Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

internet z kablówki lan i wifi

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Sieci, Internet -> Sieci Początkujący -> internet z kablówki lan i wifi
Autor
Wiadomość
roninronin
Poziom 3
Poziom 3

Post#1 Post autora tematu 21 Lis 2009 00:59   

internet z kablówki lan i wifi

Witam

Mam pytanie natury "jak to zrobić"

Otóż mam internet z kablówki (modem WebStar) oraz AP tp-link wifi.

Modem webstar ma jedno wyjście na kabel Ethernet oraz USB. AP tp-link jest zwykłym AP- wi-fi podłączonym za pomocą kabelka Ethernetowego (jedyne wejście/wyjście w tym AP) z modemem WebStar.

Chciałbym połączyć jeden komputer za pomocą kabla z siecią (lan) a drugiego (oraz ew inne kompy) za pomocą wi-fi.
W sieci mogą być podpięte dwa komputery (panowie z kablówki nad tym czuwają).

Problem polega na tym że komputer stacjonarny który ma być podłączony za pomocą kabla to Vista 64 bit. Niestety nie ma już sterów do tego modemu więc podłączenie przez USB odpada.

Jakie rozwiązanie zastosować, ew co podłączyć za modemem WebStar aby wszystko śmigało.

W sieci będą zawsze wpięte tylko dwa komputery (w razie konieczności zmiany komputerów w sieci restartuję WebStara). Przypuszczam że kablówka umożliwia podłączenie tylko dwóch adresów MAC.

czekam na propozycje :)
thx

Modem z kablówki to Scientific Atlanta WebStar EPC2203 (z obsługą tel ) natomiast AP to TP-link TL-WA501G.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 21 Lis 2009 00:59   

Powrót do góry

yogi009
Poziom 24
Poziom 24

Miasto: Olsztyn

Post#2 21 Lis 2009 01:23   

Re: internet z kablówki lan i wifi

Propozycje czego? Podpięcia się?

Moderowano przez DriverMSG:
Pisz poprawnie.Tym razem poprawiłem. Zdania zaczynamy wielką literą, i kończymy, np. kropką.

Powrót do góry

roninronin
Poziom 3
Poziom 3

Post#3 Post autora tematu 21 Lis 2009 09:56   

Może nie wyraziłem sie jasno więc jeszcze raz:)

Chciałbym połączyć komputer stacjonarny za pomocą kabla Ethernet a Wifi za pomocą istniejącego AP.

Z racji ograniczonej liczby wejść na kabelki Ethernet (po jednym w każdym urządzeniu a USB odpada bo nie ma sterów) przypuszczam że muszę coś w ten układ sieci wstawić tylko co to miałoby być.
Powrót do góry

DriverMSG
Admin grupy komputery
Admin grupy komputery

Miasto: Prowincja Liege

Post#4 21 Lis 2009 11:34   

W sumie wystarczy podłączyć do modemu switch, lub zakupić inny router, najlepiej z możliwością klonowania adresów MAC.
Powrót do góry

roninronin
Poziom 3
Poziom 3

Post#5 Post autora tematu 21 Lis 2009 13:25   

czyli rozumiem że za modemem mam wpiąć jakiś prosty switch i wszystko będzie hulać.

Czy istnieje taka możliwość że zamiast obecnego AP wystarczy wstawić router wifi (routery te mają to do siebie że oprócz wi-fi mają więcej wyjść lan ) ?.....oczywiście konfiguracja na nowo sieci wlan po tej procedurze.... Generalnie chodzi o to żeby panowie z kablówki się nie zorientowali że coś się zmieniło za modemem Webstar bo są wyjątkowo upierdliwi :) rozwiązanie z routerem zamiast AP jest o tyle kuszące że odpada mi jedno urządzenie i pozostaje statu-quo 2 urządzenia (nie chce mieć mętliku kabli i kabelków)
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 21 Lis 2009 13:25   

