witam.
Mam problem a mianowicie ciągnik typu Władymirec T25 nie chce mi palić wogóle na mrozach myślę, że jest wszystko ok.
Jak kręcę silnikiem na odprężniku dym z komina, leci więc ropa dochodzi, ale jak wrzucę odprężniku to go z mula i dalej nie chce kręcić.
Nie wiem co może być tego przyczyną?
Ale w lecie też są problemy z uruchomieniem muszę kilka razy dać na odprężniku, żeby szybciej kręcił, ale szkoda mi akumulatorów, żeby tak długo kręcić na odprężniku bo musi, gdzieś tak ok. 1,5 kręcić w lecie, żeby odpalił.
Akumulatory mam 2 letnie rozrusznik też był sprawdzany i jest dobry.
Pomóżcie proszę.

Helpful message? + -

Back to top

Google

Google Adsense

Post# 03 Nov 2009 17:39   

Back to top

alternator11
Poziom 12
Poziom 12

Post#2 03 Nov 2009 18:02   

Re: Władymirec T25 nie chce odpalić

Kiedyś w zamierzchłych czasach też miałem taki problem.
Pomogła spawarka z rozruchem.
Możliwe, że akumulatory są słabe.
Zdaje się, że to są dwie 6V. Dobrze by było sprawdzić napięcie podczas rozruchu - jak nie spadnie poniżej 9V (na obu akumulatorach ) to trzeba szukać gdzie indziej - pompa wtryskowa, zawory, świeca żarowa. itp.

Helpful message? + -

Back to top

Google

Google Adsense

Post# 03 Nov 2009 18:02   

Back to top

lukasz506
Poziom 17
Poziom 17

Post#3 03 Nov 2009 18:41helpful post - solution   

A zaworki dawno temu regulowano? Być może trzeba sprawdzić. Jeżeli okaże się że trzeba zaworki wyregulować to pamiętaj, że luz zaworowy zawsze ustawia się na zimnym silniku, i dla Władzia powinien on wynosić 0,3 mm zarówno dla zaworów dolotowych jak i wylotowych. U mnie kiedyś w C-330 był taki prosty powód, że jakiś paproch wpadł i częściowo ograniczał dopływ paliwa do pompki i wiesz jak go to trzymało, a ile bylo koncepcji co to może być, ale jak mówisz że go na odprężniku zmula to coś jest nie tak z zaworami albo coś ten odprężnik źle działa. Pozdrawiam i daj znać o wynikach pracy.

Helpful message? + -

Back to top

Google

Google Adsense

Post# 03 Nov 2009 18:41helpful post - solution   

Back to top

wojtek250590
Poziom 16
Poziom 16

Post#4 04 Nov 2009 12:33   

na 99% elektromagnes na rozruszniku przerabiałem to wyregulowałem zawory pompe wtryskową sprawdzałem nawet odprężnik wymieniłem i nic i zaqjżałem do rozrusznika wymieniłem elektromagnes i szczotki i pali w zime bez wyciągania odprężnika kręci jak szlony

Helpful message? + -

Back to top

J23-LUB
Poziom 11
Poziom 11

Post#5 08 Nov 2009 17:10helpful post - solution   

Jeśli masz oryginalny rozrusznik od T-25 to w zimie będzie mulić za wolno kręci ja mam od C-330 + flansza i pali w zimie bez odprężnika(aku 4 lata)Pierwsze ustaw zawory jak koledzy pisali.Jak nie pomoże to pompa wtryskowa puszcza i nie daje ciśnienia.(odkręć śróbę z boku pompy przy dekielku tam gdzie wlewasz olej do pompy i zobacz czy wycieknie paliwo jeśli tak to sekcja przepuszcza)

Helpful message? + -

Back to top

jurekj1
Poziom 13
Poziom 13

Post#6 08 Nov 2009 17:43helpful post - solution   

Czytając powyższe odpowiedzi dochodzę do wniosku, że wielu na tym forum ma problemy z rozumieniem czytanego tekstu. Autor tematu wyraźnie pisze że muli rozrusznik więc co do tego mają podstawione zawory itp. W tym modelu problemem jest za słaby rozrusznik, który przy spadku napięcia nie radzi sobie. Ważne są przewody rozruchowe - ich stan i czystość wszystkich połączeń tak plusa jak i masy.Wyczyścićwszystkie połączenia na klemach, na rozruszniku i co ważne masa do glowicy drugiego cylindra. Częstym powodem ciężkiego rozruchu jest wyłącznik prądu.Można go sprawdzić przez ominięcie tego ruskiego ustrojstwa.Ideałem jest zastosowanie rozrusznika Magneton z przekładnią, o czym na form wielokrotnie pisano.

Helpful message? + -

Back to top

Google

Google Adsense

Post# 08 Nov 2009 17:43helpful post - solution   

Back to top

speaker63
Poziom 2
Poziom 2

Post#7 10 Nov 2009 18:22   

To Ty masz kolego problem z czytaniem tekstu, autor wyraźnie napisał, że jak wciśnie odprężnik to go zmula, jak to on nazwał.

Helpful message? + -

Back to top

Arturkac
Poziom 15
Poziom 15

Post#8 23 Nov 2009 20:46helpful post - solution   

A ja proponuje wywalić ten oryginalny rozrusznik i założyć ten szybkoobrotowy, skończą się wszystkie problemy.

Helpful message? + -

Back to top

Post new topic  This topic is locked      Main Page -> Forum Index -> Auto Service -> Agricultural Machinery -> Władymirec T25 nie chce odpalić
Page 1 of 1
Similar topics
T25 - T25 - Nie moge odpalić po podłaczeniu Mini VCI (2)
Władymirec t25 instalacja elektryczna (12)
Władymirec T25 - pompa hudrauliczna (1)
Władymirec T25-Wspomaganie z kolumny od mercedesa (3)
Władymirec t25 lecące paliwo z filtra (13)
T25 władymirec - poszukuje schematu instalaci elektrycznej. (2)
T25 Władymirec - Jak krok po kroku naprawić blokade kół (11)
Władymirec t25 - Zapowietrzanie się układu zasilania paliwem tylko przy max obro (5)
Passat \'94 nie chce odpalić (2)
Rover 75 2.0 v6 nie chce odpalić (2)

Administrator || Moderators || Forum Rules || General Rules || Cookies information || Contact

Page generation time: 0.043 seconds

elektroda.pl topic RSS feed