Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki
  • #1 04 Gru 2009 15:21
    mardom
    Poziom 2  

Witam
    Mam problem z pamięcią USB 16 Gb z systemem plików fat 32. Po nagraniu kilku filmów okazało się ze odtwarza tylko 3 pierwsze nagrane czy to na komputerze czy na odtwarzaczu dvd. Formatowałem go już 2 razy ale to nic nie zmieniło - cała pamięć jest dostępna, tylko nie mogę odtworzyć kolejnych filmów.
    Liczę na Waszą pomoc.
    Pozdrawiam

• #3 04 Gru 2009 15:36
    petroTM
    Poziom 10  

System plików FAT32 jest systemem, który może przechować maksymalnie 2^32 bajtów informacji a więc 4 294 967 296 co daje w przybliżeniu 4GB. Na dobrą sprawę to system nawet nie powinien widzieć większego rozmiaru niż 4GB. Na facie nie uda Ci się upakować więcej. Możesz próbować systemy plików: windowsowy NTFS lub linuxowe extXX, gdzie X to nr wersji. Są jeszcze, ale skoro takich rzeczy nie wiesz, to wątpię żeby Ci były potrzebne. Niemniej link do opisu systemów plików: http://pl.wikipedia.org/wiki/System_plik%C3%B3w

• #4 04 Gru 2009 15:39
    mardom
    Poziom 2  

tak, pamięć kopiłem na eBayu. Czy da się coś z tym zrobić?

• #5 04 Gru 2009 15:43
    michal_aniol
    Poziom 32  

Sprawdź najpierw czy na NTFS sie tak samo zachowuje. Jeśli tak to reklamuj, bo pewnie trafiła ci się podróbka.

Aha, i FAT32 może obsłużyć większą partycję niż 4GB...
    4GB może mieć pojedynczy plik na FAT32, nie więcej.

• #6 04 Gru 2009 15:49
    Matuzalem
    Poziom 43  

petroTM napisał:
    System plików FAT32 jest systemem, który może przechować maksymalnie 2^32 bajtów informacji a więc 4 294 967 296 co daje w przybliżeniu 4GB. Na dobrą sprawę to system nawet nie powinien widzieć większego rozmiaru niż 4GB. Na facie nie uda Ci się upakować więcej. Możesz próbować systemy plików: windowsowy NTFS lub linuxowe extXX, gdzie X to nr wersji. Są jeszcze, ale skoro takich rzeczy nie wiesz, to wątpię żeby Ci były potrzebne. Niemniej link do opisu systemów plików: http://pl.wikipedia.org/wiki/System_plik%C3%B3w

petroTM - Wszystko co napisałeś na temat FAT32 to prawda, o ile tę "rozmiarówkę" odniesiesz do pojedynczego pliku, a nie pojemności partycji jako takiej i danych na niej.

PS. skorzystałem z podanego przez Ciebie linku i znalazłem w nim inny

FAT32

- gdybyś do niego zajrzał, to byś w pułapkę własną nie wpadł.

• #7 04 Gru 2009 15:55
    mardom
    Poziom 2  

już próbowałem zmieniać na NTFS, ale w połowie wystąpił błąd.
    Z reklamacją raczej dam sobie spokój bo z znaczek do Hong Kongu zapłacę więcej niż ten pen drive jest warty:-)

• #9 04 Gru 2009 17:40
    Kolobos
    Spec od komputerów

Na poczatek podaj dane z ChipGenius.

• #10 07 Gru 2009 23:24
    petroTM
    Poziom 10  

Przepraszam. Rzeczywiście źle napisałem. Fakt 4GB to maksymalna wielkość jednego pliku.

• #11 24 Maj 2010 09:50
    adam998
    Poziom 25  

Witam
    Mam podobny problem pendrive 16GB kupiony na Allegro :-( nie mogę odtworzyć plików AVI na tym pendrivie na komputerze bez problemu odtwarza a po przegraniu na tego pendriva już nie. Sformatowałem go na Fat Fat32 exFat i to samo....natomiast nie mogę go sformatować na NTFS wyskakuje komunikat że system windows nie był w stanie dokończyć formatowania....
    Może ktoś coś poradzi na ten problem ?
    Pozdrawiam

• #12 24 Maj 2010 22:19
    jankolo
    VIP Zasłużony dla elektroda

Wskaż aukcję na której go kupiłeś, podaj jego nazwę, zrób dobre fotki z obu stron.

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty