Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Cyfra Plus na dwa telewizory

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> SAT Serwis -> Cyfra Plus na dwa telewizory
Autor
Wiadomość
ameno25
Poziom 14
Poziom 14

Miasto: ilawa

Post#1 Post autora tematu 22 Lis 2009 12:43   

Re: Cyfra Plus na dwa telewizory

Witam w temacie TV satelitarnej jestem zielony więc proszę o wyrozumiałość , interesuje mnie natomiast jedna rzecz , czy jest techniczna możliwość oglądania Cyfry plus na dwóch telewizorach rożnych kanałów , jeśli tak w jaki sprzęt należało by się zaopatrzyć , druga rzecz która mnie interesuje to usługa multi-room oferowana przez C+ a dokładnie co ile trzeba aktywować kartę drugiego tunera ?
Powrót do góry

zn21
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: Mysłowice

Post#2 22 Lis 2009 12:51   

można oglądać z jednej karty C+ na dwóch TV. Najlepiej jak kupisz sobie dwa odbiorniki na linuxie z kartą sieciową (z jednego nie da rady) + router i można zrobic sobie sharing domowy. Musisz niestety znaleść sobie kogoś do pomocy by Ci to pokonfigurował bo zamin to opanujesz to trochę czasu minie chyba, że masz informatyczne wykształcenie to sam sobie szybko poradzisz.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 22 Lis 2009 12:51   

Powrót do góry

ameno25
Poziom 14
Poziom 14

Post#3 Post autora tematu 22 Lis 2009 12:58   

Akurat jeśli chodzi o informatykę nie mam z tym problemu myślę że spokojnie dam rade sobie sam skonfigurować potrzebowałbym tylko jakieś howto.
Pisząc dwa odbiorniki masz na myśli tunery z wbudowaną karta wi-fi ?( router posiadam) , rozumie ze przez wi-fi da się skonfigurować podział tv , ale czy będzie możliwość oglądania dwóch rożnych programów niezależnie na dwóch TV? bo na tym najbardziej mi zależy
Powrót do góry

ancymonek1984
Poziom 10
Poziom 10

Miasto: Zabrze

Post#4 22 Lis 2009 13:00   

-urządzenie bezprzewodowe (spliter) nazywa się np smart wi. Cena nowego ok 400zł, na portalach aukcyjnych do kupienia za ok 200-250zł. Sprawdzić czy obsługuje Twoje dekodery!!!

- urządzenie przewodowe (spliter), podpinane kablem telefonicznym do kart klienckich umieszczonych w dekoderach, koszt nowego ok 100zł. j.w. sprawdzić czy obsługuje dekodery

... tak istnieje możliwość oglądania dwóch niezależnych kanałów przy obu w/w rozwiązaniach
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 22 Lis 2009 13:00   

Powrót do góry

zn21
Poziom 16
Poziom 16

Post#5 22 Lis 2009 13:11   

jak masz router to oba tuner łączysz kabelkiem, do jednego tunera wkładasz kartę i na nim stawiasz server a drugi będzie biorcą. Server ustaw na newcs. Obecnie tunery nie mają wbudowanych kart wi-fi. By to poustawić wejdź nz fora satelitarne. Oczywiście oba turey będą korzystać z jednej karty i mogą odlądać co chcą chocby oba kanały z C+ i mogą być to inne kanały. Ba możesz nawet więcej podłączyć tunerów pod tą sieć i ogądać niezależnie C+ ale ile maksymalnie tego nie wiem. Nie inwestuj w tuner który nie jest linuxowy. Tylko na nim możesz postawić server i aby oglądać TV nie potrzebny jest włączony komputer!!!
Powrót do góry

ameno25
Poziom 14
Poziom 14

Post#6 Post autora tematu 22 Lis 2009 13:21   

Dzięki za szybkie odpowiedzi !!!

Może napisze co posiadam obecnie a Wy jeśli jest to możliwe dopisalibyście co musiałbym dokupić aby zrobić ten podział na 2 TV .

Tuner Pionier BCT-1430 , router wifi pentagram ,

Prosiłbym o napisanie czy to do czegos sie przyda i jesli tak co mam dokupic jak połaczyć jakie kable itp , konfiguracja to juz sam poszukam jak bede mial sprzet skompletowany , dodam tylko ze nie znam sie na tunerach wiec prosilbym o podanie konkretnego modelu nie bede ukrywal ze zalezy mi na jak najnizszych kosztach

co powiecie na to
http://www.dmtrade.pl/index.php?p843,small-iii-zestaw-3-karty-multicam
Powrót do góry

zn21
Poziom 16
Poziom 16

Post#7 22 Lis 2009 13:29   

ja kupiłbym Dremboxa DM500 (stosunkowo tani) i do niego włożył kartę a drugi tunerek to jakiś HDTV więc może coś z Relooka np. IP Box 9000 ( na allegro można znaleść nawet za 1000 zł). Pioniera odesłał na emeryturę. Takie jest moje zdanie. Przyszłość to tunery linuxowe. Ostatnio dla kobiety kupiłem fergusona Ariva 200 i dopiero wtedy poczułem jak fajne są tunerki na linuxie. Arive 200 także odradzam, dla siebie nigdy bym nie kupił!!!
Powrót do góry

benokogel154
Poziom 13
Poziom 13

Miasto: Łowicz

Post#8 03 Gru 2009 19:24   

Witam.

