Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Pralka Bosch i jej awaryjność w tańszych modelach.

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> AGD Giełda -> AGD Co kupić? -> Pralka Bosch i jej awaryjność w tańszych modelach.
Autor
Wiadomość
Garabasz
Poziom 9
Poziom 9

Post#1 Post autora tematu 15 Lis 2009 14:08   

Pralka Bosch i jej awaryjność w tańszych modelach.

Witam

noszę się z zamiarem zakupu pralki Bosch na chwilę obecną nie mam jeszcze konkretnego modelu, ale myślę że jakiś do kwoty 1300 zł. Na forum wyczytałem że niektóre modele pralek łożyska mają zintegrowane z bębnem i w przypadku uszkodzenia takiego łożyska pozostaje wymiana całego bębna co oczywiście jest bolesne dla kieszeni :( , czy orientuje się ktoś które modele są tak wykonane ? W nowych pralkach są także dotykowe (sensorowe) przyciski czy takie rozwiązania nie są awaryjne w połączeniu z wilgocią na jaką narażona jest pralka ? Z góry dziękuję za informację.
Powrót do góry

any56
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: Warszawa

Post#2 15 Lis 2009 14:28   

Re: Pralka Bosch i jej awaryjność w tańszych modelach.

Osobiście eksploatuję BOSCH Maxx5 (od półtora roku) i jestem z niej bardzo zadowolony.
Drugą pralkę BOSCH Maxx4 (w drugim mieszkaniu) eksploatuję od 6 lat.
1 x uszkodzenie eksploatacyjne - przepalona grzałka. Musiałem skorzystać z autoryzowanego serwisu.
Powrót do góry

528649
Gość

Post#3 15 Lis 2009 15:49   

A ja jestem bardzo zadowolony z Maxx6 (kosztowała ok 1000zł). W ciągu 2 lata nie było żadnych problemów. W dodatku jest wyjątkowo cicha. Niestety nie wiem jak tam wygląda łożyskowanie. Może odezwie się ktoś kto serwisuje pralki, to odpowie na Twoje pytanie.
Powrót do góry

TomekCarlos
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: Płn-Wsch Polska

Post#4 15 Lis 2009 15:55   

Ad.1
Zespoły piorące zintegrowane (nierozbieralne) modele WAA.

Ad.2
To że są one sensorowe to w niczym nie przeszkadza, są napewno mniej awaryjne niż zwykłe wciskane.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 15 Lis 2009 15:55   

Powrót do góry

Garabasz
Poziom 9
Poziom 9

Post#5 Post autora tematu 15 Lis 2009 17:09   

TomekCarlos napisał:
Ad.1

Ad.2
To że są one sensorowe to w niczym nie przeszkadza, są napewno mniej awaryjne niż zwykłe wciskane.

Dziękuję wszystkim za informacje. Jeśli to nie tajemnica wiesz to z doświadczenia, czytaj pracujesz w serwisie :) czy info z forum ? Wydawało mi się że w praca w wilgoci może zakłócać działanie sensora w takim razie co sądzisz o takim modelu Bosch Maxx6 WAE2036EPL ?
Powrót do góry

~wac
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: Rzeszow

Post#6 15 Lis 2009 21:19   

Wie ktoś może ,czy pralki Siemens też mają jakieś modele ze zbiornikami jednorazowymi??

Jak pralka ma nierozbieralny zespół piorący to ma też łożyska gorszej jakości??

Wydawało mi się zawsze ,że pralki Bosch czy Siemens maja bardzo trwałe łożyska
Powrót do góry

528649
Gość

Post#7 15 Lis 2009 21:49   

Gdybym produkował pralki to dawał bym lepsze łożyska w czymś co jest nierozbieralne... Przynajmniej logiczne rozumowanie tak podpowiada.
Powrót do góry

TomekCarlos
Poziom 18
Poziom 18

Post#8 16 Lis 2009 22:48   

Garabasz napisał:
TomekCarlos napisał:
Ad.1

Ad.2

Dziękuję wszystkim za informacje. Jeśli to nie tajemnica wiesz to z doświadczenia, czytaj pracujesz w serwisie :) czy info z forum ? Wydawało mi się że w praca w wilgoci może zakłócać działanie sensora w takim razie co sądzisz o takim modelu Bosch Maxx6 WAE2036EPL ?

Wiem to z doświadczenia :) :). A wilgoć raczej do sensora nie dotrze, no chyba że od środka modułu. Te srebrne pola które naciskamy na panelu nie są w żaden sposób połączone elektrycznie z właściwym sensorem, który znajduje się wewnątrz panela, więc nie ma się co bać. A model WAE 2036EPL co prawda posiada mały wyświetlacz, ale to z pewnością wystarcza. Jest to dość dobra i mało awaryjna pralka. Ewentualnie jeśli bez wyświetlacza to WAE 20160PL - równie dobra jak poprzedniczka :).

