Forum Index

Rules  | Points  | Add...  | Recent posts  | Search  | Register  | Log in

This site uses cookies. Learn more about cookies and changing the settings in your browser.

ustawienie anteny za pomoca miernika sygnału

Post new topic  Reply to topic      Main Page -> Forum Index -> Bin -> Bin Archives -> ustawienie anteny za pomoca miernika sygnału
Author
Poziom 11
Poziom 11

Post#1 Post from the author of the topic 24 Nov 2009 16:42   

ustawienie anteny za pomoca miernika sygnału

Zakupiłem taki miernik sygnału: Miernik sygnału satelitarnego SATFINDER ONYX MS 10-00
Z jednej strony podłaczyłem ok 1m przewodu, który doczepiłem do dekodera drugą strone połączyłem kablem z konwertera. ( zgodnie z instrukcją). Po właczeniu dekodera miernik sie podswietlił a wskazówka skakała od 0 do 10. Natomiast jak przepiąłem kable, czyli 1 metr kabla podpiąłem do satelity i miernika a reszte co idzie do domu do dekodera i miernika. Miernik sie podświetlił tylko na moment po włączeniu dekodera. Przepiąłem miernik aby sprawdzić czy sie nie spalił jak za pierwszym razem i ma te same objawy czyli wskazówka skacze. Ruszałem anteną ale może pare razy wskazówka skakała szybciej. Prosze o porade co robie nie tak?/ Dlaczego wskazówka po włączeniu dekodera nie ustawia sie na 1.
Pozdrawiam

Proszę poprawić pisownię .
Regulamin p.15.
Aukcję usunąłem .
Regulamin p.10.11 - GKVIDEO

Helpful message? + -

Back to top

Ad

Ad

Post# 24 Nov 2009 16:42   

Back to top

darek_wp
Poziom 20
Poziom 20

Post#2 24 Nov 2009 20:56   

Re: ustawienie anteny za pomoca miernika sygnału

Po pierwsze pomiaru dokonujemy przy antenie a nie przy odbiorniku, po drugie na mierniku masz opisane gdzie jest wejście z konwertera a gdzie wyjście do odbiornika sat, odbiornik musi być włączony (miernik i konwerter muszą mieć zasilanie), ustaw miernik na najmniejszą czułość i reguluj antenę na max wskazań, stopniowo zmniejszaj czułość miernika i reguluj antenę na max wskazań - to cała instr postępowania z ustawieniem.

Helpful message? + -

Back to top

tyht
Poziom 9
Poziom 9

Post#3 25 Nov 2009 00:37   

Witam.Do ustawiania anten mam mały telewizor 14" który stawiam np.na parapecie okna. Obok TV lub na nim stawiam tuner(odpowiednio zabezpieczam przed spadnięciem)łączę przewodami i do prądu. Miernik sygnału podłączam 30cm.od konwertera jeżeli jest już podłączony prąd przewody łączymy bardzo ostrożnie ażeby nie zrobić zwarcia.TV i tuner ma być tak ustawiony ażebym przy pokręcaniu anteną miał widoczność na nich.Wybieram na tunerze satelitę nst.częstotliwość i szukam sygnału.znalezienie jednego sygnału nie świadczy jeszcze o szukanym satelicie.Trzeba dla pewnośći spr.na innej częst.Ps.miernik sygnału przymocować lużno do rurki anteny.Lubi spaść.Pozdrawiam

Dodano po 7 [minuty]:

Zapomniałem jeszcze powiedziec że kupiłem raz miernik uszkodzony o podobnych objawach Podobno można szukać sygnału tunerem anologowym zamiast miernika ale ja tego nie robiłem.