Odgrzeję temat - mam C+, chcę podzielić na dwa tv tylko potrzebuję malutkiej rady:

1. jaki tuner kupić ? do tego, od razu zaznaczę, że nie będę chciał kombinować nic więcej po za zmianą listy programów, w sumie nie potrzebuję też nagrywania programów, nie mam tv z HDMI więc wystarczy tylko euro złącze, a na allegro jest tego cała masa, a jak człowiek nie jest w temacie to nie chcę się naciąć na jakiś syf i musi być w miarę stabilny

2. jaki kupić spliter ? - wystarczy zwykły po kabelku, tylko że znowu wracając do allegro jest tego cała masa na różnych układach

mam u siebie sklep z takimi rzeczami ale jak poszedłem to ceny zwaliły mnie z nóg (parszywa banda z marżami po 200%, ale nie ważne), jedyny model spliterów to ten w przeźroczystej obudowie a na tunerach się nie znam - proponowali jakiś oryginalny z C+

jeszcze jedna ważna sprawa, jeden tuner mam od C+ taki mały i raczej odpada zmiana na inny - nie chcę robić dodatkowych kosztów, a nie jest on mój tylko cyfry i sprzedać nie mogę

podpowiedzcie coś konkretnego bo w googlach też jest tego pełna masa i już zgłupiałem (najlepiej jeśli ktoś poda jakieś modele i poprostu wybiorę z tego coś odpowiedniego cenowo - pieniążków nie mam za dużo przeznaczonych ale tak myślę 600-650 zł mogę spokojnie wydać)

pozdro :)
Powrót do góry

dzac4
Warunkowo odblokowany
Warunkowo odblokowany

Miasto: Mazowieckie

Post#9 03 Gru 2009 19:50   

benokogel154 napisał:
Witam.

Odgrzeję temat - mam C+, chcę podzielić na dwa tv tylko potrzebuję malutkiej rady:

1. jaki tuner kupić ? do tego, od razu zaznaczę, że nie będę chciał kombinować nic więcej po za zmianą listy programów, w sumie nie potrzebuję też nagrywania programów, nie mam tv z HDMI więc wystarczy tylko euro złącze, a na allegro jest tego cała masa, a jak człowiek nie jest w temacie to nie chcę się naciąć na jakiś syf i musi być w miarę stabilny

2. jaki kupić spliter ? - wystarczy zwykły po kabelku, tylko że znowu wracając do allegro jest tego cała masa na różnych układach

mam u siebie sklep z takimi rzeczami ale jak poszedłem to ceny zwaliły mnie z nóg (parszywa banda z marżami po 200%, ale nie ważne), jedyny model spliterów to ten w przeźroczystej obudowie a na tunerach się nie znam - proponowali jakiś oryginalny z C+

jeszcze jedna ważna sprawa, jeden tuner mam od C+ taki mały i raczej odpada zmiana na inny - nie chcę robić dodatkowych kosztów, a nie jest on mój tylko cyfry i sprzedać nie mogę

podpowiedzcie coś konkretnego bo w googlach też jest tego pełna masa i już zgłupiałem (najlepiej jeśli ktoś poda jakieś modele i poprostu wybiorę z tego coś odpowiedniego cenowo - pieniążków nie mam za dużo przeznaczonych ale tak myślę 600-650 zł mogę spokojnie wydać)

pozdro :)

Jeżeli nie masz wymagań to kup sobie Philipsa 6010 i spliter medium IV.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 03 Gru 2009 19:50   

Powrót do góry

ameno25
Poziom 14
Poziom 14

Post#10 Post autora tematu 08 Sty 2010 20:48   

Kupiłem spliter na allegro ( schemat według leśnego dziadka ) , do tego konwerter twin , drugi tuner pionier 1630 , trochę kabla , wszystko działa bezproblemowo , mam cyfre + na 2 tv z niezależnymi programami o co mi chodziło , wszystkim dziękuję za pomoc , dzięki forum mam tv za darmo od brata :), temat do zamknięcia
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> SAT Serwis -> Cyfra Plus na dwa telewizory
Strona 1 z 1