Dodano po 6 [minuty]:

~wac napisał:
Wie ktoś może ,czy pralki Siemens też mają jakieś modele ze zbiornikami jednorazowymi??

Oczywiście że mają. A która firma teraz nie robi pralek ze zbiornikami nierozbieralnymi?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 16 Lis 2009 22:48   

Powrót do góry

PrimaxXx19
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: wawa

Post#9 17 Lis 2009 14:41   

Garabasz napisał:
Witam

noszę się z zamiarem zakupu pralki Bosch na chwilę obecną nie mam jeszcze konkretnego modelu, ale myślę że jakiś do kwoty 1300 zł. Na forum wyczytałem że niektóre modele pralek łożyska mają zintegrowane z bębnem i w przypadku uszkodzenia takiego łożyska pozostaje wymiana całego bębna co oczywiście jest bolesne dla kieszeni :( , czy orientuje się ktoś które modele są tak wykonane ? W nowych pralkach są także dotykowe (sensorowe) przyciski czy takie rozwiązania nie są awaryjne w połączeniu z wilgocią na jaką narażona jest pralka ? Z góry dziękuję za informację.

Witam,
Pracowałem jakiś czas w sklepie z gratami AGD..
i tak... Bosch czy Siemens to dobre marki z racji tego ze wszyscy je kupuja i jest najwiecej pozytywnych opinii na ich temat.
co do awaryjności i ewentualnych kosztów naprawy...
sytuacja wygląda tak że na prawie każdy sprzęt daja 3 lata gwarancji (bylo kupować wczesniej na bosche i siemensy bylo 5 lat), gdy na gwarancji cos sie popsuje to oczywiscie naprawa free, ewentualnie jak sie nie naprawi to wymienia na nowy model. ogolnie z kazdym obecnie wyprodukowanym sprzetem jest tak ze jak gwarancja sie skonczy i masz naprawiac to z wlasnej kieszeni to bardziej oplaca sie kupic nowy model z gwarancja.
Wiec co do kupna Bosch to dobra firma i mozna byloby pomyslec o przedluzeniu gwarancji lub modlic sie ze sie nie popsuje po gwarancji - niestety nie sa to czasy Frani gdzie dzialaly po 20 lat.
Powrót do góry

Garabasz
Poziom 9
Poziom 9

Post#10 Post autora tematu 18 Lis 2009 10:23   

Jeszcze raz dzięki wszystkim za info. Podobno Bosch też składany jest w Chinach czy to prawda?, jak sprawdzić?, czy tam produkowane są konkretne modele czy zależy na co się trafi ?

Nie ukrywam że zależy mi na tym aby była składana w Polsce. Miałem dzisiaj zamówić a to nowy dylemat :(
Powrót do góry

~wac
Poziom 18
Poziom 18

Post#11 18 Lis 2009 14:55   

Modele z serii WLM składane są w Chinach
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 18 Lis 2009 14:55   

Powrót do góry

TomekCarlos
Poziom 18
Poziom 18

Post#12 18 Lis 2009 21:25   

Nie w Chinach tylko w Turcji
Powrót do góry

~wac
Poziom 18
Poziom 18

Post#13 18 Lis 2009 21:33   

Z Turcji są modele z serii WAA
Powrót do góry

philipoff
Poziom 9
Poziom 9

Miasto: Łódź

Post#14 22 Lis 2009 17:12   

Witam,
Cóż, jedno mogę powiedziec. Napewno seria WAE pochodzi z łodzi. To jesli mówimy o Boschu. Siemens z tej samej linii to modele WM. 20*** to 1000obr, 24***1200, 28*** 1400. Siemens oznaczany jest inaczej, np WM 14E*** oznacza pralkę 1400obr. Co do zintegrowanych zborników, łodzkie pralki nadal są budowane z dwóch połówek, klipowanych i skręcanych dodatkowo śrubami w newralgicznych miejscach. Jednak są rozbieralne. Po wycięciu klipów(nie są do odzyskania)i naprawie- wymianie łożysk i uszczelniacza, skręca się dodoatkowymi wkrętami w miejscach usuniętych klipów(są otwory i gniazda). Wersja Turecka rzeczywiście posiada klejony układ piorący, zatem jaka jest możliwośc póżniejszej naprawy , nie wiem. Nie miałem kontaktu z takową. Produkcja Hiszpańska jest identyczna do łódzkiej. Jeśli mówimy o awaryjności, praktycznie znikoma. Konstrukcja dopracowana do perfekcji, bez zbednych i awaryjnych wodotrysków. Zresztą wystraczy zapoznac sie z niemieckimi rankingami pralek. W zeszłym roku pralka boscha był na drugim miejscu po Miele, tyle, zę ta pierwsza była dwa razy droższa. Dwa lata temu wygrał Bosch. Zatem to jest najlepsza reklama. Sprzęt ten znam od podszewki, bo pracuje w łódzkim BSH.

