Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki

Wkrętarki elektryczne i podajniki śrub

badworm 27 Cze 2004 00:23
  • #1 27 Cze 2004 00:23
    badworm
    Poziom 18  

Nie za bardzo mam pomysl gdzie umiescic to pytanie ale mam nadzieje, ze tutaj bedzie OK. Czy ktos dysponuje moze bardziej szczegolowymi danymi technicznymi wkretakow elektrycznych? Chodzi mi o moment obrotowy na wyjsciu albo moc silnika. Do tej pory jedyne co mi sie udalo znalezc to informacje, ze jeden z modeli wkretakow B&D ma moment okolo 2,4Nm.
    Pozdrawiam

• #2 06 Sie 2008 13:29
    serwisrtvagd1
    Poziom 20  

goooooooole- elektryczne wkrętaki delvo

• #3 06 Sie 2008 13:45
    czupakambra
    Poziom 9  

Ja kupiłem jakiś czase temu okazyjnie na allegro hitachi DB3DL. Producent podaje 2,9 Nm przy wkręcaniu i 5 Nm przy wierceniu. Regulacja momentu obrotowego, dioda do poświetlenia miejsca wkręcania, łamany przegób, dwie prędkości wkręcania. Jak na śruborkęt póki co mi wystarcza ostatnio wrkęcałem 4-5 cm wkręty do łóżka bez nawiercania otworów i poszło - drewno co prawda było dość miękkie ręczne wkręcanie przeszło 30 wkrętów do przyjmnych nie należy. Baterie Lit-jon więc powinny na długo starczyć. Ogólnie jestem zadowlony i ze swej strony polecam. Nie mniej zakładam, że są i lepsze i gorsze i tańsze i droższe ... jak to ze wszystkimi tego typu akcesoriami.
    Pozdrawiam

• #4 06 Sie 2008 19:44
    jatzek j
    Poziom 21  

Siemanko . Nie piszesz chłopie do jakich celów [jak często ] będziesz używał wkrętaka [wkrętarki ] .Powszechnie wiadomo firmowy sprzęt wytrzyma mechanizm oraz aku . Jeżeli chodzi tobie tylko o moc sprzętu to wkrętak o ,, dużym '' napięciu aku .Jest to oczywiście broń obosieczna ,ponieważ duża moc to większe obciążenia mechaniczne , a przekładnie oraz mechanizmy firm typu ,,kogucik''[kraju pochodzenia nie wspomnę] to oczywiście wielka niewiadoma .

• #5 08 Sie 2008 11:03
    serwisrtvagd1
    Poziom 20  

fakt, różne wkrętaki do różnych celów.......

• #7 08 Sie 2008 12:33
    piotrmasma
    Poziom 9  

duzo tego....a co byś polecił do bardziej precyzyjnych prac ?

• #8 08 Sie 2008 19:06
    _prusak_
    Poziom 23  

Do precyzyjnych rzeczy typu rozkręcanie telefonu lub podobnych ja zawsze używam ręcznych standardowych śrubokręcików torksów itp. ponieważ łatwo zniszczyć można plastik lub samą śrubkę. W serwisach to może maja jakieś specjalistyczne wkrętarki ale nie widziałem jeszcze takiej. A co do trochę większych rzeczy to polecam wkrętarki Black&Decker. Kolega mój ma taką i przeżywa z nim tortury i działa juz dwa lata bez żadnych uszkodzeń. Kolega używa ją w większości przy naprawach w samochodach. Pozdrawiam

Linki do stron o charakterze krótkotrwałym usunąłem. Regulamin pkt.10.11 [dzimi]

• #9 11 Sie 2008 10:40
    serwisrtvagd1
    Poziom 20  

podawajcie opinie o różnych wkrętakach. Jestem zainteresowany zakupem więc potrzebuję różnych opinii......mam własną opinię o DELVO ale potrzebuję czegoś więcej

• #10 11 Sie 2008 10:56
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda

W sumie, to nie wiemy, czy autorowi chodzi o:
    - wkrętarko - wiertarkę akumulatorową uniwersalną
    - wkrętak akumulatorowy
    - wkrętarkę sieciową
    - wkrętak sieciowy
    - może zakrętarkę
    - jakiej klasy ma być to urządzenie: amatorskie, profesjonalne, przemysłowe
    Więc dobrze by było, jakby sie określił. Bo w tej chwili to jest temat rzeka i nie wiadomo do końca, o czym rozmawiamy.
    A NITTO KOHKI, czyli między innymi delvo, to sprzęt profesjonalny na linie produkcyjne. Nadzorowałem przez pewien czas stan takich wkrętarek.

• #11 11 Sie 2008 11:01
    serwisrtvagd1
    Poziom 20  

wkrętaki akumulatorowe i sieciowe....napisz co z Delvo skoro pracowałeś na nich. Ja też i moim zdaniem są bez zarzutu.

• #12 11 Sie 2008 11:09
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda

Wkrętaki sieciowe. Było delvo i kilews. Z tego, co wiem, to i to, i to, to Nitto Kohki. Jedne miały tradycyjny silnik komutatorowy, drugie już sterowany elektronicznie bezszczotkowy. Modeli nie pamiętam. W szczotkowych wymieniałem tylko szczotki. Niestety rozmiar był typowo nietypowy i albo sam strugałem na szybko jak nie było, albo ściągaliśmy z serwisu. W tych "elektronicznych" czasem pojawiał sie problem z załączaniem. Bo załączały się one automatycznie, po naciśnięciu na śrubę.
    Jedyne, co było złe, to zbyt łatwy dostęp do regulacji i pracownicy sobie "dostrajali" wkrętarki do własnych potrzeb. a ja miałem potem zabawę z ponownym ustawianiem.

• #13 11 Sie 2008 11:32
    serwisrtvagd1
    Poziom 20  

a delvo ma jeszcze miernik momentu obrotowego wiec nastawa jest prosta. a co powiesz o Black&Decker?

• #15 22 Sie 2013 16:03
    TECHSYSTEMowiec
    Poziom 1  

Szanowni Państwo,
    Wkrętaki Kilews charakteryzują się sprzęgłem o niespotykanej w innych rozwiązaniach, powtarzalnością wkręceń, która wynosi +/- 3 % w całym zakresie działania urządzenia. Urządzenia te są tak dobre, że DeSoutter i Sumake poddały się z własną produkcją i elektryczne wkrętaki dla tych firm produkowane są w fabryce Kilews'a - zamieszczam zdjęcie wykonane podczas zwiedzania fabryki, gdzie widoczne są wkrętaki wykonywane dla "innych marek". Oczywiście wkrętak z logiem rzeczywistego producenta jest nawet dwa lub trzy razy tańszy. Polecam kontakt z firmą Techsystem z Bielska-Białej.
    http://obrazki.elektroda.pl/4127672100_1377180174.jpg
    http://obrazki.elektroda.pl/3049174900_1377180175.jpg
    http://obrazki.elektroda.pl/3189752500_1377180176.jpg

Moderowany przez Mirek Z.:

http://www.elektroda.pl/rtvforum/faq.php - p.3.1.10, p.3.1.19. Blokada konta.

• #16 26 Sie 2013 12:47
    technikimontażu
    Poziom 1  

Czy może ktoś potwierdzić, że Sumake robi Kilews?? Słyszałem, że podajniki śrub robi Kilews dla Atlas Copco. Nie mogę znaleźć zdjęć zdjęć w sieci tego podajnika od Atlas Copco. Może ktoś pomóc?

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty