Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Czym zakleić cieknące kolanko ?

ajpier 04 Nov 2009 14:43
 • #1 04 Nov 2009 14:43
  ajpier
  Level 37  
  Helpful post? (0)
  Mam cieknące żeliwne kolanko z dopływu zimnej wody w miejscu trudno dostępnym i praktycznie bez możliwości wymiany. Remont łącznie z wymianą rur zaplanowany jest dopiero na wiosnę wiec doradźcie czym to zakleić. Dziurka jest na środku kolanka o średnicy, że tak się fachowo wyrażę, jednej kropli na dwie minuty. Poksylina nie zdała się na nic i to dwukrotnie {żeby nie było, powierzchnie oczyszczone i suche}. Macie jeszcze jakieś pewne sposoby?
 • #2 04 Nov 2009 15:23
  pitnit
  Level 14  
  Helpful post? (0)
  Na twoim miejscu spuściłbym wodę aby nie było ciśnienia ( o ile to możliwe ) oczyściłbym powierzchnie zalepił poksipolem owinoł taśmą izolacyjna pcv lub samowulkanizujaca ( taka gumowa rozciągliwa) do tego jak jest możliwość zacisnąć opaskę stalowa na kluczyk i powinno trzymać
 • #3 04 Nov 2009 22:44
  EkoGrzew
  Level 19  
  Helpful post? (0)
  problem bardziej lezy w tym ze powierzchnia materialu jest cynkowana. i stad trudnosc w przyczepnosci kleju do tejze powierzchni. swego czasu kleilem taka nieszczelnosc klejem przystosowanym do takich materialow... firmy techmot (albo techmont) epoksydowy dwuskladnikowy wygniatany w dloni... niestety nie pamietam ktory to rodzaj... a maja tego sporo.
  mimo to musialem dobrze wytrzec powierzchniue papierem sciernym potem odtluscic i miec na tyle dostepu by mozna bylo zrobic opaske z tego kleju dookola naprawianego elementu. inaczej marne szanse by przy cisnieniu wytrzymalo...
  pozdrawiam

  Dodano po 6 [minuty]:

  ... cd... z zeliwem jest jeszcze trudniej... trzeba wyczyscic (spolerowac, wygladzic) na calym obwodzie to kolanko dla lepszej przyczepnosci i dalej tak postepowac jak sugeruje ja i lub kolega pitnit.
  pozdrawiam
 • #4 04 Nov 2009 22:46
  jdjan1
  Level 25  
  Helpful post? (+1)
  Witam!

  Jeżeli wyciek "jednej kropli na dwie minuty", to podkładka z dętki samochodowej lub coś podobnego, na to opaska skręcana śrubą i do wiosny :D problem powinien być rozwiązany.

  Pozdrawiam

  Jan
 • #5 04 Nov 2009 22:53
  EkoGrzew
  Level 19  
  Helpful post? (0)
  kazdy z tych sposobow jest dobry. ale sie sprowadza do jednego: musi byc opaska:) a z tym chyba jest najwiekszy problem.... bo jak pisze ajpier... w miejscu trudno dostępnym i praktycznie bez możliwości wymiany. :) no to i bedzie na tyle.:)
 • #6 05 Nov 2009 14:52
  pitnit
  Level 14  
  Helpful post? (0)
  Można jeszcze zrobić inaczej. Nawiercić otwór w miejscu przecieku nagwintować go zakręcić śruba z uszczelką skórzana lub gumową.
 • #7 05 Nov 2009 16:06
  krisi3
  Level 20  
  Helpful post? (0)
  Zakręć zawór odkręć kran żeby zeszła woda z rur.Spróbuj nałożyć sporą ilość silikonu w to miejsce.
 • #8 05 Nov 2009 16:25
  ajpier
  Level 37  
  Topic author Helpful post? (+1)
  Nie miałem możliwości spuszczenia wody, a silikon i tak pewnie nie zdał by się na nic skoro poksylina nie pomogła.
  pitnit wrote:
  Można jeszcze zrobić inaczej. Nawiercić otwór w miejscu przecieku nagwintować go zakręcić śruba z uszczelką skórzana lub gumową.

  Pisałem że nie ma dojścia. Jeśli miałbym zrobić coś takiego to wolał bym rozkuć ściany i zacząć remont już dziś.
  Ale pomijając to wszystko udało mi się to skleić. Po ponownym oczyszczeniu papierem ściernym na dosłowny błysk i odtłuszczeniu zakleiłem otwór żywicą epoksydową na powierzchni dwóch centymetrów kwadratowych i trzyma niezwykle mocno. Z ciekawości oczyściłem kawałek niepotrzebnej rury i nałożyłem na nią żywicę oraz poksylinę. Musze przyznać że twardość i siła przylegania żywicy jest naprawdę imponująca, czego nie można powiedzieć o poksylinie. Ma swoją twardość i tak dalej ale moim zdaniem jest przereklamowana i zdania nie zmienię.
  Na razie dziękuję za porady.
 • #9 05 Nov 2009 18:44
  krisi3
  Level 20  
  Helpful post? (+2)
  A w reklamie poksylina jest niezawodna, bo to właśnie siła reklamy ale niekiedy trzeba sięgnąć po stare harcerskie sposoby, ty właśnie tak zrobiłeś a i inni skorzystają z tego doświadczenia .Szacun.
  Search 4 million + Products
Browse Products