Dodano po 7 [minuty]:

Witam,
Cóż, jedno mogę powiedziec. Napewno seria WAE pochodzi z łodzi. To jesli mówimy o Boschu. Siemens z tej samej linii to modele WM. 20*** to 1000obr, 24***1200, 28*** 1400. Siemens oznaczany jest inaczej, np WM 14E*** oznacza pralkę 1400obr. Co do zintegrowanych zborników, łodzkie pralki nadal są budowane z dwóch połówek, klipowanych i skręcanych dodatkowo śrubami w newralgicznych miejscach. Jednak są rozbieralne. Po wycięciu klipów(nie są do odzyskania)i naprawie- wymianie łożysk i uszczelniacza, skręca się dodoatkowymi wkrętami w miejscach usuniętych klipów(są otwory i gniazda). Wersja Turecka rzeczywiście posiada klejony układ piorący, zatem jaka jest możliwośc póżniejszej naprawy , nie wiem. Nie miałem kontaktu z takową. Produkcja Hiszpańska jest identyczna do łódzkiej. Jeśli mówimy o awaryjności, praktycznie znikoma. Konstrukcja dopracowana do perfekcji, bez zbednych i awaryjnych wodotrysków. Zresztą wystraczy zapoznac sie z niemieckimi rankingami pralek. W zeszłym roku pralka boscha był na drugim miejscu po Miele, tyle, zę ta pierwsza była dwa razy droższa. Dwa lata temu wygrał Bosch. Zatem to jest najlepsza reklama. Sprzęt ten znam od podszewki, bo pracuje w łódzkim BSH.
Powrót do góry

Garabasz
Poziom 9
Poziom 9

Post#15 Post autora tematu 22 Lis 2009 18:43   

Pralka już stoi w domu :), model Bosch Maxx6 WAE2036EPL. Faktycznie pralka produkowana w Polsce. O to mi głównie chodziło. Jeszcze raz dziękuję wszystkim za informacje dzięki którym zdecydowałem się właśnie na ten model.

Pozdrawiam
Powrót do góry

damzoo
Poziom 9
Poziom 9

Miasto: Pisz

Post#16 30 Lis 2009 18:22   

a które siemensy (model i seria) mają nierozbieralny zbiornik piorący?? zastanawiam sie nad kupnem siemensa właśnie i jest tyle modeli, ze nie wiem czy wybrać z dotykowymi czy wciskanymi funkcjami a oprócz tego niepokoi mnie ten nierozbieralny bęben. Proszę więc o radę
Powrót do góry

mieszko I
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: Szczecin

Post#17 05 Gru 2009 14:10   

@philipoff
philipoff napisał:
Zresztą wystraczy zapoznac sie z niemieckimi rankingami pralek.
W zeszłym roku pralka boscha był na drugim miejscu po Miele, tyle, zę ta pierwsza była dwa razy droższa.
Dwa lata temu wygrał Bosch. Zatem to jest najlepsza reklama.
Sprzęt ten znam od podszewki, bo pracuje w łódzkim BSH.

- a co powiesz ciekawego o pralkach BOSCH'a ładowanych od góry ??
czy np. prawdą jest że składane są one we Francji w fabrykach Brandt i noszą tylko logo BOSCH ??
- Tak twierdzą sprzedawcy pralek w sklepach że Mastercook to dawny Wrozamet Wrocław
i dokładnie to samo co BOSCH / SIEMENS tylko że w droższym opakowaniu ?
Proszę o odpowiedź.
Powrót do góry

SzHeYk
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: PiSz

Post#18 16 Paź 2010 11:47   

Z Turcji są modele z serii WAA ......nie......
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 16 Paź 2010 11:47   

Powrót do góry

jajko267
Poziom 3
Poziom 3

Post#19 19 Wrz 2011 12:22   

witam
przepraszam ze odswiezam temat,ale chcialem zapytac gdzie skladane sa pralki boscha z serii "WAS " Logixx 8 VarioPerfect i czy zespoly piorace sa zintegrtowane czy nie ,bardzo fajne sa pralki z tej serii ,ale nie chce sie wkopac,wiec prosze o rade ,dzieki
Powrót do góry

