Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Tonsil ARON - Niepowtarzalne...

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> RTV Co kupić? -> Jakie Nagłośnienie do Domu -> Tonsil ARON - Niepowtarzalne...
Autor
Wiadomość
najt
Poziom 17
Poziom 17

Miasto: Warszawa-Bielany

Post#1 Post autora tematu 12 Lis 2009 12:51   

Witam, chciałbym przedstawić wam, forumowiczom pewną konstrukcję Tonsila, która wyszła na rynek w październiku. Interesuje mnie czy ktoś z was miał z nią kontakt, słyszał, czy jest w stanie coś na ich temat powiedzieć. Tonsil Aron, bo tak nazywa się owa konstrukcja, według producenta dość diametralnie odbiega od dotychczas produkowanych zestawów głośnikowych naszej produkcji. Pasmo przenoszenia owych głośników to 30-20.000hz a moc nominalna to 120w. Zastosowano tam: 2x GDN 15/40/5 8 Ω oraz GDWK 10/80/19 8 Ω efektywnością nie grzeszą bo tylko 90 dB. Natomiast wygląd, bardzo można powiedzieć wyszukany, chociaż nie podobają mi się, cóż.
Cena 3500zł za sztukę. Wydaję mi się, że płacimy tym razem za drewno, bardziej niż za doznania słuchowe, co sądzicie i czy ktoś z was miał z nimi styczność.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 12 Lis 2009 12:51   

Powrót do góry

Tomq
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: Piekoszów

Post#2 12 Lis 2009 16:47   

Re: Tonsil ARON - Niepowtarzalne...

Tu siedzą te same głośniki co w Siestach, które się kupi za 1600 zł/kplt.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 12 Lis 2009 16:47   

Powrót do góry

dues
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: Gorlice

Post#3 12 Lis 2009 19:10   

Ale wyższa impedancja i wyższa efektywność. Czym to idzie? Mnie też wydaję się, że płacimy za drewno i sporo za dużo.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 12 Lis 2009 19:10   

Powrót do góry

najt
Poziom 17
Poziom 17

Miasto: Warszawa-Bielany

Post#4 Post autora tematu 12 Lis 2009 19:55   

"Tu siedzą te same głośniki co w Siestach, które się kupi za 1600 zł/kplt."

- No tak, ale konstrukcja inna, post bez sensu.

"Ale wyższa impedancja i wyższa efektywność. Czym to idzie? Mnie też wydaję się, że płacimy za drewno i sporo za dużo."

- Pytałem znajomego powiedział, że samo takie drewno to około 2000zł.

Konkluzja jest taka, że zobaczymy czy to będzie się sprzedawać. Na pewno znajdą się ludzie którym design się spodobał. Dźwięk również musi być nienaganny bo jak to zostało wspomniane, głośniki pochodzą od Siest, które brzmią nienagannie. A tu proszę, jeszcze niżej strojone. Chciałbym znać opinie kogoś kto ich posłuchał.

Pozdrawiam!
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> RTV Co kupić? -> Jakie Nagłośnienie do Domu -> Tonsil ARON - Niepowtarzalne...
Strona 1 z 1

Administrator || Moderatorzy || Regulamin forum || Regulamin ogólny || Informacja o cookies || Reklama || Kontakt

Page generation time: 0.061 seconds

elektroda.pl temat RSS