Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

sygnał ze scart/RGB na HDMI

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> RTV Użytkowy -> sygnał ze scart/RGB na HDMI
Autor
Wiadomość
d19k02
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: szczecin

Post#1 Post autora tematu 05 Lis 2009 14:44   

sygnał ze scart/RGB na HDMI

Posiadam stary odtwarzacz DVD firmy Philips (DVP 3005). Ostatnio zakupiłem do kompa monitor LCD firmy LG (Flatron W2361V-PF).
Próbowałem to połączyć ale nie bardzo wiem jak.
DVD ma wyjścia jak na zdęciu sygnał ze scart/RGB na HDMI Natomiast monitor ma wejścia HDMI, D-SUB i DVI-D.
Próboweałem podłączyć DVD za pomocą przejściówki ze SCART na DVI-D ale nie było żadnego efektu, obraz sie nie pojawił.

Może można przerobić któreś z wyjść DVD aby można było ogłądać fimy na monitorze, czy lepiej pozbyć sie odtwarzacza na dobre ?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 05 Lis 2009 14:44   

Powrót do góry

Usunięty

Post#2 06 Lis 2009 02:17   

Re: sygnał ze scart/RGB na HDMI

d19k02 napisał:
Próboweałem podłączyć DVD za pomocą przejściówki ze SCART na DVI-D
Przejściówka była w trybie: "INPUT" czy "OUTPUT"? Może było tam takie ustawienie?
Z tego co mi wiadomo nikt specjalnie nie kwapił się prócz VGA-EURO by dokonywać modyfikacji i tu lepiej było by zakupić lub zmienić monitor na model zaopatrzony w tuner.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 06 Lis 2009 02:17   

Powrót do góry

d19k02
Poziom 2
Poziom 2

Post#3 Post autora tematu 06 Lis 2009 10:37   

Przejściówka nie miała żadnego przełącznika. Wg pracownika Media Markt powinna działać w obydwie strony.
Kupiłem taki monitor, bo z tego co czytałem , to tunery w tego typu monitorach nie są najlepsze. Podobno lepiej kupić kartę telewizyjną do kompa. Ale nie o to chodzi.
Jak pisałem mam stary odtwarzacz DVD i chciałbym go wykorzystać do podłączenia bezpośrednio do monitora a nie przez kompa. I tutaj jest pies pogrzebany. Potrzebna jest przejściówka ze SCART lub RGB na HDMI lub instrukcja jak przerobić DVD aby było w nim gniazdo HDMI z wyjściem sygnału na monitor.
Dla mnie najprościej byłoby dołożyć gniazdo HDMI do odtwarzacza, tylko nie bardzo wiem jak to zrobić.Gniazdo znalazłem w sklepie za 4,50 zł. Znalazłem też w sieci opis poszczególnych złącz HDMI ale są one bardzo fachowo opisane a nie bardzo wiem co jest co.:?:
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 06 Lis 2009 10:37   

Powrót do góry

jur1
Specjalista techniki DVD
Specjalista techniki DVD

Miasto: Elbląg

Post#4 06 Lis 2009 17:42   

Taniej będzie kupić DVD z wyjściem HDMI niż dopasować DVD do monitora .
Jedno z takich rozwiązań to :
http://www.q-s.pl/prod2/Y-6250_SCART_HDMI_KONWERTER.html
Nie jest to przekładnie kabli a zamiana sygnału analogowego na sygnał cyfrowy a raczej sygnały cyfrowe.
Powrót do góry

kawczyn
Poziom 6
Poziom 6

Miasto: Brzeziny

Post#5 07 Lis 2009 01:36   

Dołączam się do tematu i również poszukuje przejściówki z SCART na HDMI, ale mnie odpowiedź typu zmień urządzenie na posiadające HDMI nie satysfakcjonuje, ponieważ posiadam dekoder kablowy z neostrady i nie ma możliwości zmian na inny. Natomiast drugie urządzenie to monitor LG z wyjściem HDMI.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 07 Lis 2009 01:36   

Powrót do góry

h jaworski
Poziom 24
Poziom 24

Miasto: Tychy

Post#6 07 Lis 2009 12:01   

Przecież kolega jur1 wytłumaczył o co chodzi czyli albo kupujesz konwertor za 350zł albo zmieniasz sprzęt innej możliwości nie ma. Po prostu euro daje sygnały RGB i sygnał wizji analogowy a hdmi to sygnał cyfrowy i potrzeba do tego konwertor który zamieni sygnały analogowy na cyfrowy.
Powrót do góry

d19k02
Poziom 2
Poziom 2

Post#7 Post autora tematu 07 Lis 2009 20:19   

Dzięki za wyczerpująca informacje. Trochę szkoda ale muszę się chyba pozbyc tego .
Powrót do góry

krzsiek
Poziom 13
Poziom 13

Post#8 17 Lis 2009 21:41   

Konwerter mozna dostac juz za 130zl http://cgi.ebay.pl/RGB-YPbPr-SPDIF-Audio...ics_VideoSwitches_SM?hash=item3ca7563cc9
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> RTV Użytkowy -> sygnał ze scart/RGB na HDMI
Strona 1 z 1