X

VW POLO 1.9SDI nie grzeją świece żarowe

16 Nov 2009 20:56 STstawarzallegro
  • #1 16 Nov 2009 20:56
    stawarzallegro
    Level 12  
    Helpful post? (+1)
    Witam w wyżej wymienionym samochodzie z roku 1999r, silnik prawdopodobnie AED oznaczenie, nie mogę znaleźć przekaźnika(lub sterownika świec żarowych) nie świeci nawet kontrolka na desce, ze schematu wynika że ECU steruje go i on też włącza kontrolke na desce, ale nie mogę znaleźć tego przekaźnika do świec.

Dodano po 9 [minuty]:

Chodziło mi że Ecu również włącza kontrolke od świec
  • #2 16 Nov 2009 20:57
    goldwinger
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Helpful post? (0)
    Zrobić test elementów, proste.
  • #3 16 Nov 2009 20:59
    stawarzallegro
    Level 12  
    Topic author Helpful post? (0)
    Pod maską nad servem od hamulca mam 3 przekaźniki ale jak dam plus na kabel co idzie do świec to mi nie wychodzi na żadnym z pinów na tych przekaźnikach

Dodano po 1 [minuty]:

Mam zwykłego Vaga i nie wiem jak to się robi? A do tego nie połączy mi się z elektroniką silnika, np. z wskaźnikami tak, poduchy też
  • #4 16 Nov 2009 21:41
    Removed
    Helpful post? (0)
    Bo pewnie masz bezpiecznik świec spalony to i nic nie "wyjdzie" na przekaźniku. Jeśli to AEY. AED - nie znam takiego.
    P.S. Fajnie że jesteś goldwinger.
  • #5 16 Nov 2009 22:07
    lenardz
    Level 9  
    Helpful post? (0)
    stawarzallegro wrote:
    Witam w wyżej wymienionym samochodzie z roku 1999r, silnik prawdopodobnie AED oznaczenie, nie mogę znaleźć przekaźnika(lub sterownika świec żarowych) nie świeci nawet kontrolka na desce, ze schematu wynika że ECU steruje go i on też włącza kontrolke na desce, ale nie mogę znaleźć tego przekaźnika do świec.

Dodano po 9 [minuty]:

Też miałem ten sam problem wystarczyło wyciągnąć przekaźnik od świec żarowych i włozyć go ponownie (:D musiałeś zruszyć ) najprawdopodobnie będzie to pierwsza "kostka" od lewej strony
  • #6 16 Nov 2009 22:08
    rh.rally
    Level 18  
    Helpful post? (0)
    stawarzallegro wrote:
    silnik prawdopodobnie AED oznaczenie
    Dodano po 9 [minuty]:

AED raczej nie było takiego...

kontrolka świec musi mignąć, bo wtedy oznacza, że jest komunikacja ze sterownikiem silnika.

nie wiem jaki jest w Polo przekaźnik odpowiedzialny za to, ale w niektórych VW z lat 90tych był to przekaźnik 109. Sprawdź ten przekaźnik. Zobacz czy do sterownika dochodzi zasilanie po przekręceniu stacyjki, jeśli nie dochodzi to winny przekaźnik najprawdopodobniej.
  • #7 16 Nov 2009 22:56
    Sztomel
    Level 34  
    Helpful post? (0)
    rh.rally wrote:

kontrolka świec musi mignąć, bo wtedy oznacza, że jest komunikacja ze sterownikiem silnika...
    przekaźnik odpowiedzialny za to to przekaźnik 109. Sprawdź ten przekaźnik. Zobacz czy do sterownika dochodzi zasilanie po przekręceniu stacyjki, jeśli nie dochodzi to winny przekaźnik najprawdopodobniej.

również podejrzewam przekaźnik 109 jeśli silnika nie można uruchomić lecz
    stawarzallegro nie napisał nam czy jego silnik pali czy nie, jeśli zapala to winna braku zapalenia się kontrolki podgrzewania świec jest przerwa w zasilaniu pomiędzy ECU a kontrolką lub sama kontrolka a nie przekaźnik 103 od zasilania świec żarowych,
    przekaźniki znajdują się pod deską rozdzielczą od strony kierowcy nad pedałami.
  • #8 17 Nov 2009 12:44
    stawarzallegro
    Level 12  
    Topic author Helpful post? (0)
    Kontrolka od świec nawet nie mrugnie, samochód oczywiście nie zapali chyba że dam na krótko plus na świece to tak. Czyli w końcu ten przekaźnik jest nad pedałami?

Dodano po 3 [minuty]:

Bezpieczniki pod maską sprawdzone i te po lewej stronie w kabinie też, chyba że są jeszcze jakieś dodatkowe o których nie wiem
  • #9 17 Nov 2009 15:04
    trans-serwis
    Level 39  
    Helpful post? (0)
    Tyle postów już było w tym temacie, że wstyd powtrarzać. Albo opcja szukaj albo samochód do warsztatu.
Mouser  Search 4 million + Products
Browse Products