Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Subbas 800wat RMS STX 2x15" prawie wykończony

djpawelo2008 07 Lis 2009 11:34 14888 37
  • Subbas 800wat RMS STX 2x15" prawie wykończony

Witam,
    Chcę wam zaprezentować moją konstrukcję subwoofera. Sub wykonany jest na dwóch przetwornikach STX-38\550\8-AE połączonych ze sobą równolegle.

Założenia.
    Chciałem zbudować w miarę budżetowy i dobry sub. Wybór padł na przetworniki STX
    bo z tego co wyczytałem jest dobry jak za swoją cenę.

Kosztorys:
    2x 38/550 450zł z przesyłką
    płyty - 80zł
    rączki, terminal gniazda speakon-y 120zł

Po przeczytaniu paru postów i zrobieniu kilku rysunków zabrałem się do pracy.
    Skrzynia ok 210-215 litrów strojona na 45 Hz. Skrzynia wykonana z płyty wiórowej i sklejki 1,9cm , w środku kilka wzmocnień. waga całej skrzyni to ok. 65Kg ;)

Wrażenia odsłuchowe:
    1 test wykonany w domu w pomieszczeniu około 25M^2 zagrał naprawdę niesamowicie. podpięty pod McCrypt-a PA-500MKII :( zbieram na T.amp-a 2400.

Subbas jeszcze nie wykończony. Chcę go wykończyć lakierem strukturalnym czarnym matem, i tu chciał bym poprosić o pomoc. Wiem, że takim najtańszym rozwiązaniem jest nitromal. pistolet do "baranka" z regulowaną dyszą będzie ok ? czy do tej farby potrzebny jest jakiś utwardzacz ?

Proszę o wasze opinię i o pomoc w wykończeniu lakierem.

na koniec parę fotek.

Subbas 800wat RMS STX 2x15" prawie wykończony Subbas 800wat RMS STX 2x15" prawie wykończony Subbas 800wat RMS STX 2x15" prawie wykończony

Subbas 800wat RMS STX 2x15" prawie wykończony

Fajne!
  • #2 07 Lis 2009 12:04
    daxsior
    Poziom 19  

Testowałeś to na jakiejś większej sali ?

A co do sprawy wykończenia się nie wypowiem, bo nie jest skończona :) Ale widać ze kolumna jest dość dobrze wykonana pod względem technicznym.

Masz w planach zrobienie drugiej ?

Swoją drogą dziwnie trochę montujesz uchwyty do przenoszenia kolumn. Bynajmniej tak to na fotach wygląda. Przy tej kolumnie (nad subem) dałeś je chyba za nisko... Nie ma problemów z jego przenoszeniem ?

Moderowany przez CMS:

Ludzie co z wami jest ? Zauważyłem, że co raz częściej użytkownicy stosują "bynajmniej" w sobie tylko znanym znaczeniu, najczęściej zamiast "przynajmniej" ale widziałem też inne ciekawe "odmiany". To jakaś nowa moda ?

Słownik języka polskiego napisał:
    *
    bynajmniej I «partykuła wzmacniająca przeczenie zawarte w wypowiedzi, np. Nie twierdzę bynajmniej, że jest to jedyne rozwiązanie.»
    *
    bynajmniej II «wykrzyknik będący przeczącą odpowiedzią na pytanie, np. Czy to wszystko? – Bynajmniej.»

• #3 07 Lis 2009 12:19
    marian133
    Poziom 36  

Dobra sprawdzona konstrukcja i tyle.

daxsior napisał:
    Wszystko jest opisane we wcześniejszych tematach o tym subie ( a jest ich sporo na forum),wystarczy poszukać jeśli chcesz wiedzieć jak gra.
    daxsior napisał:
    A co ci da odpowiedź?
    daxsior napisał:
    Swoją drogą dziwnie trochę montujesz uchwyty do przenoszenia kolumn. Bynajmniej tak to na fotach wygląda. Przy tej kolumnie (nad subem) dałeś je chyba za nisko... Nie ma problemów z jego przenoszeniem ?
    Skąd wiesz że on je robił? jeśli kolumna się za mocno nie buja podczas przenoszenia we dwójkę to jest ok...i nawet lepiej jak jest trochę niżej (przynajmniej dla mnie bo mam krótkie nogi).