Helpful message? + -

Back to top

Ad

Ad

Post# 25 Nov 2009 00:37   

Back to top

telesat1
Moderator - SAT
Moderator - SAT

Post#4 25 Nov 2009 09:06   

tyht wrote:
Witam.Do ustawiania anten mam mały telewizor 14" który stawiam np.na parapecie okna. Obok TV lub na nim stawiam tuner(odpowiednio zabezpieczam przed spadnięciem)łączę przewodami i do prądu. Miernik sygnału podłączam 30cm.od konwertera jeżeli jest już podłączony prąd przewody łączymy bardzo ostrożnie ażeby nie zrobić zwarcia.TV i tuner ma być tak ustawiony ażebym przy pokręcaniu anteną miał widoczność na nich.Wybieram na tunerze satelitę nst.częstotliwość i szukam sygnału.znalezienie jednego sygnału nie świadczy jeszcze o szukanym satelicie.Trzeba dla pewnośći spr.na innej częst.Ps.miernik sygnału przymocować lużno do rurki anteny.Lubi spaść.Pozdrawiam

Dodano po 7 [minuty]:

.

Kol. tyht takie metody stosowało się w ubiegłym wieku (brak mierników sygnału sat). Napisz co z instalacją anteny na dachu.

Helpful message? + -

Back to top

Ad

Ad

Post# 25 Nov 2009 09:06   

Back to top

Szymkal
Poziom 11
Poziom 11

Post#5 Post from the author of the topic 25 Nov 2009 09:12   

Rozumiem Was. Ale jak podłącze miernik koło konwertera to tylko się włącza jednorazowo jak właczę odbiornik a potem gaśnie. Nie wiem dlaczego. Natomiast jak go podpinam bliżej odbiornika to wtedy skacze tak jak opisywałem powyzej.

Helpful message? + -

Back to top

tyht
Poziom 9
Poziom 9

Post#6 25 Nov 2009 10:22   

Witam.Kolego Telesat1,ww.działania przy antenach wykonuję u siebie w domu dla własnych potrzeb .Mieszkam w domu jednorodzinnym i anteny są umocowane na połdniowej ścianie.Mam kilka anten,zaczynając od satelity Turksat 42,0 E do Hispasata 30,0 W.Jestem na emeryturze i lubię się tym zajmować.Wszystkie satelity ustawiłem właśnie tym najtańszym miernikiem.Pozdrawiam.

Helpful message? + -

Back to top

Szymkal
Poziom 11
Poziom 11

Post#7 Post from the author of the topic 26 Nov 2009 18:57   

A potrafi ktos odpowiedzieć na moje pytanie?/
Szymkal wrote:
Rozumiem Was. Ale jak podłącze miernik koło konwertera to tylko się włącza jednorazowo jak właczę odbiornik a potem gaśnie. Nie wiem dlaczego. Natomiast jak go podpinam bliżej odbiornika to wtedy skacze tak jak opisywałem powyzej.

Helpful message? + -

Back to top

Ad

Ad

Post# 26 Nov 2009 18:57   

Back to top

irek19
Poziom 22
Poziom 22

Post#8 26 Nov 2009 20:25   

Pewnie trafiłeś na bubla, albo nie umiesz się tą zabawką obsługiwać( ustawiać).

Helpful message? + -

Back to top

Szymkal
Poziom 11
Poziom 11

Post#9 Post from the author of the topic 29 Nov 2009 14:28   

Dlatego piszę na tym forum aby ktoś mi pomógł ustawić antenę. Jak mam sprawdzić czy ten miernik jest dobry?/ Tak jak pisałem wcześniej jak go przyłączę kablem metrowym przy odbiorniku to wskazówka skacze od 0 do 10 a jak podłączę przy konwektorze to przy włączeniu tunera sie zaświeci a potem nie reaguje. Proszę o pomoc...

Moderated by GKVIDEO:
Temat usuwam do kosza.
Brak reakcji na wpis moderacyjny powinno być ostrzeżenie!
Regulamin p.6 i 15

Helpful message? + -

Back to top

Post new topic  Reply to topic      Main Page -> Forum Index -> Bin -> Bin Archives -> ustawienie anteny za pomoca miernika sygnału
Page 1 of 1

Administrator || Moderators || Forum Rules || General Rules || Cookies information || Contact

Page generation time: 0.065 seconds

elektroda.pl topic RSS feed