X

Problem z modyfikacja biosu p4vt8+

17 Nov 2009 21:14 BLblondas_85
  • #1 17 Nov 2009 21:14
    blondas_85
    Level 8  
    Helpful post? (0)
    Witam,
    Chciałem podłączyć dysk Samsung HD252HJ na płycie głównej ASRock P4VT8+ niestety płyta nie obsługuje Sata 2. Poczytałem trochę o zmianie trybu z Sata 2 na Sata 1 ale jednak to nie pomogło. Kupiłem kontroler Via 6421V431 i jest problem z bootowaniem. Według porad gsm_virus próbowałem zmodyfikować bios płyty głównej.
    Jak załaduje plik z biosem do programu CBROM wyskakują mi jakieś znaczki.

Problem z modyfikacja biosu p4vt8+

Modyfikacja udała mi się w przypadku płyty Gigabyte GA-K8VT800 Pro. Na tej płycie działa wszystko jak należy.
    Macie może jakieś pomysły jak poradzić sobie z bootowaniem na płycie ASRocka albo jak zmodyfikować ten bios?
  • #2 17 Nov 2009 21:32
    Kolobos
    Spec od komputerów
    Helpful post? (0)
    Do zmiany trybu pracy dysku w przypadku samsunga potrzebna Ci plyta z obsluga Sata II, wiec nic dziwnego, ze Ci nie wyszlo.

Lepiej podlacz dysk pod plyte z obsluga SATAII i zmien tryb pracy dysku.
  • #3 17 Nov 2009 21:33
    blondas_85
    Level 8  
    Topic author Helpful post? (0)
    Miałem komputer z taką płytą na kilka dni do naprawy. Na której działały dyski sata 2. Była to płyta Asusa ale modelu nie pamiętam już. Co do CBROM próbowałem wersji 155 i 182.
  • #4 17 Nov 2009 21:41
    Kolobos
    Spec od komputerów
    Helpful post? (0)
    Nie rozumiem jednej rzeczy, po co kupiles kontroler 6421, skoro plyta P4VT8+ ma juz zintegrowany kontroler sata VT6420, ktory bez problemu dziala z samsungiem. Oczywiscie po przestawieniu przy pomocy innej plyty z obsluga sataii trybu pracy dysku.

Do tego ta plyta ma bios ami, wiec dlaczego uzywasz cbrom zamiast amibcp? Bez problemu mozna dodac modul do tego biosu.

Mam taka sama plyte i wszystko dziala bez problemu.

Ps. Popraw blad w temacie.
  • #5 17 Nov 2009 22:00
    blondas_85
    Level 8  
    Bez kontrolera płyta w ogóle nie rozpoznaje dysku. Być może coś źle zrobiłem przy próbie zmiany trybu ale jak sprawdzałem programikiem od samsunga dysk ustawiony był na 1,5 Gbit/s i nie działał ani na asrocku ani na gigabyte. Opcja ze zworkami jak było to opisane w innym temacie na forum tez nie wypaliła.
    Co do tego ze próbowałem edytować bios za pomocą CBROM to po prostu mało jeszcze o tym wiem dlatego pytam co i jak.
    Czy ten amibcp ma takie same komendy jak BCROM?
    Możesz mi napisać jak powinienem to zrobić tym programem.
  • Helpful post
    #6 17 Nov 2009 22:15
    Kolobos
    Spec od komputerów
    Helpful post? (0)
    Kontroler nie bedzie wykrywal dysku jezeli go nie przestawisz w tryb SATAI.
    Skoro program wyswietla 1,5Gbit/s to znaczy, ze go nie przestawiles!
    Przestaw tak jak to opisalem tutaj: http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=6519180#6519180 Podlacz go do kontrolera zintegrowanego na plycie i wszystko bedzie dzialac.

Temat do zamkniecia.
  • #7 17 Nov 2009 23:00
    blondas_85
    Level 8  
    Udało mi się przestawić samsunga na kupionym kontrolerze. Teraz działa. Dzięki za pomoc.
Mouser  Search 4 million + Products
Browse Products