X

SHARAN problem z zablokowanymi drzwi klapa tył

29 Nov 2009 14:36 MImichkl7
  • #1 29 Nov 2009 14:36
    michkl7
    Level 9  
    Helpful post? (0)
    Czy zna ktoś sposób jak otworzyć drzwi tylnej klapy czy można jakoś zdemontować osłonę tej klapy nie niszcząc ją. Wcześniej otwierała się tylko przed tą awarią czasami trzeba było kila razy poruszyć klamką zanim zamek jak mniemam odblokowywał się elektrycznie
  • Helpful post
    #2 29 Nov 2009 18:52
    taxidriver1
    Level 13  
    Helpful post? (0)
    niestety musisz chyba wyciąć otwór w plastiku. Polecam temat na forum forda.
    http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=80669
  • #3 29 Nov 2009 21:10
    michkl7
    Level 9  
    Topic author Helpful post? (0)
    dziękuję za pomoc chyba będę musiał spróbować tej metody
  • #4 30 Nov 2009 09:09
    endriu.kom
    Level 24  
    Helpful post? (+2)
    taxidriver1 wrote:
    niestety musisz chyba wyciąć otwór w plastiku. Polecam temat na forum forda.
    http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=80669

Kolego a czy ty widziałeś kiedyś tą tapicerkę czy tylko sugerujesz się głupotami co niektórzy piszą na forach...
    Ja ściągałem tą tapicerkę kilka razy bez jej dewastacji i przy zamkniętej klapie. Trzeba mieć tylko trochę wyobraźni.

Żeby dojść do mechanizmu zamka należy:
    1. śrubokrętem zerwać białe plastiki dwa z jednej i dwa z drugiej strony klapy (przez otwory do wymiany żarówek "foto") w które są wkręcone cztery wkręty po bokach klapy, po zerwaniu jest na tyle miejsca z boku że wkręty wyjdą razem z tapicerką tylko należy lekko ją odchylić. Na zdjęciu plastiki wyglądają na solidne ale w rzeczywistości bardzo ładnie pękają.
    2. drugi etap to już tylko ściągnięcie tapicerki od góry z zatrzasków.
    3. wkrętów tych od dołu nie trzeba wykręcać bo tapicerka się odchyli wystarczająco dużo aby dojść nawet po ciemku do mechanizmu zamka by go otworzyć.
    SHARAN problem z zablokowanymi drzwi klapa tył
  • #5 07 Dec 2009 10:03
    taxidriver1
    Level 13  
    Helpful post? (0)
    "Kolego a czy ty widziałeś kiedyś tą tapicerkę czy tylko sugerujesz się głupotami co niektórzy piszą na forach...
    Ja ściągałem tą tapicerkę kilka razy bez jej dewastacji i przy zamkniętej klapie. Trzeba mieć tylko trochę wyobraźni."

Tak widziałem bo mam gala i nie upieram się przy cięciu tapicery .Gdybyś poczytał forum forda i pokombinował z użytkownikami to byś skojarzył że polecałem jednak rozbieranie i kombinacje.Też zdejmowałem tapicerkę z zablokowanych drzwi Pasata i dało radę, to była tylko sugestia do zapoznania się z opiniami innych pozwolisz, że wkleję twoją wypowiedz na forum forda.
  • Helpful post
    #6 07 Dec 2009 20:41
    endriu.kom
    Level 24  
    Helpful post? (0)
    Jakoś nie skojarzyłem twojego nick...
  • #7 07 Dec 2009 20:48
    Removed
    Helpful post? (0)
    taxidriver1 wrote:
    niestety musisz chyba wyciąć otwór w plastiku...

Tego to chochliki nie napisały, więc nie wiem co tu kto komu udowadnia. Napisałeś niefortunnie, pewnie chciałeś dobrze. Co nie zmienia faktu, że polecasz wycinanie otworów, tak napisałeś i tak to wygląda na pierwszy rzut oka.
    Pozdrawiam, powodzenia.
  • #8 06 Mar 2010 10:32
    michkl7
    Level 9  
    Topic author Helpful post? (0)
    Dziękuję wszystkim za pomoc i przepraszam że nie dałem szybko odpowiedzi
    w tej mojej klapie okazało się że pokrywa tylna jest złapana tylko na dwóch wkrętach umiejscowionych w bocznych klapkach od żarówek po odkręceniu ich odciągnąłem pokrywę klapy zeskoczyła z zaczepów w górnej części i kołnierzy słupków.
    górną cześć klapy odchyliłem i śrubokrętem odblokowałem zamek klapa się otworzyła trzeba było jeszcze odkręcić dwa wkręty w dolnej części pokrywy i pokrywa odeszła a zamek klapy nie otwierał przez elektor włącznik po odgięciu blaszki zamek zaczął działać potrwanie.

temat uważam za zamknięty i jeszcze raz dziękuję.
Mouser  Search 4 million + Products
Browse Products