• #4 07 Lis 2009 12:41
    djpawelo2008
    Poziom 15  

daxsior napisał:

A co do sprawy wykończenia się nie wypowiem, bo nie jest skończona :) Ale widać ze kolumna jest dość dobrze wykonana pod względem technicznym.

uchwyty są dobrze przykręcone. bardzo wygodnie się go przenosi. Co do większych testów to jeszcze nie było 2 przedwczoraj go złożyłem. 26 listopada bd miał większą imprezę to się podzielę wrażeniami ;) W planach jest 2-ga sztuka. płyty już pocięte i czekają na kolejne 2 sztuki. Pozdrawiam
    marian133 napisał:
    Dobra sprawdzona konstrukcja i tyle.
    daxsior napisał:
    Skąd wiesz że on je robił?
    kolumny widoczne na zdjęciach sąmojego wykonania, rączki są dobrze umieszczone, też mam krótkie nogi i dla mnie jest tak wygodniej.

• #5 07 Lis 2009 14:05
    vergil50
    Poziom 12  

a tak swoja drogą te mniejsze kolumny też ładnie wykonane może się kolega podzieli jakimś projektem i coś podeśle na pw

• #6 07 Lis 2009 14:13
    djpawelo2008
    Poziom 15  

vergil50 napisał:
    a tak swoja drogą te mniejsze kolumny też ładnie wykonane może się kolega podzieli jakimś projektem i coś podeśle na pw
    te kolumny to jeszcze stary projekt ... w środku 2 alpierdy 15" i jakiś śmieszny driver+ kondersator ;) ale gra przyzwoicie ... kilka razy stawiane na sali ok 100m^2 i dawały rade :) projekty zazwyczaj z kartką papieru i Winsd . Już nie mam tych obliczeń i rysunków.

• #7 07 Lis 2009 15:27
    Mitur23
    Poziom 23  

Piękna paczka też mam te głośniki ale w oddzielnej paczce.. jak podaje na nie 350w To jest bardzo miło :D Kup jakiś lepszy wzmak i wtedy zobaczysz na co je stac :D Co do wykończenia to bardzo ładnie by wyglądał lakier strukturalny.. Jak go tniesz? Oczywiscie aktywnie? ale na ile hz?

• #8 07 Lis 2009 15:34
    djpawelo2008
    Poziom 15  

Mitur23 napisał:
    Piękna paczka też mam te głośniki ale w oddzielnej paczce.. jak podaje na nie 350w To jest bardzo miło :D Kup jakiś lepszy wzmak i wtedy zobaczysz na co je stac :D Co do wykończenia to bardzo ładnie by wyglądał lakier strukturalny.. Jak go tniesz? Oczywiscie aktywnie? ale na ile hz?
    sub czeka na normalny wzmacniacz i croosover narazie testowany był pod McCryptem ;/ i sciągałem górne pasmo... co do tego lakieru to właśnie chcę go wykończyć takim sposobem .. ale jeszcze nigdy tego nie robiłem.. potrzebuje pomocy ;)

• #9 07 Lis 2009 15:37
    Mitur23
    Poziom 23  

Napisz do ''Kapitan Planeta'' wiem, że on na tym zarabia ale myślę że ma na tyle dobre serce że ci jakoś pomoże.. i udzieli cennych rad..

• #10 07 Lis 2009 16:48
    kaman44
    Poziom 15  

Moim zdaniem otwór br poprowadzony na całej wysokości pomiędzy ścianką dolną i górną jest lepszy pod względem estetycznym i konstrukcyjnym. To taki drobiazg. Ogólnie jest dobrze i myślę, że to nie ostatnia konstrukcja.

• #11 07 Lis 2009 17:02
    daxsior
    Poziom 19  

marian133 napisał:
    Wszystko jest opisane we wcześniejszych tematach o tym subie ( a jest ich sporo na forum),wystarczy poszukać jeśli chcesz wiedzieć jak gra.

