X

sygnał ze scart/RGB na HDMI

d19k02 05 Nov 2009 13:44
  • #1 05 Nov 2009 13:44
    d19k02
    Level 2  
    Helpful post? (+1)
    Posiadam stary odtwarzacz DVD firmy Philips (DVP 3005). Ostatnio zakupiłem do kompa monitor LCD firmy LG (Flatron W2361V-PF).
    Próbowałem to połączyć ale nie bardzo wiem jak.
    DVD ma wyjścia jak na zdęciu sygnał ze scart/RGB na HDMI Natomiast monitor ma wejścia HDMI, D-SUB i DVI-D.
    Próboweałem podłączyć DVD za pomocą przejściówki ze SCART na DVI-D ale nie było żadnego efektu, obraz sie nie pojawił.

Może można przerobić któreś z wyjść DVD aby można było ogłądać fimy na monitorze, czy lepiej pozbyć sie odtwarzacza na dobre ?
  • #2 06 Nov 2009 01:17
    Removed
    Helpful post? (0)
    d19k02 wrote:
    Próboweałem podłączyć DVD za pomocą przejściówki ze SCART na DVI-D
    Przejściówka była w trybie: "INPUT" czy "OUTPUT"? Może było tam takie ustawienie?
    Z tego co mi wiadomo nikt specjalnie nie kwapił się prócz VGA-EURO by dokonywać modyfikacji i tu lepiej było by zakupić lub zmienić monitor na model zaopatrzony w tuner.
  • #3 06 Nov 2009 09:37
    d19k02
    Level 2  
    Topic author Helpful post? (0)
    Przejściówka nie miała żadnego przełącznika. Wg pracownika Media Markt powinna działać w obydwie strony.
    Kupiłem taki monitor, bo z tego co czytałem , to tunery w tego typu monitorach nie są najlepsze. Podobno lepiej kupić kartę telewizyjną do kompa. Ale nie o to chodzi.
    Jak pisałem mam stary odtwarzacz DVD i chciałbym go wykorzystać do podłączenia bezpośrednio do monitora a nie przez kompa. I tutaj jest pies pogrzebany. Potrzebna jest przejściówka ze SCART lub RGB na HDMI lub instrukcja jak przerobić DVD aby było w nim gniazdo HDMI z wyjściem sygnału na monitor.
    Dla mnie najprościej byłoby dołożyć gniazdo HDMI do odtwarzacza, tylko nie bardzo wiem jak to zrobić.Gniazdo znalazłem w sklepie za 4,50 zł. Znalazłem też w sieci opis poszczególnych złącz HDMI ale są one bardzo fachowo opisane a nie bardzo wiem co jest co.:?:
  • #4 06 Nov 2009 16:42
    jur1
    Specjalista techniki DVD
    Helpful post? (0)
    Taniej będzie kupić DVD z wyjściem HDMI niż dopasować DVD do monitora .
    Jedno z takich rozwiązań to :
    http://www.q-s.pl/prod2/Y-6250_SCART_HDMI_KONWERTER.html
    Nie jest to przekładnie kabli a zamiana sygnału analogowego na sygnał cyfrowy a raczej sygnały cyfrowe.
  • #5 07 Nov 2009 00:36
    kawczyn
    Level 8  
    Helpful post? (0)
    Dołączam się do tematu i również poszukuje przejściówki z SCART na HDMI, ale mnie odpowiedź typu zmień urządzenie na posiadające HDMI nie satysfakcjonuje, ponieważ posiadam dekoder kablowy z neostrady i nie ma możliwości zmian na inny. Natomiast drugie urządzenie to monitor LG z wyjściem HDMI.
  • #6 07 Nov 2009 11:01
    h jaworski
    Level 38  
    Helpful post? (0)
    Przecież kolega jur1 wytłumaczył o co chodzi czyli albo kupujesz konwertor za 350zł albo zmieniasz sprzęt innej możliwości nie ma. Po prostu euro daje sygnały RGB i sygnał wizji analogowy a hdmi to sygnał cyfrowy i potrzeba do tego konwertor który zamieni sygnały analogowy na cyfrowy.
  • #7 07 Nov 2009 19:19
    d19k02
    Level 2  
    Topic author Helpful post? (0)
    Dzięki za wyczerpująca informacje. Trochę szkoda ale muszę się chyba pozbyc tego .
  • #8 17 Nov 2009 20:41
    krzsiek
    Level 13  
  Search 4 million + Products
Browse Products