Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki
  • #1 25 Lis 2009 17:58
    Soochy
    Poziom 10  

Witam.
    Moje pytanie jest następujące, jak najlepiej sterować falownikiem Danfossa VLT 2800 za pomocą sterownika Siemensa S7-200?

VLT 2800 posiada moduł profibus DP 3Mbit/s
    Myślałem więc o profibusie, lecz podobno się nie da gdyż sterownik s7-200 może być skonfigurowany tylko jako slave. Czy to prawda???

Pozostaje więc tylko sterowanie analogowe 4-20mA lub wejściami cyfrowymi???
    Czy w przypadku sterowania 4-20 będę potrzebował dostarczyć falownikowi sygnałów dyskretnych start/stop czy wystarczy tylko wartość 4-20mA żeby ruszyć sterować prędkością i zatrzymać falownik???

• #2 25 Lis 2009 19:01
    falowniki.com
    Spec od Falowników

Witam,
    niestety S7200 może pracować tylko jako Slave, możesz sterować przemiennikiem poprzez 4...20mA, co do sterowania start/stop musisz to robić zewętrznie... w zależności od typu napędu (pompa, wentylator tasmociąg, mechanika maszyny) według kategori zatrzymania (kat 0...2)
    polecam: http://www.falowniki.com/index.php?func=8&parent_id=50&page=50&id=82&pol=exe
    oraz odpowiedniej kategorii bezpieczeństwa.
    pozdrawiam

• #3 25 Lis 2009 22:51
    Allmar
    Poziom 15  

Proponuje sprawdzic czy ten falownik nie ma mozliwosci pracy po Modbusie. S7-200 ma mozliwosc pracy jako Modbus master. Moze to rozwiazanie bedzie lepsze od analoga? W razie pytan o biblioteke Modbus master do Step 7 Microwin - napisz - zamieszcze.

• #4 09 Gru 2009 11:19
    Soochy
    Poziom 10  

Falowniki te występowały z opcją magistrali:
    F00 - standard - Modbus RTU, FC-Danfoss
    F10 - Profibus DP 3 Mbit/s
    F12 - Profibus DP 12 Mbit/s
    F30 - Device Net

Mój falownik ma magistrale F10 - Profibus DP 3 Mbit/s więc do sterowania zostaje tylko analog i wejścia dyskretne.

Dziękuje wszystkim za pomoc temat można uznać za zamknięty.

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty