Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Wkrętarki elektryczne i podajniki śrub

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Inne Serwis -> Inne Co kupić? -> Wkrętarki elektryczne i podajniki śrub
Autor
Wiadomość
badworm
Poziom 16
Poziom 16

Post#1 Post autora tematu 27 Cze 2004 00:23   

Re: Wkrętarki elektryczne i podajniki śrub

Nie za bardzo mam pomysl gdzie umiescic to pytanie ale mam nadzieje, ze tutaj bedzie OK. Czy ktos dysponuje moze bardziej szczegolowymi danymi technicznymi wkretakow elektrycznych? Chodzi mi o moment obrotowy na wyjsciu albo moc silnika. Do tej pory jedyne co mi sie udalo znalezc to informacje, ze jeden z modeli wkretakow B&D ma moment okolo 2,4Nm.
Pozdrawiam
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 27 Cze 2004 00:23   

Powrót do góry

serwisrtvagd1
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: Oleśnica

Post#2 06 Sie 2008 13:29   

goooooooole- elektryczne wkrętaki delvo
Powrót do góry

czupakambra
Poziom 3
Poziom 3

Miasto: Częstochowa

Post#3 06 Sie 2008 13:45   

Ja kupiłem jakiś czase temu okazyjnie na allegro hitachi DB3DL. Producent podaje 2,9 Nm przy wkręcaniu i 5 Nm przy wierceniu. Regulacja momentu obrotowego, dioda do poświetlenia miejsca wkręcania, łamany przegób, dwie prędkości wkręcania. Jak na śruborkęt póki co mi wystarcza ostatnio wrkęcałem 4-5 cm wkręty do łóżka bez nawiercania otworów i poszło - drewno co prawda było dość miękkie ręczne wkręcanie przeszło 30 wkrętów do przyjmnych nie należy. Baterie Lit-jon więc powinny na długo starczyć. Ogólnie jestem zadowlony i ze swej strony polecam. Nie mniej zakładam, że są i lepsze i gorsze i tańsze i droższe ... jak to ze wszystkimi tego typu akcesoriami.
Pozdrawiam
Powrót do góry

jatzek j
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: strzelce opolskie

Post#4 06 Sie 2008 19:44   

Siemanko . Nie piszesz chłopie do jakich celów [jak często ] będziesz używał wkrętaka [wkrętarki ] .Powszechnie wiadomo firmowy sprzęt wytrzyma mechanizm oraz aku . Jeżeli chodzi tobie tylko o moc sprzętu to wkrętak o ,, dużym '' napięciu aku .Jest to oczywiście broń obosieczna ,ponieważ duża moc to większe obciążenia mechaniczne , a przekładnie oraz mechanizmy firm typu ,,kogucik''[kraju pochodzenia nie wspomnę] to oczywiście wielka niewiadoma .
Powrót do góry

serwisrtvagd1
Poziom 16
Poziom 16

Post#5 08 Sie 2008 11:03   

fakt, różne wkrętaki do różnych celów.......
Powrót do góry

_prusak_
Poziom 19
Poziom 19

Post#6 08 Sie 2008 12:14   

Cześć. Tutaj jest dużo opisane o wkrętarkach różnego typu:

http://www.narzedziowy.pl/index.php?cPath=37_39_61¤cy=PLN
http://techsystem.pl/index1.php?m=m2&m2=delvo&product=null
http://www.techman.com.pl/produkty.php?ln=pl&id=66

A tutaj podaję Ci adres do strony na allegro gdzie można znaleźć wszystko trochę taniej niż w sklepie :):)
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 08 Sie 2008 12:14   

Powrót do góry

piotrmasma
Poziom 7
Poziom 7

Miasto: Warszawa

Post#7 08 Sie 2008 12:33   

duzo tego....a co byś polecił do bardziej precyzyjnych prac ?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 08 Sie 2008 12:33   

Powrót do góry

_prusak_
Poziom 19
Poziom 19

Post#8 08 Sie 2008 19:06   

Do precyzyjnych rzeczy typu rozkręcanie telefonu lub podobnych ja zawsze używam ręcznych standardowych śrubokręcików torksów itp. ponieważ łatwo zniszczyć można plastik lub samą śrubkę. W serwisach to może maja jakieś specjalistyczne wkrętarki ale nie widziałem jeszcze takiej. A co do trochę większych rzeczy to polecam wkrętarki Black&Decker. Kolega mój ma taką i przeżywa z nim tortury i działa juz dwa lata bez żadnych uszkodzeń. Kolega używa ją w większości przy naprawach w samochodach. Pozdrawiam

Linki do stron o charakterze krótkotrwałym usunąłem. Regulamin pkt.10.11 [dzimi]
Powrót do góry

serwisrtvagd1
Poziom 16
Poziom 16

Post#9 11 Sie 2008 10:40   

podawajcie opinie o różnych wkrętakach. Jestem zainteresowany zakupem więc potrzebuję różnych opinii......mam własną opinię o DELVO ale potrzebuję czegoś więcej
Powrót do góry

