Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Odkurzacz jaki kupić do 400 zł?

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> AGD Giełda -> AGD Co kupić? -> Odkurzacz jaki kupić do 400 zł?
Autor
Wiadomość
dawid2725
Poziom 6
Poziom 6

Miasto: Borki

Post#1 Post autora tematu 19 Lis 2009 19:35   

Odkurzacz jaki kupić do 400 zł?

Witam.
Zamierzam kupić odkurzacz do 350 zł.
Kompletnie się na tym nie znam dlatego proszę o pomoc.
Odkurzacz musi być cichy i antyalergiczny.
Co sądzicie o odkurzaczach wodnych?
Powrót do góry

Ceneo

Ceneo

Post# 19 Lis 2009 19:35   

Zobacz najlepsze oferty sprzętu AGD:

Powrót do góry

miki75
Poziom 6
Poziom 6

Miasto: Warszawa

Post#2 22 Lis 2009 22:06   

Re: Odkurzacz jaki kupić do 400 zł??

Proponuję: http://www.hiperokazja.pl/clatronic-odkurzacz-b-w-bs1256.html Odkurzacz posiada wbudowany w rękojeści węża pilot na podczerwień umożliwiający włączanie i wyłączanie urządzenia oraz regulację mocy ssania.
Odkurzacz cyklonowy z filtrem HEPA do pochłaniania cząsteczek kurzu 4-krotny system mikrofiltracji dzięki filtrowi HEPA zbiornik kurzowy otwierany od dołu oszczędność pieniędzy - brak worka kurzowego elastyczny wąż z wbudowany pilotem szczotka do parkietów szczotka podłogowa z aplikacjami ze stali szlachetnej szczotka do szczelin w zestawie "turboszczotka" do usuwania brudu, kurzu,sierści.
Teleskopowa rura chromowana gumowe kółka cicha praca przeźroczysty zbiornik kurzu elektroniczna regulacja siły ssącej dzięki rezygnacji z worka kurzowego nie ma strat siły ssania automatyczny zwijacz przewodu.
Powrót do góry

dzi_dziuś
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: Zielona Góra

Post#3 22 Lis 2009 22:55   

Odradzam ten model !! Głośna praca, z tym systemem 4-krotnej filtracji to jakaś ściema. Sam cyklonowy filtr zapycha się po kilku odkurzaniach i później trzeba walczyć z jego dokładnym czyszczeniem, gorszym od co tygodniowego wytrzepawania worka w starych odkurzaczach :] Wyposażenie faktycznie jest bogate, ale na odległość nie możesz stwierdzić z jakiej jakości materiałów jest wykonane, a powiadam Ci że z kiepskich. 2300W to tylko moc pobierana przez silnik z sieci a tzn. że przez jedną godzinę odkurzania zeżre 2,3kWh, czyli więcej jak pralka, a moc ssania będzie pozostawiać wiele do życzenia. Zupełnie nie zgadzam się ze stwierdzeniem poprzednika : " Nie ma strat siły ssania"

Polecam któryś z modeli zelmera, co prawda workowce, jednak te worki sa łatwo dostępne i tanie. Gwarancja 4 latka, późniejsze naprawy niezbyt kosztowne. Moc 1600-1800W jest połączona z dużą wydajnością ssącą. Modle: cobra 2, elf2, syrius powinieneś się zmieścić w 400zł.
Ewentualnie coś z serii electroluxa lub AEG.
Powrót do góry

sujka5
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: Opole

Post#4 23 Lis 2009 15:39   

Ja proponowałbym odkurzacz Zelmera (tanie części) i bardzo dobre wykonanie to chyba jedyna polska firma której nie musimy się wstydzić na zachodzie....
Powrót do góry

forestx
Zasłużony dla elektroda
Zasłużony dla elektroda

Miasto: Gdzieś na Podkarpaciu

Post#5 23 Lis 2009 15:45   

http://www.euro.com.pl/odkurzacze/zelmer-400-0-ef-meteor-2.bhtml
Promocja ze względu na kolor :twisted: (wiem bo sam taki kupiłem dwa lata temu).
Rewelacja w tej cenie.
Powrót do góry

