Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nadstawki bi-amp 2xCELESTION TF1020+ SELENIUM D220Ti

toma2005 04 Gru 2009 12:36 14909 46
  • Nadstawki bi-amp 2xCELESTION TF1020+ SELENIUM D220Ti

Witam, właśnie skończyłem takie oto nadstaweczki.
    2x Paczka = 500 zł (podwykonanie - HDS Audio) łącznie z kratami ale bez wykończeń;
    4x CELESTION TF 1020 = 720 zł;
    2x SELENIUM D220Ti = 419 zł;
    2x Horn H-5 = 37 zł;
    Wykończenie = 190 zł (4 rączki, 2 terminale, 16 narożników, 2 gniazda statywów, 4 gniazda Speakon, 8 nóżek)
    Wkręty różnego rodzaju = 6 zł
    SUMA= 1872 zł;

Zestaw będzie cięty aktywnie
    MID-RANGE jest połączony równolegle (wypadkowa 4ohm) i napędzany ADS LX800;
    HI-RANGE wersje 16ohm napęd ELMUZ 2108M - pod przyszłą rozbudowę (ta końcówka napędzi 2 takie drivery jednym kanałem).
    Terminal: jednym gniazdem można wprowadzić oba sygnały (MID +1 -1, HI +2 -2), drugim gniazdem można wprowadzić (jeżeli pierwszym nie wprowadzasz) lub wyprowadzić HI +2 -2.

No i na końcu okrasa:
    Nadstawki bi-amp 2xCELESTION TF1020+ SELENIUM D220Ti Nadstawki bi-amp 2xCELESTION TF1020+ SELENIUM D220Ti Nadstawki bi-amp 2xCELESTION TF1020+ SELENIUM D220Ti
    Nadstawki bi-amp 2xCELESTION TF1020+ SELENIUM D220Ti Nadstawki bi-amp 2xCELESTION TF1020+ SELENIUM D220Ti Nadstawki bi-amp 2xCELESTION TF1020+ SELENIUM D220Ti Nadstawki bi-amp 2xCELESTION TF1020+ SELENIUM D220Ti

Fajne!
  • Megger
  • #2 04 Gru 2009 12:43
    faryzeus
    Poziom 8  

Nieźle się prezentują. Mam nadzieje, że pudła solidnie poskręcałeś.
    Ale czy nie lepiej było zastosować STX D800Ti? I dlaczego truvoxy?

• Megger
  • #3 04 Gru 2009 12:50
    toma2005
    Poziom 16  

faryzeus napisał:
    Nieźle się prezentują. Mam nadzieje, że pudła solidnie poskręcałeś.
    Ale czy nie lepiej było zastosować STX D800Ti? I dlaczego truvoxy?

Pudła skręcał stolarz, ja jemu zapłaciłem za to więc mam nadzieję, że solidnie.
    Truvoxy są przyzwoite w brzmieniu i w miarę tanie (ok 200 zł za sztukę), za dobrego 10" pro trzeba dać minimum 2x więcej.
    Jeżeleli chodzi o driver to już kiedyś stosowałem Selenium i dlatego taki wybór chociaż opinie są że STX jest równie dobry i nie do zajechania. Ale na testy mnie nie stać więc wziąłem sprawdzony przez siebie produkt.

O widzę, że kolega z Sanoka również. Daj namiar telefoniczny to osobiście zobaczysz cudo.

• #4 04 Gru 2009 12:51
    faryzeus
    Poziom 8  

A nie lepiej było dać driver na górze? Widziałem, że np. jbl ma taki layout

Teraz zamieszkuję gród kraka ale jak będę w ojczyźnie to odezwę się na priva

• #5 04 Gru 2009 12:55
    toma2005
    Poziom 16  

faryzeus napisał:
    A nie lepiej było dać driver na górze? Widziałem, że np. jbl ma taki layout/

Przy układzie MID+DRIVER (w ogóle przy układzie wielogłośnikowym) ważne jest możliwie najbliższe ustawienie osi głośników (ideałem jest układ głośników koaksialny - czyt. współosiowy).
    Driver w środku jest równo oddalony osią od osi Truvoxów. Jeżeli byłby w górze, to miałby różną odległość od osi jednego i drugiego co robi bałagan fazowy i potęguje efekt Dopplera.

faryzeus napisał:
    A nie lepiej było dać driver na górze? Widziałem, że np. jbl ma taki layout

Bardzo negatywnym przykładem tego jest konstrukcja 2x 15" + driver 1" na górze czyli budżetowe modele wspomnianego JBL. Można dodać, że driver 1" średnio nadaje się do pary z jedną 15".