TomekCarlos
Poziom 18
Poziom 18

Post#20 01 Paź 2011 09:16   

WAS - made in Germany, zbiorniki rozbieralne.
Powrót do góry

tomusia
Poziom 8
Poziom 8

Miasto: wrocław

Post#21 06 Sty 2012 01:53   

Gdzie produkowane..?Otóż podaję rzetelne informacje na temat pralek Bosch i Siemens bo to to samo -
Serie Bosch WAA 5.5 kg - Turcja
Serie Siemens WM**A 5.5 kg - Turcja
Serie Bosch WAE 6 i 7 kg - Polska Łódź
Serie Siemens WM**E 6 i 7 kg -Polska Łódź
Wszystkie modele 8 kg zarówno Bosch i Siemensa są produkowane w Niemczech
TZW. WASY.

Wszystkie modele pralek obydwu marek o głębokości 40 cm są produkowane w Niemczech.

Wszystkie nowe modele pralek o głębokości 45 cm obydwu marek o pojemności 5.5 ,a teraz 6 kg są produkowane w Chinach ,ale szacun dla jakości wykonania.!!!

Są też modele serii 7 kg...bardzo podobne do Niemieckich..8 kg.z takim bębnem ,ani niemieckim ani tradycyjnym seria 500 symbol Q w środku to też Turcja.

Polskie najlepsze .Niemieckie równie dobre..potem chińskie ,a największe barachło to Turcja..

Proszę poprawić pisownię!
mod. mrhari

Powrót do góry

Babsi
Poziom 1
Poziom 1

Miasto: Wrocław

Post#22 27 Sty 2012 12:12   

Muszę w najbliższym czasie zakupić pralkę bo stara już ledwo chodzi. Zdecydowałam się co do marki - Bosch. Który model moglibyście polecić???
Powrót do góry

patryk260983
Poziom 17
Poziom 17

Miasto: konin

Post#23 28 Sty 2012 15:00   

Z tych 'tańszych', bo polskich modeli polecam WAE 20164(PL). Pralka dla nie wymagających zbyt wiele, prosta w obsłudze, podstawowe funkcje, bez zbędnych bajerów (elektroniki itp). Użytkuję od ponad pół roku i złego słowa nie mogę powiedzieć. Na plus duża pojemność - 7 kg wsadu. Ilość obrotów wirowania - 1000/min. Fakt, szału nie ma, ale przy mojej starej Polara Superautomat PS 663S Bio to luksus :-)
Powrót do góry

MKV
Poziom 11
Poziom 11

Post#24 01 Lut 2012 12:14   

patryk260983 napisał:
Z tych 'tańszych', bo polskich modeli polecam WAE 20164(PL). Pralka dla nie wymagających zbyt wiele, prosta w obsłudze, podstawowe funkcje, bez zbędnych bajerów (elektroniki itp). Użytkuję od ponad pół roku i złego słowa nie mogę powiedzieć. Na plus duża pojemność - 7 kg wsadu. Ilość obrotów wirowania - 1000/min. Fakt, szału nie ma, ale przy mojej starej Polara Superautomat PS 663S Bio to luksus :-)

Dokładnie tą samą pralkę Polara chcę wymienić na coś nowego i niezawodnego - mówisz, że jesteś zadowolony więc i ja powinienem być.
A tak z ciekawości spytam w jaki sposób się pozbyłeś starego dobrego Polara ?
Powrót do góry

patryk260983
Poziom 17
Poziom 17

Miasto: konin

Post#25 05 Lut 2012 11:52   

MKV napisał:
patryk260983 napisał:

Dokładnie tą samą pralkę Polara chcę wymienić na coś nowego i niezawodnego - mówisz, że jesteś zadowolony więc i ja powinienem być.
A tak z ciekawości spytam w jaki sposób się pozbyłeś starego dobrego Polara ?

Jeszcze się nie pozbyłem :-) stoi w kotłowni jako wyjście awaryjne. Jest sprawna, wymieniony był programator (ok 150zł), fartuch i łożyska (25 zł), więc szkoda było mi ją wyrzucić. Prane są w niej teraz ubrania robocze :-)
Powrót do góry

_PREDATOR_
Poziom 26
Poziom 26

Miasto: Olesno Śląskie

Post#26 05 Lut 2012 17:08   

Temat z 2009 roku!
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> AGD Giełda -> AGD Co kupić? -> Pralka Bosch i jej awaryjność w tańszych modelach.
Strona 1 z 1