Usunięty

Post#6 24 Lis 2009 14:32   

Na allegro można kupić meteora 2 za 190zł więc to nie jest żadna wspaniała promocja. Nie zgodze się z tym że cena jest zależna od koloru.
Meteor 2 400.0EF to najgorzej wyposazony odkurzacz tej serii:
Silnik 1400w a w innych meteorach 2 1600w
rura metalowa segmentowa a w innych jest teleskopowa
Wąż CBS czyli plastikowy zaginający się a w innych flexi gumowy bardziej elastyczny i wytrzymalszy z drutem w środku uniemożliwiającym zaginanie.
Ssawko-szczotka uniwersalna a nie przełączalna jak w innych modelach.
To tyle o meteorach 2.
Warto uwzględnić najwyższy model Zelmera Explorera, Cobra 2 też jest dobra, do 400zł kupisz też syriusza z turboszczotką i to chyba tyle na dobre modele zelmera.
A ty miki75 proponujesz coś co nie ma zalet a same wady. Polecasz clatronica i używasz argumentów które podał producent. Ja w przeciwieństwie do Ciebie polecając model mogę dać gwarancję że spełni oczekiwania a ty?? Tylko clatronic bezworkowy i clatronic bezworkowy dlatego że jest....ładny bo szczerze mówić to nikogo nie stać na tańsze odkurzacze niż zelmera.
Powrót do góry

dzi_dziuś
Poziom 21
Poziom 21

Post#7 24 Lis 2009 15:12   

Kiedyś czytałem że meteory 2 o mocy 1400W, były szykowane na eksport i sprzedawane pod różnymi nazwami. Wykonanie techniczne ich podobno znaczenie przewyzszało te o mocy 1600W, ale to taka uwaga z boku. Jak pisałem wcześniej cos z modeli zelmera bądź electroluxa chocaiaż trochę droższy.
Powrót do góry

forestx
Zasłużony dla elektroda
Zasłużony dla elektroda

Miasto: Gdzieś na Podkarpaciu

Post#8 24 Lis 2009 15:43   

domgal napisał:
Nie zgodze się z tym że cena jest zależna od koloru.
- kupowałem ze dwa lata temu w "nie dla idiotów" - promocja za 199zł. Zapytałem o inny kolor - 399zł.
Więc nie pisz, że nie zależy od koloru, bo ktoś tu wychodzi na idiotę :twisted:
I nie chodziło mi o wskazanie promocji/ceny, tylko danego modelu.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 24 Lis 2009 15:43   

Powrót do góry

dawid2725
Poziom 6
Poziom 6

Miasto: Borki

Post#9 Post autora tematu 24 Lis 2009 16:35   

a co sądzicie o odkurzaczach zelmer z serii syruis??
Czy tak jak w przypadku meteora cena zależy tylko od koloru??
Powrót do góry

Usunięty

Post#10 24 Lis 2009 17:39   

Nie cena nie zależy od koloru.
Porównajcie sobie każdy kolor odkurzacza zelmera-Każdy ma inny symbol i zarazem inne wyposażenie-pisałem już że mateor fioletowy ma najgorsze wyposażenie ale to można zobaczyć na stronie zelmera. I kto tutaj wychodzi na idiotę?? Jeden kolor miał elektroszczotkę lub turboszczotkę a 2 nie miał nawet przełączalnej ssawko-szczotki więc zanim zaczniesz wysywać m,nie od idiotów zobacz ci napisałem w całym poście a nie wyrywaj słów z kontekstu. Jeśli chcesz to udowodnię Ci że cena zależy od wyposażenia i silnika a nie od koloru.
Powrót do góry

dzi_dziuś
Poziom 21
Poziom 21

Post#11 24 Lis 2009 18:29   

Fioletowe były najtrwalsze, to chyba modele jeszcze produkowane w Polsce. A na pytanie autora:" Zelmer Syrius - bardzo dobry odkurzacz, niektórym schodzą napisy na klawiszach, w moim przypadku to się nie pojawiło, ale uszkodził się zwijacz kabla, bez problemu naprawiony na gwarancji. Jeżeli podoba Ci się ten odkurzacz od strony wizualnej, to od strony technicznej mogę go polecić. Worki tanie, wszystkie części dostępne i tanie, systematyczna wymiana worka i filtrów rokuje naprawdę długą pracę tego modelu.
pzdr
Powrót do góry