Błażej
Poziom 26
Poziom 26

Miasto: Oława

Post#10 11 Sie 2008 10:56   

W sumie, to nie wiemy, czy autorowi chodzi o:
- wkrętarko - wiertarkę akumulatorową uniwersalną
- wkrętak akumulatorowy
- wkrętarkę sieciową
- wkrętak sieciowy
- może zakrętarkę
- jakiej klasy ma być to urządzenie: amatorskie, profesjonalne, przemysłowe
Więc dobrze by było, jakby sie określił. Bo w tej chwili to jest temat rzeka i nie wiadomo do końca, o czym rozmawiamy.
A NITTO KOHKI, czyli między innymi delvo, to sprzęt profesjonalny na linie produkcyjne. Nadzorowałem przez pewien czas stan takich wkrętarek.
Powrót do góry

serwisrtvagd1
Poziom 16
Poziom 16

Post#11 11 Sie 2008 11:01   

wkrętaki akumulatorowe i sieciowe....napisz co z Delvo skoro pracowałeś na nich. Ja też i moim zdaniem są bez zarzutu.
Powrót do góry

Błażej
Poziom 26
Poziom 26

Miasto: Oława

Post#12 11 Sie 2008 11:09   

Wkrętaki sieciowe. Było delvo i kilews. Z tego, co wiem, to i to, i to, to Nitto Kohki. Jedne miały tradycyjny silnik komutatorowy, drugie już sterowany elektronicznie bezszczotkowy. Modeli nie pamiętam. W szczotkowych wymieniałem tylko szczotki. Niestety rozmiar był typowo nietypowy i albo sam strugałem na szybko jak nie było, albo ściągaliśmy z serwisu. W tych "elektronicznych" czasem pojawiał sie problem z załączaniem. Bo załączały się one automatycznie, po naciśnięciu na śrubę.
Jedyne, co było złe, to zbyt łatwy dostęp do regulacji i pracownicy sobie "dostrajali" wkrętarki do własnych potrzeb. a ja miałem potem zabawę z ponownym ustawianiem.
Powrót do góry

serwisrtvagd1
Poziom 16
Poziom 16

Post#13 11 Sie 2008 11:32   

a delvo ma jeszcze miernik momentu obrotowego wiec nastawa jest prosta. a co powiesz o Black&Decker?
Powrót do góry

toolmaster
Poziom 1
Poziom 1

Post#14 02 Wrz 2008 16:02   

Ja polecam wkrętaki KILEWS, pracują na liniach montażowych w fabryce LG i z powodzeniem zastąpiły DELVO które się często psuło. Bardzo solidna jakość wykonania, różne zakresy momentów, wersje szczotkowe, bezszczotkowe, specjalne.

http://www.techsystem.pl/index1.php?m=m2&m2=kilews&product=null
Powrót do góry

TECHSYSTEMowiec
Poziom 1
Poziom 1

Miasto: Bielsko-Biała

Post#15 22 Sie 2013 16:03   

Szanowni Państwo,
Wkrętaki Kilews charakteryzują się sprzęgłem o niespotykanej w innych rozwiązaniach, powtarzalnością wkręceń, która wynosi +/- 3 % w całym zakresie działania urządzenia. Urządzenia te są tak dobre, że DeSoutter i Sumake poddały się z własną produkcją i elektryczne wkrętaki dla tych firm produkowane są w fabryce Kilews'a - zamieszczam zdjęcie wykonane podczas zwiedzania fabryki, gdzie widoczne są wkrętaki wykonywane dla "innych marek". Oczywiście wkrętak z logiem rzeczywistego producenta jest nawet dwa lub trzy razy tańszy. Polecam kontakt z firmą Techsystem z Bielska-Białej.
http://obrazki.elektroda.pl/4127672100_1377180174.jpg
http://obrazki.elektroda.pl/3049174900_1377180175.jpg
http://obrazki.elektroda.pl/3189752500_1377180176.jpg

Moderowano przez Mirek Z.:
http://www.elektroda.pl/rtvforum/faq.php - p.3.1.10, p.3.1.19. Blokada konta.

Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 22 Sie 2013 16:03   

Powrót do góry

technikimontażu
Poziom 1
Poziom 1

Post#16 26 Sie 2013 12:47   

Czy może ktoś potwierdzić, że Sumake robi Kilews?? Słyszałem, że podajniki śrub robi Kilews dla Atlas Copco. Nie mogę znaleźć zdjęć zdjęć w sieci tego podajnika od Atlas Copco. Może ktoś pomóc?
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Inne Serwis -> Inne Co kupić? -> Wkrętarki elektryczne i podajniki śrub
Strona 1 z 1

Administrator || Moderatorzy || Regulamin forum || Regulamin ogólny || Informacja o cookies || Reklama || Kontakt

Page generation time: 0.065 seconds

elektroda.pl temat RSS