Powrót do góry

DriverMSG
Admin grupy komputery
Admin grupy komputery

Miasto: Prowincja Liege

Post#6 21 Lis 2009 13:29pomocny post - solucja   

Jak już wcześniej pisałem. Najlepszym rozwiązaniem jest router z możliwością klonowania adresu MAC.
Jeśli możesz oficjalnie podłączyć 2 komputery, nie widzę powodu by operator, miał coś przeciwko routerowi.
Równie dobrze możesz mieć w domu 2 laptopy przez WiFi i do tego celu, prawie niezbędny jest router.
Powrót do góry

xmms
Poziom 11
Poziom 11

Miasto: Poznań

Post#7 21 Lis 2009 15:48pomocny post - solucja   

Z tego co zrozumialem masz prosty przyklad podlaczenia. Panowie z kablowki moga czuwac ale jakbys chcial nawet 5 kompow podlaczyc to bys podlaczyl. Wydaje mi sie, ze najlepszy do tego bylby WNR2000 firmy NETGEAR. Teraz moje pytanie, ten AP tp-link to sam router bez switcha? Bo w takim razie nic dziwnego, ze nie mozesz podlaczyc kompa skoro nie masz miejsca gdzie. Nie mozesz nic podlaczac do modemu na USB jak masz podlaczone na ethernecie. Modem to nie router. Albo ten interfejs albo drugi. Nigdy oba jednoczesnie. Zatem zmien lepiej ten TP LINK jesli to jest router z jednym wyjscie Ethernetowym dla kompow za pomoca wifi. Musisz miec router wifi ze switchem,, czyli taki standardowy co ma 4 porty LAN dodatkowo. Ustawiaszn na nim MAC adresu, ktory jest dodany w systemie dla tego modemu i reszte kompow podlaczasz ile chcesz za pomoca wifi. Wydaje mi sie, ze po tym co napisales to ten AP TP LINK to nawet nie router skoro mowisz o dwoch kompach podlaczonych za pomoca wifi, ktorych adresy MAC widnieja w systemie. Zatem ten TP link nawet nie ma NATa a kompy na wifi nie sa za NATem
Powrót do góry

roninronin
Poziom 3
Poziom 3

Post#8 Post autora tematu 22 Lis 2009 13:42   

Dzięki wielkie za podpowiedzi. Kupiłem router pentagram cerberus 6381-3 podłączyłem za modemem i wszystko ok.....prawie wszystko :/ otóż mam problem z zapisem zmian jakie dokonam w routerze poprzez przeglądarkę www. Nie mogę zmienić hasła oraz np zabezpieczyć sieci wifi. Niby da się skonfigurować nową sieć nadać nazwę , hasło itp. ale jak klikam przycisk Aply aby zatwierdzić właściwie nic się nie dzieje :/ podobnie jak bym chciał zmienić hasło do routera z fabrycznego na swoje. Co może być przyczyną takiego stanu rzeczy??
Powrót do góry

xmms
Poziom 11
Poziom 11

Miasto: Poznań

Post#9 22 Lis 2009 20:39   

Manual, jakas instrukcja obslugi masz? Jak nie sciagnij ze strony producenta. I tam wszystko jest wytlumaczone.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 22 Lis 2009 20:39   

Powrót do góry

lysy1980
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: Lublin

Post#10 22 Lis 2009 20:55pomocny post - solucja   

roninronin Przyczyną może też być przeglądarka przez którą konfigurujesz router. Takie problemy miałem z D-Linkami, np pod Firefox nie można było użyć opcji Save and Reboot (nie pojawiało się okno dialogowe, mimo że przy innych funkcjach okno wyskakiwało) natomiast w IE i pokrewnych wszystko było OK.
Powrót do góry

roninronin
Poziom 3
Poziom 3

Post#11 Post autora tematu 22 Lis 2009 21:40   

Ani pod firefoxem ani pod IE..... gdzieś musi być haczyk :/
Moderowano przez DriverMSG:

Popraw pisownię. Zdania zaczynamy wielką literą, i kończymy, np. kropką.

Powrót do góry

roninronin
Poziom 3
Poziom 3

Post#12 Post autora tematu 24 Lis 2009 11:51   

Nareszcie się udało. Musiałem podpiąć router pod inny komputer i tam poszło nawet na tej samej przeglądarce co na moim. Cóż czasem technologia zadziwia.

Dziękuję wszystkim za pomoc.....
temat do zamknięcia
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Sieci, Internet -> Sieci Początkujący -> internet z kablówki lan i wifi
Strona 1 z 1