Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Władymirec T25 nie chce odpalić

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Maszyny Rolnicze, Sprzęt Ciężki -> Władymirec T25 nie chce odpalić
Autor
Wiadomość
marcino2211
Poziom 11
Poziom 11

Post#1 Post autora tematu 03 Lis 2009 18:39   

Władymirec T25 nie chce odpalić

Witam.
Mam problem a mianowicie ciągnik typu Władymirec T25 nie chce mi palić wogóle na mrozach myślę, że jest wszystko ok.
Jak kręcę silnikiem na odprężniku dym z komina, leci więc ropa dochodzi, ale jak wrzucę odprężniku to go z mula i dalej nie chce kręcić.
Nie wiem co może być tego przyczyną?
Ale w lecie też są problemy z uruchomieniem muszę kilka razy dać na odprężniku, żeby szybciej kręcił, ale szkoda mi akumulatorów, żeby tak długo kręcić na odprężniku bo musi, gdzieś tak ok. 1,5 kręcić w lecie, żeby odpalił.
Akumulatory mam 2 letnie rozrusznik też był sprawdzany i jest dobry.
Pomóżcie proszę.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 03 Lis 2009 18:39   

Powrót do góry

alternator11
Poziom 11
Poziom 11

Post#2 03 Lis 2009 19:02   

Re: Władymirec T25 nie chce odpalić

Kiedyś w zamierzchłych czasach też miałem taki problem.
Pomogła spawarka z rozruchem.
Możliwe, że akumulatory są słabe.
Zdaje się, że to są dwie 6V. Dobrze by było sprawdzić napięcie podczas rozruchu - jak nie spadnie poniżej 9V (na obu akumulatorach ) to trzeba szukać gdzie indziej - pompa wtryskowa, zawory, świeca żarowa. itp.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 03 Lis 2009 19:02   

Powrót do góry

lukasz506
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: Zwoleń

Post#3 03 Lis 2009 19:41pomocny post - solucja   

A zaworki dawno temu regulowano? Być może trzeba sprawdzić. Jeżeli okaże się że trzeba zaworki wyregulować to pamiętaj, że luz zaworowy zawsze ustawia się na zimnym silniku, i dla Władzia powinien on wynosić 0,3 mm zarówno dla zaworów dolotowych jak i wylotowych. U mnie kiedyś w C-330 był taki prosty powód, że jakiś paproch wpadł i częściowo ograniczał dopływ paliwa do pompki i wiesz jak go to trzymało, a ile bylo koncepcji co to może być, ale jak mówisz że go na odprężniku zmula to coś jest nie tak z zaworami albo coś ten odprężnik źle działa. Pozdrawiam i daj znać o wynikach pracy.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 03 Lis 2009 19:41pomocny post - solucja   

Powrót do góry

wojtek250590
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: spytkowice

Post#4 04 Lis 2009 13:33   

na 99% elektromagnes na rozruszniku przerabiałem to wyregulowałem zawory pompe wtryskową sprawdzałem nawet odprężnik wymieniłem i nic i zaqjżałem do rozrusznika wymieniłem elektromagnes i szczotki i pali w zime bez wyciągania odprężnika kręci jak szlony
Powrót do góry

J23-LUB
Poziom 11
Poziom 11

Miasto: lublin

Post#5 08 Lis 2009 18:10pomocny post - solucja   

Jeśli masz oryginalny rozrusznik od T-25 to w zimie będzie mulić za wolno kręci ja mam od C-330 + flansza i pali w zimie bez odprężnika(aku 4 lata)Pierwsze ustaw zawory jak koledzy pisali.Jak nie pomoże to pompa wtryskowa puszcza i nie daje ciśnienia.(odkręć śróbę z boku pompy przy dekielku tam gdzie wlewasz olej do pompy i zobacz czy wycieknie paliwo jeśli tak to sekcja przepuszcza)
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 08 Lis 2009 18:10pomocny post - solucja   

Powrót do góry

jurekj1
Poziom 13
Poziom 13

Miasto: Dębica

Post#6 08 Lis 2009 18:43pomocny post - solucja   

Czytając powyższe odpowiedzi dochodzę do wniosku, że wielu na tym forum ma problemy z rozumieniem czytanego tekstu. Autor tematu wyraźnie pisze że muli rozrusznik więc co do tego mają podstawione zawory itp. W tym modelu problemem jest za słaby rozrusznik, który przy spadku napięcia nie radzi sobie. Ważne są przewody rozruchowe - ich stan i czystość wszystkich połączeń tak plusa jak i masy.Wyczyścićwszystkie połączenia na klemach, na rozruszniku i co ważne masa do glowicy drugiego cylindra. Częstym powodem ciężkiego rozruchu jest wyłącznik prądu.Można go sprawdzić przez ominięcie tego ruskiego ustrojstwa.Ideałem jest zastosowanie rozrusznika Magneton z przekładnią, o czym na form wielokrotnie pisano.
Powrót do góry

speaker63
Poziom 2
Poziom 2

Post#7 10 Lis 2009 19:22   

To Ty masz kolego problem z czytaniem tekstu, autor wyraźnie napisał, że jak wciśnie odprężnik to go zmula, jak to on nazwał.
Powrót do góry

Arturkac
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: Ostrołęka

Post#8 23 Lis 2009 21:46pomocny post - solucja   

A ja proponuje wywalić ten oryginalny rozrusznik i założyć ten szybkoobrotowy, skończą się wszystkie problemy.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Maszyny Rolnicze, Sprzęt Ciężki -> Władymirec T25 nie chce odpalić
Strona 1 z 1