Usunięty

Post#12 24 Lis 2009 21:17   

juz teraz meteory 2 nawet fioletowe nie są produkowane w Polsce-wystarczy spojżeć na polską tabliczkę znamionową i tą która na nim jest. Albo słowacki albo chiński ale tego to już raczej się tak łatwo nie dowiemy, ale obstawiał bym na chiny.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 24 Lis 2009 21:17   

Powrót do góry

Pestkacz1
Poziom 5
Poziom 5

Miasto: Wrocław

Post#13 20 Gru 2009 16:31   

ja mam electrolux z2020 (już 6 lub 7 lat) nie wiem czy jeszcze produkują
jestem bardzo zadowolony
niewielki, dość cichy, jak nie uważam to próbuje wciągać firany, prześcieradła itp.
chusteczki i inne papiery wciąga bez kłopotu (tzn.jest kłopot jak wciągnie coś wartościowego), czyli dość mocny.

patrz na testy warentest czy jakoś tak - widziałem wczoraj w jakiejś księgarni polską gazetkę z przedrukiem testów odkurzaczy

nie jest ważna marka, tylko konkretny model

ps.rury teleskopowe są wygodne, ale po kilku latach się zacięła i mam taką 1/2 i trzeba się schylać, gniazdo szczotki się wyrobiło (na przegubie) i musiałem wymienić
filtr hepa h13- zmywalny to duży plus

czyli dodatkowe koszta to szczotka za jakieś 50zł
Powrót do góry

MB40
Poziom 1
Poziom 1

Miasto: Warszawa

Post#14 25 Gru 2009 06:10   

Przestrzegam przed zakupem odkurzacza bezworkowego!!! Czyszczenie filtrów, to tumany kurzu w domu. Także z biegiem czasu filtry tracą "przepustowość" i zupełny "klops". Kupiłem niedawno taki i są to wyrzucone pieniądze. Wniosek mój: w tej cenie tylko z workiem papierowym. Worki kosztują, ale jest czyściej. Tak na marginesie. Idealne są odkurzacze z filtrem wodnym. Ale to inna kategoria cenowa - pow. 1000 zł
Powrót do góry

Mietek1976
Poziom 11
Poziom 11

Miasto: Konin

Post#15 25 Gru 2009 10:16   

Ja mam zielonego Meteora (Zelmer) od 1996 roku. Jeszcze żyje, ale lata swojej świetności ma już za sobą (od trzech lat po wymianie łożysk, służy tylko do odkurzania samochodów).
Teraz już takich nie produkują...
Powrót do góry

Usunięty

Post#16 25 Gru 2009 16:12   

Meteory 1 to bardzo dobre odkurzacze. A czy mógł byś podać jego dokładny typ bo meteorów było chyba najwięcej rodzajów pod 1 nazwą.
Ja teraz do mojej kolekcji zdobyłem typ 1013.5 o mocy 700w z silnikiem 217. Bardzo rzadki model który ma wyłącznik mocowany w obudowie silnika taki sam jak w modelu 700 i inaczej nocowany silnik niż inne meteory.
Powrót do góry

Mietek1976
Poziom 11
Poziom 11

Miasto: Konin

Post#17 25 Gru 2009 18:23   

Zelmer Typ;1110.5
Moc 1200 w
Seria nr.10/96
Powrót do góry

Usunięty

Post#18 26 Gru 2009 12:38   

oj ten twój meteor to naprawdę bardzo dobry odkurzacz ponieważ posiada silnik 305.5
Tak naprawdę to ma on 950w (sprawdzane na specjalistycznej aparaturze) a nie 1200w a w Cobrach z tym samym silnikiem ma on podobno 1500w.
Proszę spoojżeć polskiu odkurzacz który ma 950w ciągnie niesamowicie mocno i o wiele lepiej niż chińskie wynalazki które biorą naprawdę po 2000w. Zastanówmy się zanim kupimy bo to po pierwsze komfort użytkującego bo odkurzacze o ocy 2000w są niesamowicie głośne... A do tego warto przeliczyć to jak taki odkurzacz odbije się na naszym rachunku za prąd..
Pozdrawiam
Powrót do góry