• #6 04 Gru 2009 15:27
    daxsior
    Poziom 19  

Kolumna jest ok :) Posiadam podobną. A jak wrażenia odsłuchowe ? Nie myślałeś na kolumnie z BR ? Ta widzę że jest closed.

• #7 04 Gru 2009 17:42
    toma2005
    Poziom 16  

To jest typowy TOP - będzie grała od min 120 Hz w górę. Poza tym obudowa zamknięta poprawia wytrzymałość mocową głośnika.

• Megger
  • #8 04 Gru 2009 22:26
    daxsior
    Poziom 19  

Czyli rozumiem, że do tego zestawu masz suby ? :)

• #9 05 Gru 2009 10:09
    toma2005
    Poziom 16  

Do tych kolumn inaczej nie będzie, muszę je dołem podeprzeć.
    Jak na razie to Eminence Kappa15LF.

• #10 06 Gru 2009 11:25
    kudlatyy1
    Poziom 11  

gdzie dostałes te celestiony, po tak dobrej cenie

• #12 06 Gru 2009 14:22
    toma2005
    Poziom 16  

Dokładnie, Fabryka Dźwięku, oni ściągają na zamówienie ale czas realizacji wynosi 2-3 dni.

• #13 06 Gru 2009 18:47
    Skipior
    Poziom 20  

Witam,
    Dla jasności, kolumny zostały sprzedane bez akcesoriów. "Ramka" dla kratownicy wykonana jest ze sklejki, więc widoczne odpryski to zapewne odpryski lakieru, zapewne nie sklejki.

Martwiłem się o towar, ponieważ dostałem telefon od kuriera, który poinformował mnie o konieczności przepakowania kolumn ( dziwne wymogi firmy ). Obcy ludzie o innych towar nie dbają także spodziewałem się najgorszego. Towar jednak dotarł do właściciela w całości jak widzę :)

Odnośnie złożenia - jest solidne. Zapraszam na moją stronę od 2 stycznia 2010 roku. Będzie kilka filmików pokazujących jakość naszych produktów. M.in. upadek z ponad 3m na beton :) Lepszej gwarancji jakości chyba dać nie mogę, bo celem testów jest "możliwość" "używania" paczki po zakończonych testach, co wydaje się z góry niemożliwe heh :)

Na przyszłość polecam do takich konstrukcji kratownicę stalową, nie aluminiową ze względu na sporą powierzchnię.

Pozdrawiam i życzę miłego użytkowania!

• #14 08 Gru 2009 01:14
    kapitan planeta
    Poziom 28  

głośniki to bardzo rozsądny wybór żaden STX nie ma szans z TFami zestawienie jest też eleganckie mocny driver do 10" głośników pochwała za to

toma2005 napisał:
    To jest typowy TOP - będzie grała od min 120 Hz w górę. Poza tym obudowa zamknięta poprawia wytrzymałość mocową głośnika.

niestety nie masz racji jeśli chodzi o wytrzymałość mocową jest odwrotnie a pozbywając się BR zrezygnowałeś też ze sporej porcji kickbasu

i od razu cie uprzedzę jeśli zamierzasz to ciąć aktywnie za pomocą jakiegoś behringera to daruj sobie to od razu bo zagra to do kitu i jeszcze będziesz miał same problemy z obsługą i set-upem zamów zwrotnice pasywne cięcia aktywne mid/high nie są dla takiej aparatury W każdym razie jak będzie coś nie tak z dźwiękiem (a przy berym na bank będzie) to będzie wina crosa

• #15 08 Gru 2009 14:35
    Volt
    Poziom 26  

Też skipior do Ciebie pisałem i nie dostałem odpowiedzi.

