Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

monitoring konfiguracja aby oglądać przez internet pomocy

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Sieci, Internet -> Sieci Początkujący -> monitoring konfiguracja aby oglądać przez internet pomocy
Autor
Wiadomość
pablov
Poziom 5
Poziom 5

Miasto: czestochowa

Post#1 Post autora tematu 02 Gru 2009 17:41   

monitoring konfiguracja aby oglądać przez internet pomocy

Witam wszystkich forumowiczów. Mam taki problem ponieważ muszę wykonać projekt na temat rozbudowy sieci komputerowej w małej firmie o systemy monitoringu. Wybrałem kamery analogowe, rejestrator z możliwością podłączenia do internetu. Wiem, że można oglądać online co się dzieje w kamerach np. szef siedzi sobie w domu i chce zobaczyć co się dzieje w firmie. I mam pytanie tego typu gdyż nie znam zasady działania ani konfigurowania programu. i czy wogóle potrzebny będzie program do obsługi czy sama przeglądarka wystarczy i czy sie płaci jakiś abonament za to. Przeglądałem forum i nie znalazłem odpowiedniej odpowiedzi. Wszędzie są kamery IP a ja muszę zrobić na analogowych. Pozdrawiam i prosiłbym o jakieś wskazówki (z góry mówię że jestem troszkę lajkiem w temacie)
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 02 Gru 2009 17:41   

Powrót do góry

kubiak
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: Kenmare

Post#2 02 Gru 2009 18:23   

Re: monitoring konfiguracja aby oglądać przez internet pomoc

To proste. Do dyspozycji masz dwa zestawy:
1.
kamera \
kamera -- Komputer z tunerem DVR na PCI
kamera /
2.
kamera \
kamera -- tuner DVR - sieć/komputer
kamera /

W pierwszym przykładzie zazwyczaj potrzebujesz programik server (na kompie z kartą pci) i programik klient na każdym na którym chcesz oglądać. Łączysz się do servera przez IP i zadany port (który musisz otworzyć).
W drugim przypadku bardzo często wystarcza przeglądarka (jeżeli tuner DVR ma wbudowany web server i obsługuje taką funkcję), w przeciwnym wypadku tak samo jak punkt 1.
Jeżeli chcesz oglądać przez internet to musisz mieć dobre łącze (upload), oraz port przekierowany na routerze na komputer server/tuner DVR.
Nie płaci się za to żadnych abonametów.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 02 Gru 2009 18:23   

Powrót do góry

krzynio13
Poziom 4
Poziom 4

Miasto: warszawa

Post#3 28 Gru 2009 17:28   

napisz jaki masz rejestartor i jakiego dostawce internetu i wszytsko ci wyjasnie....w prosty sposób...
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 28 Gru 2009 17:28   

Powrót do góry

wxwx24
Poziom 6
Poziom 6

Miasto: łódź

Post#4 15 Lut 2010 16:28   

witam chciał bym się dowiedzieć jak połączyć się przez internet w celu podglądania domu oczywiście własnego.Mam 3 kamery ,rejestrator cyfrowy ACV -760 MPEG4 SATA 4we LAN.program do podglądu video viewer.internet mam z orang ruter mv400.Spiołem to wszystko do kupy i w domu po kablu przezten ruter mam podglad na kamerach a teraz chciał bym to mieć przez internet jak jestem w pracy.CZy jest ktoś kto by mi wytłumaczył krok po kroku jak to zrobić próbowałem róznych rzeczy podług instrukcji i nic to niedało muszę dodać że nieznam się nic na komputerach czyli jak by ktoś tłumaczył to dokładniej jak w instrukcji poprosił bym.Zakładałem też konto na dyndas i miałem swoje konto ale niebyło nigdzie odtwarzacza.mój emeil wxwx24(małpa)wp.pl
Powrót do góry

sanatarium
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: okolice Tarnowskich Gor

Post#5 02 Mar 2010 23:39   

1. Trzeba zarejestrowac sie na stronie dyndns.org i strorzyc Hosta
2. Wpisac dane z tej strony dyndnsa w router
3. Przekierowac porty w routerze na rejestrator
Powrót do góry

zwyklyczlowiek
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: Warszawa

Post#6 03 Mar 2010 02:57   

sanatarium napisał:
1. Trzeba zarejestrowac sie na stronie dyndns.org i strorzyc Hosta
2. Wpisac dane z tej strony dyndnsa w router
3. Przekierowac porty w routerze na rejestrator

W OrangeFreedom Pro to nic nie da . Przekazywanie obrazu z kamer nie jest możliwe. Dostęp z zewnątrz jest zablokowany przez operatora.
http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=1566247
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1343791-30.html
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Sieci, Internet -> Sieci Początkujący -> monitoring konfiguracja aby oglądać przez internet pomocy
Strona 1 z 1