dzi_dziuś
Poziom 21
Poziom 21

Post#19 26 Gru 2009 14:51   

Raczej silnik 305,1 i nie zgodzę się z tym, że najlepsze, a na marginesie kolegę dawid2725, interesuje jaki odkurzacz wybrać, a nie jakie były dobre 15 lat temu i dostał już chyba wystarczająco dużo odpowiedzi na swoje pytania.
pozdrawiam : )
Powrót do góry

spooll
Poziom 1
Poziom 1

Miasto: Toruń

Post#20 27 Gru 2009 13:55   

mam zelmer syrius (białego) z turboszczotką za 400 (najtaniej chyba na agito.pl) i jestem, bardzo zadowolony. turboszczotka radzi sobie dobrze a reszta bez zastrzeżeń.
http://www.agito.pl/odkurzacze/zelmer-syrius-16000-hq-bialy.0.40731.html
za tą cenę ciężko o coś lepszego (jak nie potrzebujesz turboszczotki to śmiało możesz dostać taniej).
co do meteora to miałem 1 i poza tym, że mocny, to dość szybko zrobił się naprawdę głośny.
za tą cenę nie warto szukać bezworkowego.
Powrót do góry

Ozz8
Poziom 1
Poziom 1

Miasto: Iława

Post#21 27 Gru 2009 16:55   

Ja bym polecił polskiego zelmera, a konkretnie elfa2 z regulacją mocy ssania. Jak tylko pamietam zawsze w całej rodzinie był zelmer i nigdy nie było problemów, osobiscie miałem elfa 1 generacji a teraz mam elfa2 i jestem zadowolony, częsci są dostępne i tanie i sam zakup odkurzacza to ok. 250 zł. Wiem co mówie bo jestem elektromechanikiem AGD.
Powrót do góry

Usunięty

Post#22 27 Gru 2009 20:49   

No ok tylko od kiedy zelmer elf 2 typ 323 jest polski??
Jak mi wiadomo ta seria odkurzaczy jest produkowana w chinach i dlatego na niego są 2 lata gwarancji a nie 4 jak na polskie.
Kolejna sprawa:
Mówisz że do elfa 2 są łatwo dostępne części...
Ciekawe...
Jeśli dla Ciebie ogromem części jest zwijacz przewodu, rura teleskopowa, wyłącznik lub płytka elektroniczna to życzę szczęścia. Mówisz że jesteś elektromechanikiem agd to powinieneś wiedzieć że w odkurzaczach najczęściej idzie wirnik i turbinki których nie dostaniesz...
Więc jeśli w elfie 2 będzie inny objaw niż uszkdozenie regulatoa, lub zwijacza przewodu to jedynym wyjściem jest wyrzucenie odkurzacza i kupno nowego.
Zobacz sobie dostępność części do polskich odkurzaczy
pozatym elf 2 bez regulacji kosztuje od 125zł na allegro nówka a kupujący chce coś lepszego w cenie około 400zł.
Pozdrawiam
Powrót do góry

dzi_dziuś
Poziom 21
Poziom 21

Post#23 28 Gru 2009 12:17   

Jestem bogatszy o niedawno zdobytą wiedzę. Elf 2 jest następcą elfa 1, który moim zdaniem słabym modelem, chociaż silnik miał w miarę dobry (przy normalnym rozsądnym użytkowaniu wytrzymywał około 8-10 lat). W elfie 2, poprawiono słabe strony poprzednika co tworzy całkiem dobry odkurzacz. Co do awaryjności to nie silnik pada najczęściej, a właśnie takie pierdułki jak przewód zwijacz, wyłącznik i regulator. Sam silnik z racji że zelmerowski jest naprawialny. Dla odkurzacza za 120zł dwa lata gwarancji to wystarczająca długość.
pozdr.
Powrót do góry