Akurat D-800-Ti przy D22Ti nie wypada tak źle ;)

• #16 08 Gru 2009 14:49
    aca
    Poziom 29  

Hi,
    dlaczego chcesz zasilac ten top aktywnie ? Co chcesz tym uzyskac ? Nie widze wlasciwie zadnych korzysci. Dobrze policzona pasywna zwrotnica jest calkowicie wystarczajaca do takiego malego zestawu - o czym juz pisal kolega KP.
    Mierzyles te topy jak zachowuja sie " mocowo i czestotliwosciowo " ?

Co do samego wykonania to jest w porzadku.
    Policzyles jaki masz przeswit akustyczny ? Krata na zdjeciu wydaje sie ciut gesta ! Jeszcze tylko gabka na krate i bedzie ladnie.

Pozdrowienia

• #17 08 Gru 2009 23:47
    toma2005
    Poziom 16  

kapitan planeta napisał:

i od razu cie uprzedzę jeśli zamierzasz to ciąć aktywnie za pomocą jakiegoś behringera to daruj sobie to od razu bo zagra to do kitu i jeszcze będziesz miał same problemy z obsługą i set-upem zamów zwrotnice pasywne cięcia aktywne mid/high nie są dla takiej aparatury W każdym razie jak będzie coś nie tak z dźwiękiem (a przy berym na bank będzie) to będzie wina crosa

aca napisał:
    Hi,
    dlaczego chcesz zasilac ten top aktywnie ? Co chcesz tym uzyskac ? Nie widze wlasciwie zadnych korzysci. Dobrze policzona pasywna zwrotnica jest calkowicie wystarczajaca do takiego malego zestawu - o czym juz pisal kolega KP.

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1494515.html
    Powyższy link do tematu, w którym skrótowo opisałem swój system.
    Cięcie aktywne zapewni DBX DRIVERACK PA. Miał wolne wyjścia MID więc możliwości jego nie były do końca wykorzystane. Tak więc przeróbka systemu zamknęła się nakładem na paczki i końcówkę do driverów.
    Elmuz 2108M kosztował mnie 220 zł łącznie z przesyłką. Panowie! tyle kosztuje jedna przyzwoita zwrotnica do nadstawki II/III rzędu (nie liczę samego materiału). Wszędzie podnosi się przewagę aktywnego podziału pasma nad pasywnym. Kluczowym kryterium jest jakość. A co czytam wyżej to nie wierzę własnym oczom.

• #18 09 Gru 2009 00:43
    kapitan planeta
    Poziom 28  

pożyjemy zobaczymy...

Ja takie myślenie mam już za sobą, przekonałem się na własnej skórze, choć twój procesor jest na pewno lepszy
    główny problem z moim berym był taki że strasznie niszczył dźwięk, miał mega dziury w podziałach... tragedia, obecnie używam go tylko do cięcia subów do niczego innego się nie nadaje

druga kwestia jeśli nie masz racka w którym wszystko będzie siedzieć już podpięte i ustawione to set-up tego przed każdą imprezą z podłączeniem kabli i regulacją zajmie ci to około godzinę jak nie więcej takie kombinacje nad prostą aparaturą to non sens. bo na aktywnym podziale MID/HIGH dla dwóch satelitek nic nie zyskasz, oczywiście podział aktywny SUB/MID to jest obowiązkowo

więc jeśli jeszcze nie masz to koniecznie zainwestuj w rack'a bo inaczej się zajedziesz oraz jeśli w DBXie nie ma pełnej korekcji to koniecznie zainwestuj w korektor graficzny

• #19 09 Gru 2009 08:32
    toma2005
    Poziom 16  

Obecnie posiadam dwa racki, w jednym trzymam mikser, peryferia i końcówkę odsłuchową, a w drugim procesor i 3 końcówki przednie. Rozłożenie nagłośnienia u mnie wygląda tak:
    - ustawić kolumny,
    - otworzyć i ustawić (najczęściej spiętrować) racki,
    - połączyć końcówki z kolumnami, teraz będą 3 przewody na stronę ale wszystko mam poznaczone kolorami i opisami,
    - połączyć mikser z procesorem (są w dwóch oddzielnych rackach),
    - zasilić racki, wstępnie jest wszystko podłączone, wystarczy rozwinąć wiązkę i wtyczkę listwy wcisnąć do przedłużacza doprowadzającego.

