X
  • #1 02 Dec 2009 16:41
    pablov
    Level 8  
    Helpful post? (0)
    Witam wszystkich forumowiczów. Mam taki problem ponieważ muszę wykonać projekt na temat rozbudowy sieci komputerowej w małej firmie o systemy monitoringu. Wybrałem kamery analogowe, rejestrator z możliwością podłączenia do internetu. Wiem, że można oglądać online co się dzieje w kamerach np. szef siedzi sobie w domu i chce zobaczyć co się dzieje w firmie. I mam pytanie tego typu gdyż nie znam zasady działania ani konfigurowania programu. i czy wogóle potrzebny będzie program do obsługi czy sama przeglądarka wystarczy i czy sie płaci jakiś abonament za to. Przeglądałem forum i nie znalazłem odpowiedniej odpowiedzi. Wszędzie są kamery IP a ja muszę zrobić na analogowych. Pozdrawiam i prosiłbym o jakieś wskazówki (z góry mówię że jestem troszkę lajkiem w temacie)
  • #2 02 Dec 2009 17:23
    kubiak
    Level 18  
    Helpful post? (0)
    To proste. Do dyspozycji masz dwa zestawy:
    1.
    kamera \
    kamera -- Komputer z tunerem DVR na PCI
    kamera /
    2.
    kamera \
    kamera -- tuner DVR - sieć/komputer
    kamera /

W pierwszym przykładzie zazwyczaj potrzebujesz programik server (na kompie z kartą pci) i programik klient na każdym na którym chcesz oglądać. Łączysz się do servera przez IP i zadany port (który musisz otworzyć).
    W drugim przypadku bardzo często wystarcza przeglądarka (jeżeli tuner DVR ma wbudowany web server i obsługuje taką funkcję), w przeciwnym wypadku tak samo jak punkt 1.
    Jeżeli chcesz oglądać przez internet to musisz mieć dobre łącze (upload), oraz port przekierowany na routerze na komputer server/tuner DVR.
    Nie płaci się za to żadnych abonametów.
  • #3 28 Dec 2009 16:28
    krzynio13
    Level 9  
    Helpful post? (0)
    napisz jaki masz rejestartor i jakiego dostawce internetu i wszytsko ci wyjasnie....w prosty sposób...
  • #4 15 Feb 2010 15:28
    wxwx24
    Level 8  
    Helpful post? (0)
    witam chciał bym się dowiedzieć jak połączyć się przez internet w celu podglądania domu oczywiście własnego.Mam 3 kamery ,rejestrator cyfrowy ACV -760 MPEG4 SATA 4we LAN.program do podglądu video viewer.internet mam z orang ruter mv400.Spiołem to wszystko do kupy i w domu po kablu przezten ruter mam podglad na kamerach a teraz chciał bym to mieć przez internet jak jestem w pracy.CZy jest ktoś kto by mi wytłumaczył krok po kroku jak to zrobić próbowałem róznych rzeczy podług instrukcji i nic to niedało muszę dodać że nieznam się nic na komputerach czyli jak by ktoś tłumaczył to dokładniej jak w instrukcji poprosił bym.Zakładałem też konto na dyndas i miałem swoje konto ale niebyło nigdzie odtwarzacza.mój emeil wxwx24(małpa)wp.pl
  • #5 02 Mar 2010 22:39
    sanatarium
    Level 22  
    Helpful post? (0)
    1. Trzeba zarejestrowac sie na stronie dyndns.org i strorzyc Hosta
    2. Wpisac dane z tej strony dyndnsa w router
    3. Przekierowac porty w routerze na rejestrator
  • #6 03 Mar 2010 01:57
    zwyklyczlowiek
    Level 22  
    Helpful post? (0)
    sanatarium wrote:
    1. Trzeba zarejestrowac sie na stronie dyndns.org i strorzyc Hosta
    2. Wpisac dane z tej strony dyndnsa w router
    3. Przekierowac porty w routerze na rejestrator

W OrangeFreedom Pro to nic nie da . Przekazywanie obrazu z kamer nie jest możliwe. Dostęp z zewnątrz jest zablokowany przez operatora.
    http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=1566247
    http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1343791-30.html
  Search 4 million + Products
Browse Products