Usunięty

Post#24 28 Gru 2009 23:38   

No oczywiście zgodzę się choć nie do końca-nigdy nie naprawialem jeszcze elfa 2 ale nie wiadomo jaki tam jest silnik i czy wirnik lub stojan jest dostępny jako część zamienna. Do tego kolega który założył ten wątek chce kupić odkurzacz za 300-400zł a nie za 120...
Pozdr
Powrót do góry

dzi_dziuś
Poziom 21
Poziom 21

Post#25 29 Gru 2009 13:54   

I znów błąd : ] Kolega chce kupić odkurzacz do 400zł w temacie, a do 350zł w opisie. Nie podał minimalnej ceny za odkurzacz. 50 zł również mieści się w zakresie do 400 :)
pzdr
Powrót do góry

Witkacy8
Poziom 18
Poziom 18

Post#26 30 Gru 2009 21:43   

dzi_dziuś napisał:
I znów błąd : ] Kolega chce kupić odkurzacz do 400zł w temacie, a do 350zł w opisie. Nie podał minimalnej ceny za odkurzacz. 50 zł również mieści się w zakresie do 400 :)
pzdr

Kolega nie napisał minimum,bo może być nawet za te 50zł,ważne żeby był dobry.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 30 Gru 2009 21:43   

Powrót do góry

ro7
Poziom 11
Poziom 11

Miasto: Poznań

Post#27 01 Sty 2010 14:21   

domgal napisał:
No oczywiście zgodzę się choć nie do końca-nigdy nie naprawialem jeszcze elfa 2 ale nie wiadomo jaki tam jest silnik i czy wirnik lub stojan jest dostępny jako część zamienna. Do tego kolega który założył ten wątek chce kupić odkurzacz za 300-400zł a nie za 120...
Pozdr

Racja - odkurzacz produkowany w ChRL więc zapewne silnik też stamtąd ... my mamy Elfa (nazwanego tutaj jako Elf 1) - ma 4,5 roku (jeśli dobrze pamiętam) - zaliczył jedną naprawę jeszcze na gwarancji ... jest OK - ale mocno się grzeje, komora na worki jest tak dziwnie wyprofilowana i do tego mała, że całej wielkości worka typu SafeBag nie jest w stanie wykorzystać - dla mnie największą zaletą tego modelu są jego małe wymiary - a przede wszystkim mała waga (w porównaniu do innych/droższych modeli Zelmera)
Czy może ktoś wie, czy w tych Elfach 2 można stosować worki typu SafeBag ?
Są one droższe niż papierowe i to sporo - ale np. w naszym Elfie taki worek zapewnia dużo lepszą siłę ciągu oraz starsza na trochę dłużej ... oczywiście filtracja też jest lepsza.

Pozdrawiam !
Powrót do góry

Ryszard49
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: Bydgoszcz

Post#28 01 Sty 2010 14:28   

Miałem Meteora 2, gwarancja 2 lata. Wytrzymał 2,5 roku. Wiadomo naprawa 2,5 letniego odkurzacza raczej nieopłacalna. Następny odkurzacz to Odysej (akcesoria pasują od Meteora) cena 280zł gwarancja 5 lat. Wniosek - kupować sprzęt standardowy z maksymalną gwarancją.
Powrót do góry

Witkacy8
Poziom 18
Poziom 18

Post#29 02 Sty 2010 07:53   

Ja posiadma Zelmer Cobra II .
Po około 1,5 roku na gwarancję,wymiana łożysk i wirnika który się spalił.
Na szczęście ten model ma 4 lata gwarancji,jeszcze dwa zostały.
Powrót do góry

Andrew37
Poziom 5
Poziom 5

Miasto: Łódź

Post#30 01 Lut 2010 19:47   

Witam

Ja również jestem za firmą ZELMER, odkurzacze tej marki mogą poszczycić się

- niezawodnością
- dostępnością akcesoriów
- jakością wykonania
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> AGD Giełda -> AGD Co kupić? -> Odkurzacz jaki kupić do 400 zł?
Strona 1 z 2 Idź do strony 12  Następny