Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki
  • #1 12 Lis 2009 18:19
    samsung44
    Poziom 8  

Witam! mam problem z ta lodówką, otóż od niedawana zaczęła mi tak chłodzić aż powstawał lód na tylnej ścianie a jak zmniejszyłem wartość na termostacie nie chłodziła prawie wcale ale jakoś tam ustawiałem i ustawiałem i było ok do czasu aż tydzień temu spostrzegłem że w ogóle nie chłodzi sprężarka włącza się na 5 sekund i wyłącza się z powrotem co jakieś 3-4 godziny wyjąłem z niej wszystko umyłem i zasiadłem do lektury elektroda.pl :) spinając lodówkę na krótko stwierdziłem że problem tkwi w termostacie i kupiłem następnego dnia zachwalany na forum w4 przed wymiana chciałem sprawdzić jeszcze raz sprężarkę i spiąłem przewody na krótko a sprężarka uruchomiła się i po 5 sekundach jakby się czymś udusiła zgasła, powtórzyłem jeszcze parę razy próbę ale efekt taki sam czymś się dławiła i gasła odsunąłem ą od ściany i odpiętą od zasilania zacząłem postukiwać w cały system "orurkowania" agregatu po czym podłączyłem ją do zasilania i spiąłem jeszcze raz - wszystko grało ! podłączyłem nowy termostat i sprężarka pracuje już 3 dzień ale w lodówce nie czuć w ogóle chłodu a w zamrażarce jest temperatura jakiej spodziewałbym się raczej w lodówce ;/ co robić? nie wykluczam ze mogłem źle podpiąć termostat gdyż żaden opis podłączenie na forum nie pomógł mi w 100% otóż mam 3 przewody żółto-zielony, biały i brązowy który połączony jest od razu z żarówką do jakich numerków powinienem podpiąć brązowy i biały? żarówka zapala się jak otwieram drzwiczki a agregat pracuje bezustannie proszę o jakąś radę!! bo od tygodnia za lodówkę służy mi loża ;/

• #2 12 Lis 2009 18:26
    jasko_1959

Poziom 16  

Witam.
    Nie chciałbym straszyć, ale może być duży kłopot.
    Opcje są dwie :
    1. ubytek freonu w układzie
    2. brak wydajności kompresora
    Przy tych objawach nie ma to związku z termostatem.
    Pozdrawiam

• #3 12 Lis 2009 18:29
    SŁAWEKWW
    Poziom 16  

Masz do wymiany sprężarkę,ale przed wymianą trzeba sprawdzić, czy nie ma dziury w układzie.
    Pozdrawiam.

• #4 12 Lis 2009 18:31
    samsung44
    Poziom 8  

dam radę sam sprawdzić czy nie ma tej dziury? bo sprężarki raczej sam nie wymienię prawda?

• #5 12 Lis 2009 20:06
    SŁAWEKWW
    Poziom 16  

Musisz mieć odpowiedni sprzęt. Pompa próżniowa zegary itp... Więc raczej nie

• #6 12 Lis 2009 20:12
    skryn
    Admin grupy AGD

Ponieważ Autor tematu nie posiada odpowiedniego oprzyrządowania do diagnozy i naprawienia tego sprzętu, temat zamykam.

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty