Forum Index

Rules  | Points  | Add...  | Recent posts  | Search  | Register  | Log in

This site uses cookies. Learn more about cookies and changing the settings in your browser.

Czym zakleić cieknące kolanko ?

Post new topic  This topic is locked      Main Page -> Forum Index -> Heating Systems Service -> Heating Systems utility -> Czym zakleić cieknące kolanko ?
Author
Poziom 23
Poziom 23

Post#1 Post from the author of the topic 04 Nov 2009 14:43   

Czym zakleić cieknące kolanko ?

Mam cieknące żeliwne kolanko z dopływu zimnej wody w miejscu trudno dostępnym i praktycznie bez możliwości wymiany. Remont łącznie z wymianą rur zaplanowany jest dopiero na wiosnę wiec doradźcie czym to zakleić. Dziurka jest na środku kolanka o średnicy, że tak się fachowo wyrażę, jednej kropli na dwie minuty. Poksylina nie zdała się na nic i to dwukrotnie {żeby nie było, powierzchnie oczyszczone i suche}. Macie jeszcze jakieś pewne sposoby?

Helpful message? + -

Back to top

Google

Google Adsense

Post# 04 Nov 2009 14:43   

Back to top

pitnit
Poziom 12
Poziom 12

Post#2 04 Nov 2009 15:23   

Re: Czym zakleić cieknące kolanko ?

Na twoim miejscu spuściłbym wodę aby nie było ciśnienia ( o ile to możliwe ) oczyściłbym powierzchnie zalepił poksipolem owinoł taśmą izolacyjna pcv lub samowulkanizujaca ( taka gumowa rozciągliwa) do tego jak jest możliwość zacisnąć opaskę stalowa na kluczyk i powinno trzymać

Helpful message? + -

Back to top

EkoGrzew
Poziom 17
Poziom 17

Post#3 04 Nov 2009 22:44   

problem bardziej lezy w tym ze powierzchnia materialu jest cynkowana. i stad trudnosc w przyczepnosci kleju do tejze powierzchni. swego czasu kleilem taka nieszczelnosc klejem przystosowanym do takich materialow... firmy techmot (albo techmont) epoksydowy dwuskladnikowy wygniatany w dloni... niestety nie pamietam ktory to rodzaj... a maja tego sporo.
mimo to musialem dobrze wytrzec powierzchniue papierem sciernym potem odtluscic i miec na tyle dostepu by mozna bylo zrobic opaske z tego kleju dookola naprawianego elementu. inaczej marne szanse by przy cisnieniu wytrzymalo...
pozdrawiam

Dodano po 6 [minuty]:

... cd... z zeliwem jest jeszcze trudniej... trzeba wyczyscic (spolerowac, wygladzic) na calym obwodzie to kolanko dla lepszej przyczepnosci i dalej tak postepowac jak sugeruje ja i lub kolega pitnit.
pozdrawiam

Helpful message? + -

Back to top

jdjan1
Poziom 18
Poziom 18

Post#4 04 Nov 2009 22:46   

Witam!

Jeżeli wyciek "jednej kropli na dwie minuty", to podkładka z dętki samochodowej lub coś podobnego, na to opaska skręcana śrubą i do wiosny Very Happy problem powinien być rozwiązany.

Pozdrawiam

Jan

Helpful message? + -

Back to top

Google

Google Adsense

Post# 04 Nov 2009 22:46   

Back to top

EkoGrzew
Poziom 17
Poziom 17

Post#5 04 Nov 2009 22:53   

kazdy z tych sposobow jest dobry. ale sie sprowadza do jednego: musi byc opaska:) a z tym chyba jest najwiekszy problem.... bo jak pisze ajpier... w miejscu trudno dostępnym i praktycznie bez możliwości wymiany. Smile no to i bedzie na tyle.Smile

Helpful message? + -

Back to top

Google

Google Adsense

Post# 04 Nov 2009 22:53   

Back to top

pitnit
Poziom 12
Poziom 12

Post#6 05 Nov 2009 14:52   

Można jeszcze zrobić inaczej. Nawiercić otwór w miejscu przecieku nagwintować go zakręcić śruba z uszczelką skórzana lub gumową.

Helpful message? + -

Back to top

krisi3
Poziom 18
Poziom 18

Post#7 05 Nov 2009 16:06   

Zakręć zawór odkręć kran żeby zeszła woda z rur.Spróbuj nałożyć sporą ilość silikonu w to miejsce.

Helpful message? + -

Back to top

Google

Google Adsense

Post# 05 Nov 2009 16:06   

Back to top

ajpier
Poziom 23
Poziom 23

Post#8 Post from the author of the topic 05 Nov 2009 16:25   

Nie miałem możliwości spuszczenia wody, a silikon i tak pewnie nie zdał by się na nic skoro poksylina nie pomogła.
pitnit wrote:
Można jeszcze zrobić inaczej. Nawiercić otwór w miejscu przecieku nagwintować go zakręcić śruba z uszczelką skórzana lub gumową.

Pisałem że nie ma dojścia. Jeśli miałbym zrobić coś takiego to wolał bym rozkuć ściany i zacząć remont już dziś.
Ale pomijając to wszystko udało mi się to skleić. Po ponownym oczyszczeniu papierem ściernym na dosłowny błysk i odtłuszczeniu zakleiłem otwór żywicą epoksydową na powierzchni dwóch centymetrów kwadratowych i trzyma niezwykle mocno. Z ciekawości oczyściłem kawałek niepotrzebnej rury i nałożyłem na nią żywicę oraz poksylinę. Musze przyznać że twardość i siła przylegania żywicy jest naprawdę imponująca, czego nie można powiedzieć o poksylinie. Ma swoją twardość i tak dalej ale moim zdaniem jest przereklamowana i zdania nie zmienię.
Na razie dziękuję za porady.

Helpful message? + -

Back to top

krisi3
Poziom 18
Poziom 18

Post#9 05 Nov 2009 18:44   

A w reklamie poksylina jest niezawodna, bo to właśnie siła reklamy ale niekiedy trzeba sięgnąć po stare harcerskie sposoby, ty właśnie tak zrobiłeś a i inni skorzystają z tego doświadczenia .Szacun.

Helpful message? + -

Back to top

Post new topic  This topic is locked      Main Page -> Forum Index -> Heating Systems Service -> Heating Systems utility -> Czym zakleić cieknące kolanko ?
Page 1 of 1
Similar topics
Cieknące połączenia lutowane (4)
Cieknące przyłącze kątowe grzejnika (4)
Cieknące złączki w instalacji na rurkach alu-Pex. (70)

Administrator || Moderators || Forum Rules || General Rules || Cookies information || Contact

Page generation time: 0.061 seconds

elektroda.pl topic RSS feed