Gotowe, można przechodzić do ustawiania i podłączania instrumentów.
    Do tej pory wyglądało to podobnie, teraz doszły dwie pary wtyczek głośnikowych no i dokładniejszy setup procesora. Jednak jeżeli chodzi o podziały, zawsze można skorygować wcześniej przygotowany preset.
    Ten DRIVERACK ma 31 pasmowy korektor, jego obsługa nie należy do najwygodniejszych ale można sie przyzwyczaić. Mamy też 3 pasmowe parametryki na wyjściu.

• #20 09 Gru 2009 10:12
    kudlatyy1
    Poziom 11  

czy te TF 1020 wystarczą na małe plenerki

• #21 09 Gru 2009 12:45
    Farad1985
    Poziom 21  

A ja nie będę krytykował na wejściu, tylko pochwalę, że kawał dobrej roboty. A poza tym wielki plus że kolega nie zrobił tych paczek na STX-ach, bądź innych badziewiach. I mam pytanko. Czy kolega już robił testy z tym Elmuzem? Jak Pracuje ten Wzmacniacz z tym Selenium?

• #22 10 Gru 2009 12:09
    toma2005
    Poziom 16  

Jeszcze nie próbowałem, po teście dam znać co i jak. Ale na pewno zagra wyśmienicie. Jestem przekonany, dlatego to wykonałem.

• #23 10 Gru 2009 12:50
    marian133
    Poziom 36  

Farad1985 napisał:
    ... wielki plus że kolega nie zrobił tych paczek na STX-ach, bądź innych badziewiach.

Wszystko zależy od tego czy nas stać na dany głośnik i od tego gdzie dana kolumna będzie grała,jeśli ma być profesjonal to profesjonal (choć osobiście nie uważam że te Celestiony to profeska) a jeśli budżetowo to STX-y są w sam raz.

• #24 10 Gru 2009 13:13
    chalupka1980
    Poziom 15  

Zapytam może o błahą sprawę, ale jednak...
    Jak udało Ci się założyć narożniki ochronne na kolumnę trapezową. Przecież tam nie ma kątów prostych, czy te narożniki przylegają, czy odstają od powierzchni. Bo jeśli tak, to szybko popękają. Też mam kolumny trapezowe i chciałbym zabezpieczyć naroża, a nie wiem jak, czy istnieją jakieś narożniki nadające się do tego?

• #25 10 Gru 2009 13:30
    kapitan planeta
    Poziom 28  

na froncie są kąty proste

• #27 16 Gru 2009 21:27
    Skipior
    Poziom 20  

Narożnik z linku to narożnik dedykowany. Są odpowiednie.

• #28 29 Gru 2009 21:48
    szymx4
    Poziom 11  

skąd masz siateczkę na tą maskownice i czy ona nie znieksztalca dżwieku ??

• #29 29 Gru 2009 22:44
    toma2005
    Poziom 16  

Kolega Skipior dorzuca maskownice w standardzie z paczkami. Trzeba pytać wykonawce, kto dostarcza jemu blachę perforowaną. A dźwięku nie zniekształca - sprawdzone odsłuchaniem.

• #30 29 Gru 2009 22:49
    Skipior
    Poziom 20  

Skąd brać kratownice? To logiczne, z hurtowni metali ;)

Jeżeli komuś nie chce się szukać, docinać, szukać odpowiednich farb, rozcieńczalników i malować może zamówić u nas stalową kratownicę.

Na rok 2010 dla kilku pierwszych klientów mamy niższe ceny na takie kratownice, ponieważ dostarczono nam nowe farby i należy teraz sprawdzić wytrzymałość produktu :)

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME