Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Selektywne wyszukiwanie danych w exelu.

shemdabr 24 Lis 2009 13:21 1503 5
  • #1 24 Lis 2009 13:21
    shemdabr
    Poziom 10  

Mam kilka plików exelowskich z dużą ilością danych - 1500 linii i komórki do DF. Potrzebuję w danej kolumnie wyszukać konkretne dane np wszystkie komórki zawierające wartość 15 i wszystkie przynależne do niej komórki z linii poziomej i zapisać tylko potrzebne dane w nowym arkuszu. Czy jest jakaś opcja wyszukiwania ( office 2007 ) czy muszę to zrobić manualnie, krok po kroku? Z góry dziękuje za pomoc.

• #2 24 Lis 2009 13:45
    walek33
    Poziom 28  

Można zrobić to stosując makro, które w pętli przeszuka kolumnę komórka po komórce i po napotkaniu szukanej wartości skopiuje cały wiersz do nowego arkusza. Następnie wznowi przeszukiwanie od miejsca zatrzymania i po napotkaniu szukanej wartości - kopia wiersza. I tak do ostatniej niepustej komórki.
    To co napisałem wygląda prawie jak przepisane od Ciebie, ale nie podałeś, czy potrzebujesz konkretnego kodu (niewskazane), czy tylko naprowadzenia jak to zrealizować.

• #3 24 Lis 2009 14:08
    shemdabr
    Poziom 10  

Nigdy nie robiłem tego wcześniej więc generalnie potrzebuję raczej dokładnych instrukcji. Jeśli dobrze Cię zrozumiałem ta opcja przeszuka mi kolumnę, a czy mogę równocześnie przenieść do nowego arkusza przynależne do znalezionych komórek z kolumn wiersze?

• Pomocny post
    #5 24 Lis 2009 15:08
    walek33
    Poziom 28  

Na początku musisz ustalić długość kolumny, którą będziesz przeszukiwać tzn. ostatnią niepustą komórkę. Możliwe jest to za pomocą:

Code:
    Application.WorksheetFunction.CountA()

Do wyszukania wartości użyć można:
    Code:
    Selection.Find()

Cały wiersz zaznaczasz za pomocą:
    Code:
    Rows().Select

Zaznaczony wiersz kopiujesz:
    Code:
    Selection.Copy

Wklejasz:
    Code:
    Range().Select

ActiveSheet.Paste

To tylko przykłady. Są też inne możliwości, ale na pierwszy raz wystarczy.

• #6 27 Lis 2009 15:37
    shemdabr
    Poziom 10  

Dziękuje za pomoc.

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme