Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Wyłacznik załącznik czasowy 12-24 V

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Systemy Grzewcze Serwis -> Systemy Grzewcze Użytkowy -> Wyłacznik załącznik czasowy 12-24 V
Autor
Wiadomość
kralex
Poziom 11
Poziom 11

Miasto: Księstwo Cieszyńskie :)

Post#1 Post autora tematu 11 Lis 2009 12:02   

Wyłacznik załącznik czasowy 12-24 V

Mam zamiar użyć go do włączania i wyłączania regulatora temperatury pieca Termet dwufunkcyjnego.(CO+CWU)
Chodzi mi o to, aby piec włączał ogrzewanie (CO) co jakiś określony czas, niezależnie od temperatury.
Dostepne sa takie załączniki, ale na 240V, a regulator pracuje na 12-24V.
Nie mogę takiego na 240V podłączyć pod zasilanie całego pieca , bo wtedy nie miałbym wody użytkowe (do mycia).
Moze ktoś wie jak to zrobić ?
Może gdzies taki wyłącznik mozna kupic ?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 11 Lis 2009 12:02   

Powrót do góry

mklos1
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: Warszawa

Post#2 11 Lis 2009 12:18   

Re: Wyłacznik załącznik czasowy 12-24 V

kralex napisał:
Mam zamiar użyć go do włączania i wyłączania regulatora temperatury pieca Termet dwufunkcyjnego.(CO+CWU)
Chodzi mi o to, aby piec włączał ogrzewanie (CO) co jakiś określony czas, niezależnie od temperatury.
Dostepne sa takie załączniki, ale na 240V, a regulator pracuje na 12-24V.
Nie mogę takiego na 240V podłączyć pod zasilanie całego pieca , bo wtedy nie miałbym wody użytkowe (do mycia).
Moze ktoś wie jak to zrobić ?
Może gdzies taki wyłącznik mozna kupic ?

Trzeba zastosować przekaźnik na odpowiednie napięcie, które wypuszcza z siebie regulator. Trzeba by tylko sprawdzić, czy wyjście regulatora jest w stanie wysterować bezpośrednio przekaźnik. Regulator będzie sterował przekaźnikiem, a przekaźnik podawał fazę na odpowiednie styki pieca.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 11 Lis 2009 12:18   

Powrót do góry

kralex
Poziom 11
Poziom 11

Post#3 Post autora tematu 11 Lis 2009 12:25   

Powiem prościej-chcę aby załaczaniem i wyłączaniem pieca w zakresie CO sterował tylko wyłącznik czasowy, niezależnie od regulatora temperatury.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 11 Lis 2009 12:25   

Powrót do góry

psooya
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: Kraków

Post#4 11 Lis 2009 12:31   

No to musisz pominąć ten sterownik co chyba nie jest dobrym pomysłem bo poco grzać bardziej jeśli jest wystarczająco ciepło ? Jeśli już to bym zrobił tylko załączanie tego co jest z kontrolą temperatury. Jeśli jednak chcesz jej nie kontrolować to wystarczy ja nastawić na max czyli wartość możliwe nigdy nie będzie osiągalna. Do reszty potrzebny ci timer cykliczny włącz wyłącz. Pomysł kolegów na włącznik sieciowy z przekaźnikiem jest prosty i myśle sensowny jeśli nie chcesz projektować układu lub składać jakiegoś beznadziejnego zestawu.
Pozdrawiam
Powrót do góry

kralex
Poziom 11
Poziom 11

Post#5 Post autora tematu 11 Lis 2009 12:59   

Regulator temperatury włącza piec po spadku temp. w pomieszczeniu o 1 stopień. Moim zdaniem jest to za późno, bo kaloryfery juz są wtedy zimne (woda w nich tez :) ). Chce aby piec regulować czasem, aby pogrzewał wodę w kaloryferach kiedy jest jaszcze w miarę ciepła (np. 35 stopni). Wydaje sie nieekonomiczne podgrzewanie wody na nowo przy każdym cyklu z temp 20 stopni do 65, bo tak mam ustawione na piecu.
Sterując ręcznie, (próbnie ) uzyskałem czas podgrzewania o połowę krótszy. I o to mi chodzi.
Pozostaje wyłacznik czasowy, który najprościej (dla mnie, bo nie jestem elektrykiem :( )
byłoby podłaczyć pod regulator, a właściwie zamiast regulatora, a tam jest niskie napięcie , własnie 12-24 V. Tak wynika z opisu regulatora.
Powrót do góry

psooya
Poziom 23
Poziom 23

Post#6 11 Lis 2009 13:10   

Ja bym zaproponował inne rozwiązanie. Pomiar w takim razie nie temperatury w pomieszczeniu a temperatury na powrocie i na jej podstawie np: różnicy temperatur zasilania i powrotu włączał grzanie. np wyłącz przy 65 a włącz przy 45 z histerezą 20 stopni. Załączanie czasowe nie jest bezpieczne bo co się stanie jeśli wyłącznik nie wyłączy grzania? Jeśli już zdecydowałeś się na taka opcję to idż do elektrycznego albo na allegro i kup mechaniczny wyłącznik czasowy funkcja włącz wyłącz cyklicznie. Potem kup jakiś przekaźnik z cewka na 230V~ i podłącz go na wyjście tego timera. Styki przekaźnika wykorzystaj do załączania tych 12 czy 24V w piecyku i masz po kłopocie.
Pozdrawiam
Powrót do góry

kralex
Poziom 11
Poziom 11

Post#7 Post autora tematu 11 Lis 2009 13:14   

Dziękuję-temat zakończony- własnie rozwiazanie z pomiarem wody na powrocie jest tym, o co mi chodziło .
Dziękuję wszystkim za porady.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 11 Lis 2009 13:14   

Powrót do góry

psooya
Poziom 23
Poziom 23

Post#8 11 Lis 2009 13:19   

Oczywiście mogą być inne przekaźniki nie koniecznie na szynę a do montażu do druku. Możesz też poszukać specjalnych przekaźników czasowych jednakże będą dużo droższe.

Proszę nie wstawiać odnośników do aukcji, które za kilka dni staną się nieaktualne i z tego postu nic nie będzie wynikało. Usunąłem odnośniki tych aukcji - mirrzo
Racja :-)
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Systemy Grzewcze Serwis -> Systemy Grzewcze Użytkowy -> Wyłacznik załącznik czasowy 12-24 V
Strona 1 z 1

Administrator || Moderatorzy || Regulamin forum || Regulamin ogólny || Informacja o cookies || Reklama || Kontakt

Page generation time: 0.067 seconds

elektroda.pl temat RSS