Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Czym zakleić cieknące kolanko ?

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Systemy Grzewcze Serwis -> Systemy Grzewcze Użytkowy -> Czym zakleić cieknące kolanko ?
Autor
Wiadomość
ajpier
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: Liechtenstein

Post#1 Post autora tematu 04 Lis 2009 14:43   

Czym zakleić cieknące kolanko ?

Mam cieknące żeliwne kolanko z dopływu zimnej wody w miejscu trudno dostępnym i praktycznie bez możliwości wymiany. Remont łącznie z wymianą rur zaplanowany jest dopiero na wiosnę wiec doradźcie czym to zakleić. Dziurka jest na środku kolanka o średnicy, że tak się fachowo wyrażę, jednej kropli na dwie minuty. Poksylina nie zdała się na nic i to dwukrotnie {żeby nie było, powierzchnie oczyszczone i suche}. Macie jeszcze jakieś pewne sposoby?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 04 Lis 2009 14:43   

Powrót do góry

pitnit
Poziom 12
Poziom 12

Miasto: Żagań

Post#2 04 Lis 2009 15:23   

Re: Czym zakleić cieknące kolanko ?

Na twoim miejscu spuściłbym wodę aby nie było ciśnienia ( o ile to możliwe ) oczyściłbym powierzchnie zalepił poksipolem owinoł taśmą izolacyjna pcv lub samowulkanizujaca ( taka gumowa rozciągliwa) do tego jak jest możliwość zacisnąć opaskę stalowa na kluczyk i powinno trzymać
Powrót do góry

EkoGrzew
Poziom 17
Poziom 17

Miasto: Kielce/Busko/Sandomierz

Post#3 04 Lis 2009 22:44   

problem bardziej lezy w tym ze powierzchnia materialu jest cynkowana. i stad trudnosc w przyczepnosci kleju do tejze powierzchni. swego czasu kleilem taka nieszczelnosc klejem przystosowanym do takich materialow... firmy techmot (albo techmont) epoksydowy dwuskladnikowy wygniatany w dloni... niestety nie pamietam ktory to rodzaj... a maja tego sporo.
mimo to musialem dobrze wytrzec powierzchniue papierem sciernym potem odtluscic i miec na tyle dostepu by mozna bylo zrobic opaske z tego kleju dookola naprawianego elementu. inaczej marne szanse by przy cisnieniu wytrzymalo...
pozdrawiam

Dodano po 6 [minuty]:

... cd... z zeliwem jest jeszcze trudniej... trzeba wyczyscic (spolerowac, wygladzic) na calym obwodzie to kolanko dla lepszej przyczepnosci i dalej tak postepowac jak sugeruje ja i lub kolega pitnit.
pozdrawiam
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 04 Lis 2009 22:44   

Powrót do góry

jdjan1
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: Banków, kościołów i marketów

Post#4 04 Lis 2009 22:46   

Witam!

Jeżeli wyciek "jednej kropli na dwie minuty", to podkładka z dętki samochodowej lub coś podobnego, na to opaska skręcana śrubą i do wiosny :D problem powinien być rozwiązany.

Pozdrawiam

Jan
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 04 Lis 2009 22:46   

Powrót do góry

EkoGrzew
Poziom 17
Poziom 17

Miasto: Kielce/Busko/Sandomierz

Post#5 04 Lis 2009 22:53   

kazdy z tych sposobow jest dobry. ale sie sprowadza do jednego: musi byc opaska:) a z tym chyba jest najwiekszy problem.... bo jak pisze ajpier... w miejscu trudno dostępnym i praktycznie bez możliwości wymiany. :) no to i bedzie na tyle.:)
Powrót do góry

pitnit
Poziom 12
Poziom 12

Miasto: Żagań

Post#6 05 Lis 2009 14:52   

Można jeszcze zrobić inaczej. Nawiercić otwór w miejscu przecieku nagwintować go zakręcić śruba z uszczelką skórzana lub gumową.
Powrót do góry

krisi3
Poziom 18
Poziom 18

Post#7 05 Lis 2009 16:06   

Zakręć zawór odkręć kran żeby zeszła woda z rur.Spróbuj nałożyć sporą ilość silikonu w to miejsce.
Powrót do góry

ajpier
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: Liechtenstein

Post#8 Post autora tematu 05 Lis 2009 16:25   

Nie miałem możliwości spuszczenia wody, a silikon i tak pewnie nie zdał by się na nic skoro poksylina nie pomogła.
pitnit napisał:
Można jeszcze zrobić inaczej. Nawiercić otwór w miejscu przecieku nagwintować go zakręcić śruba z uszczelką skórzana lub gumową.

Pisałem że nie ma dojścia. Jeśli miałbym zrobić coś takiego to wolał bym rozkuć ściany i zacząć remont już dziś.
Ale pomijając to wszystko udało mi się to skleić. Po ponownym oczyszczeniu papierem ściernym na dosłowny błysk i odtłuszczeniu zakleiłem otwór żywicą epoksydową na powierzchni dwóch centymetrów kwadratowych i trzyma niezwykle mocno. Z ciekawości oczyściłem kawałek niepotrzebnej rury i nałożyłem na nią żywicę oraz poksylinę. Musze przyznać że twardość i siła przylegania żywicy jest naprawdę imponująca, czego nie można powiedzieć o poksylinie. Ma swoją twardość i tak dalej ale moim zdaniem jest przereklamowana i zdania nie zmienię.
Na razie dziękuję za porady.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 05 Lis 2009 16:25   

Powrót do góry

krisi3
Poziom 18
Poziom 18

Post#9 05 Lis 2009 18:44   

A w reklamie poksylina jest niezawodna, bo to właśnie siła reklamy ale niekiedy trzeba sięgnąć po stare harcerskie sposoby, ty właśnie tak zrobiłeś a i inni skorzystają z tego doświadczenia .Szacun.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Systemy Grzewcze Serwis -> Systemy Grzewcze Użytkowy -> Czym zakleić cieknące kolanko ?
Strona 1 z 1