X

jaki akumulator kupić do opla astry 1.6 16V?

21 Nov 2009 13:31 HOhomercioo7
  • #1 21 Nov 2009 13:31
    homercioo7
    Level 8  
    Helpful post? (0)
    Witam
    Zbliża się sezon zimowy i mój akumulator nadaje się do wyrzucenia.mam pytanie jaki akumulator będzie najlepszy do mojego auta? Słyszałem o centrze tylko nie wiem którą wybrać ponoć są akumulatory pod nazwą Centra (np. Centra xx AH xxx A) I są to ponoć b.dobre aku, ale ponoć są też różniego typu Centra PLUS, Centra FUTURA itd... I to o tych się zwykle słyszy że dostał zwarcie, stracił pojemność, albo że oberwały się płyty w celach.Czy to prawda?
  • #2 21 Nov 2009 14:15
    faradek
    Level 14  
    Helpful post? (0)
    Ja osobiście polecam akumulatory centra. Z tym że wybrałbym akumulator Centra Standard lub Plus ponieważ można się do nich dostać w celu kontroli poziomu elektrolitu, natomiast Futura nie daje się otworzyć bez utraty gwarancji i wymaga specjalnego prostownika który nie przekroczy napięcia 14,4V (Standard i Plus można bez obaw ładować zwykłym prostownikiem). Jeśli chodzi o pojemność akumulatora to najlepiej kupić taki który zaleca producent samochodu, natomiast prąd rozruchu może być większy.
    Teraz trochę informacji praktycznych:
    Centra Standard po około 10 latach eksploatacji w Maluchu wciąż żyje i nawet jeszcze w miarę dobrze odpala. - to chyba cud :D
    Centra Plus 6 lat w Golfie 1.6 TD działa dobrze w dalszym ciągu i ze dwa lata jeszcze powinna podziałać.
    Natomiast wynalazek firmy autopart wytrzymał w Cinquecento 3 lata i umarł. Po wymianie na centrę ta działa już 5 lat bezproblemowo.
  • #3 21 Nov 2009 20:43
    Stary1952
    Level 33  
    Helpful post? (0)
    Witam .
    Polecam akumulator Centra Futura . :D
    Trzy lata temu kupiłem , nie mam z nim żadnych problemów - prostownika jeszcze nie widział . Za każdym razem jak podniosę maskę silnika to mi przyjaźnie mruga zielone oczko . :D
    Pozdrawiam .
  • #4 21 Nov 2009 21:12
    Piotr Pajkert
    Level 31  
    Helpful post? (0)
    Witam!
    Polecam Bosch S3.
    Cześć!
  • #5 02 Dec 2009 18:14
    homercioo7
    Level 8  
    Topic author Helpful post? (+1)
    Kupiłem akumulator centra futura zobaczymy co z tego wyjdzie... Temat uważam za zamknięty
  • #6 08 Dec 2009 21:35
    ms005
    Level 8  
    Helpful post? (0)
    Ja w swojej asterce mam Boscha i juz jezdze na nim 3 rok... dodam ze dosc często slucham muzyki na postoju z wyl silnikiem... a mam dosc dobry sprzet car audio w tym woofer za plecami... I akumulator żyje
  • #7 13 Dec 2009 17:43
    660r
    Level 9  
    Helpful post? (0)
    Ja mam centra futura i jest bardzo dobry... nic sie nie dzieje i 3 lata gwarancji
  • #8 15 Jan 2010 10:25
    marianoitaliano
    Level 11  
    Helpful post? (0)
    A mnie centra standard padła w cinquecento po 2 latach. Dolewałem wody, doładowywałem.
    Nie polecam.
  • #9 16 Jan 2010 16:48
    mariusz_ps11
    Level 9  
    Helpful post? (0)
    Centra STANDARD -mam 6 lat i ciagle działa. Słyszałem, że STANDARD jest jeszcze ołowiowy a FUTURA i inne nowej produkcji ze względów ochrony środowiska na bazie wapnia czy coś takiego i to ponoć jest lipka. Rok temu do drugiego auta też kupiłem STANDARD.
  • #10 17 Jan 2010 01:29
    kamkro
    Level 9  
    Helpful post? (0)
    Polecam BOSCHa w moim oplu wytrzymał prawie 10 lat.
  • #11 20 Jan 2011 10:46
    majorka13
    Level 2  
    Helpful post? (0)
    Kupiłam do swojej Astry Euro Energy 55Ah-tańszy od Centry,ale myślę,że wcale nie gorszy.Sprawdza się w 100%.Myślę,że jeśli coś jest tańsze,wcale nie znaczy,że gorsze.Gwarancja tak samo 2 lata.Polecam
Mouser  Search 4 million + Products
Browse Products