Ale może akurat chcę posłuchać wypowiedzi djpawelo2008 ? Ciężko na to wpaść ?
    marian133 napisał:
    A co ci da odpowiedź?

Nie twoja sprawa. Ale po prostu chcę wiedzieć.
    marian133 napisał:
    Skąd wiesz że on je robił?

Nie spotkałem się jeszcze z taką kolumną, którą by zrobiła jakaś firma. I może widać po pewnych szczegółach (narożniki, uchwyty, koc terminal ) że prawdopodobnie została zrobiona przez autora.
    A pytanie co do uchwytów, kierowałem do autora nie do Ciebie. Proste.

Pozdrawiam.

• #12 07 Lis 2009 20:10
    Mitur23
    Poziom 23  

Witam daj spokój nie ma co się denerwowac Pan Marian133 zawsze ma dużo do gadania.. może i dobrze bo może ma jakąś wiedzę ale czasami drażni.. Wracając do Topa.. Powiedz na ile teraz tniesz te subbasy? a moze graja pełnym pasmem bo nie powiedziałeś dokładnie na ile.. a wg ile wyciągasz mocy z tego wzmacniacza?

• #13 07 Lis 2009 20:24
    djpawelo2008
    Poziom 15  

Mitur23 napisał:
    Witam daj spokój nie ma co się denerwowac Pan Marian133 zawsze ma dużo do gadania.. może i dobrze bo może ma jakąś wiedzę ale czasami drażni.. Wracając do Topa.. Powiedz na ile teraz tniesz te subbasy? a moze graja pełnym pasmem bo nie powiedziałeś dokładnie na ile.. a wg ile wyciągasz mocy z tego wzmacniacza?

nie wiem na ile tne .. poprostu prez ampka odcinam wysokie tony i srednie troche ... ta koncowka niby w 4 Ohm wyciąga około 160-170 wat rms ... czyli malutko ;(

• #14 07 Lis 2009 21:49
    war40k
    Poziom 15  

Pogratulowac trzeba. Ja osobiscie jestem za konstrukcja glosnikow 2komorowych ze wzgledu na lepsze osiagi ;) Pochwalil bym sie moim dzielem ale aparat mi sie posypal :/ Jak mozesz pokaz foto po tym jak zrobisz cos z wygladem. Musze to zobaczec ;)

• #15 07 Lis 2009 22:00
    djpawelo2008
    Poziom 15  

war40k napisał:
    Pogratulowac trzeba. Ja osobiscie jestem za konstrukcja glosnikow 2komorowych ze wzgledu na lepsze osiagi ;) Pochwalil bym sie moim dzielem ale aparat mi sie posypal :/ Jak mozesz pokaz foto po tym jak zrobisz cos z wygladem. Musze to zobaczec ;)

nie ma sprawy, fotki będą na pewno ;) tylko czekam na czyjąś pomoc w lakierowaniu strukturalnym :(

• #16 21 Lis 2009 18:02
    djpawelo2008
    Poziom 15  

Witam, tak jak obiecałem dorzucam więcej fotek z subbasem, już po lakierowaniu strukturalnym.

fotki :

Subbas 800wat RMS STX 2x15" prawie wykończony Subbas 800wat RMS STX 2x15" prawie wykończony Subbas 800wat RMS STX 2x15" prawie wykończony

Subbas 800wat RMS STX 2x15" prawie wykończony Subbas 800wat RMS STX 2x15" prawie wykończony

przepraszam za kiepską jakość zdjęć ale niestety mój aparat do najlepszych nie należy.
    Brakuje metalowych narożników, kraty i chyba dam piankę akustyczną, no i nóżki oczywiście .
    proszę o komentowanie mojego dzieła ;)
    Pozdrawiam.

• #17 21 Lis 2009 18:46
    Uszol 1990
    Poziom 29  

No nieźle :) teraz to się profesjonalnie prezentuje, brak tylko kraty :D
    nie wiem czemu ale link nie działa który podałeś.
    Ile wyniosło Cię malowanie?
    pozdrawiam

• #18 21 Lis 2009 19:16
    djpawelo2008
    Poziom 15  

Uszol 1990 napisał:
    pozdrawiam

za samo lakierowanie ok. 100zł
    3 puszki nitromalu, pistolet do baranka i wychodzi ładnie i tanio ;]

• #19 21 Lis 2009 19:20
    Uszol 1990
    Poziom 29  

1 puszka w jakiej cenie ? i gdzie to można dostać ?

