X

Audi B4 -problem z centralnym zamkiem POMOCY

MARCIN_DOB 25 Jun 2004 17:32
  • #1 25 Jun 2004 17:32
    MARCIN_DOB
    Level 17  
    Helpful post? (0)
    Witam !!

Mam problem z centralnym zamkiem (pneumatyczny) - generalnie działa tylko że po kilku godzinach otwierają sie wszystkie zamki co może być przyczyną - pompka czy sterownik ?? Może ktoś ma schemat instalacji tego zamka centralnego , a może miał ktoś taki problem

Proszę o pomoc

marcin_dob(malpa)o2.pl
  • #2 25 Jun 2004 19:56
    Piotr Kołtuniewicz
    Level 17  
    Helpful post? (0)
    Sprawdziłbym zamki oraz czujniki położenia zamków. Pompka nie!!!!
  • #3 26 Jun 2004 10:01
    MARCIN_DOB
    Level 17  
    Topic author Helpful post? (0)
    czujniki są tylko w przednich drzwiach i chyba w zamku "kufra" - i są dobre - pojawia się jakis "lewy" impuls "otwarcia" - tylko szukać usterki ??
    Czy poza elektroniką w kompresorze jest jakis sterownik (centralka) która podaje sygnał do pompki - eśli tak to gdzie jej szukać ??

Proszę o pomoc

pozdrawiam
    Marcin_dob

marcin_dob(malpa)o2.pl
  • #4 26 Jun 2004 10:24
    mkos1
    Level 29  
    Helpful post? (0)
    Ja osobiście proponowałbym umycie wszystkich złączy a szczególnie przy pompce.
    Zobacz stan kabelka biegnącego po zawiasie klapy bagażnika - tam przecież też leci kabelek od sterowania "centralnym" a ten kabelek .... czasem lubi się przełamać i pół biedy jeśli są w nim tylko przerwy - gorzej jeśli robi czasem zwarcie z innymi żyłami.

----------------------

8O
    WOW !
    To już mój 500 post !!!
  • #5 27 Jun 2004 17:23
    karp23
    Level 14  
    Helpful post? (0)
    pneumatyka musi być szczelna . nieszczelność wpływa tylko na wydłużony czas pracy pompki lub niezamknięcie jednych z drzwi sprawdzić to można przez zatkanie rurki do podejrzanych drzwi
    sprawna pompka z odłączoną pneumatyką musi się sama wyłączyć po dłuższej chwili
  • #6 07 Jul 2004 22:21
    wiesiekj

Level 26  
    Helpful post? (0)
    [quote="mkos1"]Ja osobiście proponowałbym umycie wszystkich złączy a szczególnie przy pompce.
    A może wysuszyc - sprawdz, czy przy pompce i pod dywanami nie ma wody??
  • #7 07 Jul 2004 22:55
    mariusz

Level 15  
    Helpful post? (0)
    Częstą przyczyną złego funkcjonowania sterowników jest po prostu woda, więc sprawdź, czy przypadkiem w sterowniku jej nie ma.
  • #8 07 Jul 2004 23:07
    zbyszek54
    Level 10  
    Helpful post? (0)
    Witam :!:
    Może to Ci pomoże http://mdelectro.w.interia.pl/Centralny.pdf :?:
  • #9 10 Jul 2004 10:50
    guzik777
    Level 12  
    Helpful post? (0)
    a gdzie miesci sie pompa i centralka? bo u mnie mam problem ze jest central ale nie dzialac
  • #10 10 Jul 2004 11:07
    Gate
    Level 23  
    Helpful post? (0)
    Najczęściej w bagażniku z prawej lub lewej strony w zależności od modelu i rocznika. Pompka i centralka jest zintegrowana. W niektórych Seatach chyba jest osobno.
  • #11 21 Nov 2015 11:40
    p.kaldonski95
    Level 8  
    Helpful post? (0)
    Witam mam problem z centralnym podobno trzeba zakodować klucz, ale mam tylko jeden gdy otwieram drzwi ręcznie otwierają się drzwi kierowcy pasażera przód i bagażnik. Przy drzwiach kierowcy mam guzik od zamykania i otwierania drzwi też nie dziala. Jak otwieram słychać, że gdzieś powietrze ucieka... Jak zakodować klucz jak mam tylko 1? ?? Audi a4 b5 1.9 tdi 110KM 1997r kombi.
  • #12 21 Nov 2015 12:18
    transcom
    Level 12  
    Helpful post? (0)
    Wężyk pęka w przegubie pomiędzy dżwiami a słupkiem. Jak nie zamyka któregoś siłownika to można sie domyślać, że to w okolicy tego siłownika jest problem z węzykiem. Pompka wyłącza sie po jakim czasie (czasow - jeżeli nie wyłączą ją krańcówki).
  Search 4 million + Products
Browse Products