X

GPRS - jak sprawdzić czy nikt Cię nie namierza.

18 Nov 2009 22:10 IBIbu84
  • #1 18 Nov 2009 22:10
    Ibu84
    Level 8  
    Helpful post? (0)
    Witam,

w ostatnich czasach stało dość popularne "pilnowanie" pracowników po przez śledzenie ich telefonów komórkowych (GPRS).

Czy istnieje możliwość sprawdzenia czy dany nr telefonu jest namierzany?

Dzięki za odpowiedź.
  • #2 18 Nov 2009 22:15
    ducker1
    Level 23  
    Helpful post? (0)
    Namierzać przez GPRS?? pierwsze słysze, nawet gdyby chodziło o GPS to i tak chyba tylko nieliczne telefony mają nadajniki sygnału GPS.
  • #3 18 Nov 2009 22:16
    SAJGOON1
    Level 19  
    Helpful post? (0)
    Wiesz w ogóle co to jest GPRS? Może GPS.
  • #4 18 Nov 2009 22:29
    Ibu84
    Level 8  
    Topic author Helpful post? (0)
    Tak wiem co to GPRS a co to GPS !!! W firmie w której pracuje w regulaminie jest napisane wyraźnie że pracodawca może kontrolować pracę poprzez GPRS (nie GPS). Z własnych źródeł dowiedziałem się że operatorzy świadczą tego typu usługi. Wykupuje się miesięczny abonament na dany nr telefonu. Z innego źródła dowiedziałem się iż w zależności od terenu przez GPRS można namierzyć z dokładności od 100m do kilku km. Znalazłem nawet dwa artykuły na elektrodzie na ten temat, ale żaden nie wyjaśnia czy istnieje możliwość sprawdzenia czy ktoś Cię namierza. Ostatnio dowiedziałem się od kolegi paralotniarza, że GPRS (nie GPS) jest wykorzystywany podczas akcji ratunkowych. Zbierając wszystko do kupy stwierdzam że musi być w tym jakieś ziarnko prawdy !!!
  • #5 18 Nov 2009 22:42
    ducker1
    Level 23  
    Helpful post? (-1)
    Nie wiem czy da sie sprawdzić namierzanie ale wiem jak go uniknąć.

Poprostu wykasować wszelkie ustawienia GPRS z telefonu, wpisać fikcyjne adresy itp, i myśle ze nie połączy sie z niczym więc nie będzie mógł zostać namierzony.

Niektre telefony (a moze i wszystkie) mają funkcje potwierdzenia połączenia czy;i za każdym razem kiedy twój telefon chce nawiązać połączenie GPRS ty musisz wyrazic na to zgode.

To tylko moje niesprawdzone pomysły ale może zadziała.
  • #6 22 Nov 2009 02:28
    igor_olszewski
    Level 12  
    Helpful post? (0)
    najlepszym rozwiązaniem jest telefon bez gprsa. A swoją droga to GPS-em rozumiem ale gprsem to już dla mnie jakiś absurd...

I.
  • #7 22 Nov 2009 15:32
    pawelira
    Level 16  
    Helpful post? (0)
    Stary numer. Operator może cię namieżyć przez nadajnik z którego twój fon korzysta. Dokładność taka jak podałeś 100m do kilku km. Tylko że to nie GPRS. Zwykły sygnał gsm.
    Wiek bo mój kumpel jakieś 10 lat temu tak "lokalizował" awoją kobietę.
    Nic więcej nie wiem bo od tego czasu o tym z nim nie rozmawiałem.
  • #8 23 Nov 2009 13:21
    argo16
    Level 24  
    Helpful post? (+1)
    Z tego co wiem to można zlokalizować drugą osobę co do kliku metrów ,jest to dodatkowa usługa z danej sieci ale musi być zezwolenie osoby która jest właścicielem telefonu(numeru) który chcemy zlokalizować ,więc w tym przypadku pracodawca jak jest właścicielem to może takie czynności przeprowadzić.
  • #9 23 Nov 2009 22:23
    pawelira
    Level 16  
    Helpful post? (+1)
    A jeżeli przekierować połączenie ?
Mouser  Search 4 million + Products
Browse Products