• #20 21 Lis 2009 19:31
    djpawelo2008
    Poziom 15  

Uszol 1990 napisał:
    1 puszka w jakiej cenie ? i gdzie to można dostać ?

cena puszki 1l to ok 25-30zł ;) można kupić na allegro lub w normalnym sklepie z farbami itp. Tania sprawa ale efekt jest naprawdę dobry ;) najlepiej było by machnąć to pistoletem do tynkowania

• #21 21 Lis 2009 21:08
    aftys6
    Poziom 19  

djpawelo2008 napisał:
    Uszol 1990 napisał:
    pozdrawiam

Jakiej średnicy dyszy używałeś w pistolecie??
    Ja kilka razy malowałem zderzaki w aucie i nigdy mi taki łądny baranek nie chciał wyść.

• #22 21 Lis 2009 22:07
    djpawelo2008
    Poziom 15  

aftys6 napisał:
    djpawelo2008 napisał:
    Uszol 1990 napisał:
    pozdrawiam

Jakiej średnicy dyszy używałeś w pistolecie??
    Ja kilka razy malowałem zderzaki w aucie i nigdy mi taki łądny baranek nie chciał wyść.

pistolet był pożyczony, z regulowaną dyszą , była prawie maksymalnie rozkręcona i podane małe ciśnienie ... 4 warstwy i mniej więcej taki efekt wychodzi

• #23 21 Lis 2009 23:46
    Mitur23
    Poziom 23  

Witam A nadstawki na jakich głośnikach ?

• #24 22 Lis 2009 08:59
    djpawelo2008
    Poziom 15  

Mitur23 napisał:
    Witam A nadstawki na jakich głośnikach ?

w środku 2 alpierdy 15" i jakiś śmieszny driver+ kondersator
    tak jak pisałem wcześniej. Na razie wystarczy nie długo wymiana drivera na d-800 STX-a i wystarczy

• #25 22 Lis 2009 09:20
    Usunięty
  • #26 22 Lis 2009 09:43
    djpawelo2008
    Poziom 15  

Qwerty_07 napisał:
    Cytat:
    Witam daj spokój nie ma co się denerwowac Pan Marian133 zawsze ma dużo do gadania..

Niestety. Zauważyłem to, że do każdego coś ma i bez aroganckiej odpowiedzi się nie obędzie.

A co do projektu to nawet nawet.

p.s. może zamiast produkcji drugiej paczki basów zrobisz nowe górki. Np. GDN 30-400 + d800 lub. 2xGDN 30-400 + d800 skoro już masz zamiłowanie do STX-a:) na pewno zagra "lepiej" , "głośniej" od tych obecnych nadstawek.

Kolumnę malowałeś oczywiście pistoletem ??

tak, malowane pistoletem tzw. do "baranka" wszystko jest wyjaśnione powyżej. Pozdrawiam.

• #27 22 Lis 2009 11:16
    marian133
    Poziom 36  

Qwerty_07 napisał:

Niestety. Zauważyłem to, że do każdego coś ma i bez aroganckiej odpowiedzi się nie obędzie.

Nie do każdego tylko do ludzi którzy gadają głupoty i zadają głupie pytania. A najbardziej denerwują mnie ludzie którzy powielają nie sprawdzone w swoim przypadku informacje,potem tworzą się mity...no ale tu na elce to standard.

Co do suba to ładnie wyszedł.

• #28 25 Lis 2009 07:27
    Usunięty
  • #29 25 Lis 2009 17:43
    djpawelo2008
    Poziom 15  

Qwerty_07 napisał:
    djpawelo2008 napisał:
    Uszol 1990 napisał:
    pozdrawiam

Sam malowałeś. Może Ci ktoś pomagał ?

wszyściutko robiłem sam :)
    Pozdrawiam.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME