Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Jaka ładowarka do akumulatorków w cenie do 50 zł, (wybór)

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Inne Serwis -> Zasilacze, ładowarki -> Jaka ładowarka do akumulatorków w cenie do 50 zł, (wybór)
Autor
Wiadomość
lowermann
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: Lublin

Post#1 Post autora tematu 05 Gru 2009 09:58   

Witam panowie, potrzebuję stosunkowo dobrej ładowarki do akumulatorków różnego typu, interesuje mnie cena/jakość, ale max do 50 zł, wybrałem kilka typów z allegro, niestety sam nie umiem sobie pomóc, nie znam się na ładowarkach, chciałbym żeby można było ładować nią różne rodzaje akumulatorków, np GP, Energizer, Duracel itp, ładowanie AA oraz AAA, ładowanie osobno 4 komór, na szybkości ładowania aż tak mi nie zależy, ważne żeby akumulatorki służyły w miarę długo chociaż jeżeli ładowarka ładuje szybko i nie wpływa zbytnio na kondycję akumulatorków to też jestem zainteresowany. Oczywiście wszelkie zabezpieczenia mile widziane oraz bezpieczeństwo, żeby mi się dom nie spalił od marnej jakości ładowarki. Wydaje mi się że najlepszym dla mnie rozwiązaniem byłaby
ŁADOWARKA PENTAGRAM 444 P 8201 za 36,99 ale niech już wypowiedzą się na ten temat osoby które się na tym znają. Poniżej przedstawiam kilka ładowarek z allegro wybranych przeze mnie. Wszystkim z góry dziękuję za pomoc.

ŁADOWARKA PENTAGRAM 444 P 8201 (numer 839037934)

Cena 36,99 zł

Inteligentne ładowanie...
Inteligentne ładowanie, automatyzacja pracy, test ogniwa i pełna kontrola procesu ładowania, to tylko niektóre cechy nowej ładowarki PENTAGRAM Secure Charger 444. Ładowarka obsługuje niklowo-wordorkowe (Ni-MH) oraz niklowo-kadowe (Ni-Cd) ogniwa AA oraz AAA.

Najważniejsze funkcje:
Komfort ładowania - 4 niezależne kanały pozwalają ładować od 1 do 4 akumulatorów, o różnych wielkościach i pojemnościach, w tym samym czasie.
Pełna kontrola - gwarancja bezpiecznej pracy, dzięki indywidualnej kontroli temperatury i prądów ładowania dla każdego z kanałów. Odcięcie -DV, 0DV, +DV
Inteligentne ładowanie - wbudowany mikroprocesor stale kontroluje pracę ładowarki, chroniąc ogniwa przed przeładowaniem.
Automatyzacja pracy - automatyczne wykrywanie baterii pierwotnych oraz automatyczne przełączanie w tryb ładowania podtrzymującego.
Pełny monitoring - cztery sygnalizacyjne diody LED informujące o przebiegu procesu ładowania.
Test ogniwa - wydzielony kanał z funkcją automatycznego pomiaru poziomu naładowania ogniwa . Aby przetestować akumulator, włóż ogniwo do trzeciego od lewej kanału ładowania. Dioda sygnalizacyjna zaświeci się na zielono/czerwono, jeśli poziom naładowania akumulatora jest wyższy/niższy niż 60%. Następnie rozpocznie się proces ładowania ogniwa.
Swobodny transport - idealne rozwiązanie w podróży, dzięki małym rozmiarom ładowarki oraz możliwości podłączenia do sieci bez konieczności korzystania z dodatkowego zasilacza.

ENERGIZER VALUE Gwar.FV*SKLEP WARSZAWA* (numer 825817748)
Cena 26,90 zł

Właściwości Ładowarki VALUE firmy ENERGIZER
Ładuje akumulatorki NiMH (niklowo-wodorkowe)
w rozmiarze AA, AAA
2 kanały ładujące - możliwość ładowania 2 lub 4 akumulatorków AA lub AAA
2 diody pokazujące status ładowania w obu kanałach
Czas ładowania AA:

1300mAh 8.2 godzin
2000mAh - 12,6 godzin
2450mAh - 15.5 godzin
(czas ładowania zależy od pojemności akumulatorków)
Czas ładowania AAA:

850mAh 11.3 godzin
1000mAh - 13.3 godzin
(czas ładowania zależy od pojemności akumulatorków)
Ładuje 2 lub 4 akumulatorki w rozmiarze AA lub AAA (nie wolno ładować AA i AAA jednocześnie)

Ładowarka Moden BLC-5A05 (numer 828038956)
Cena 15,99 zł

Dzięki zastosowaniu mikroprocesora, który steruje 4 niezależnymi kanałami, opisywana ładowarka pozwala ładować niezależnie dowolną ilość w różnych konfiguracjach o różnych pojemnościach (od 1 do 4) akumulatorków AA/R6 lub AAA/R3 NiMH lub NiCd oraz (od 1 do 2) 6F22 9V i F6 (prąd ładowania to 200 mAh).
Możliwość ładowania w samochodzie poprzez specjalny adapter

Uniwersalna ładowarka o bardzo szerokim zastosowaniu
Układ procesorowy dokładnie sterujący procesem ładowania
Ładowarka przeznaczona do akumulatorków typu AA - R6, AAA - R3, 6F22 9V oraz F6 (pryzmatyczny)
Diody LED wskazujące proces ładowania - dla każdego akumulatorka osobno - po naładowaniu konkretnego ogniwa odpowiednia dioda gaśnie.

Indywidualna kontrola każdego z kanałów ładowania
4 osobne kanały dla 1-4 akumulatorków AA / AAA Ni-Mh i Ni-Cd
Posiada certyfikaty CE oraz zgodności z dyrektywami UE przewidzianymi dla sprzętu elektrycznego

ŁADOWARKA PROCESOROWA MaxXCharger DD-1276 (numer 831627937)
Cena 49 zł

prąd ładowania - AA Max. 2200 mA
- AAA Max. 800 mA
- ładowanie sieciowe uniwersalne napięcie: 110V - 220V
- ładowanie samochodowe: 12V
- ładowanie z USB: 5V
Proces ładowania kontrolowany jest przez mikroprocesor.
Pojemność akumulatorków jest sprawdzana automatycznie po włożeniu do ładowarki.
Ładowanie różnej liczby akumulatorków równocześnie (np. 1, 2, 3 lub 4 sztuki).
Ładowarka posiada wyświetlacz LCD który pokazuje poziom naładowania akumulatorów
Po pełnym naładowaniu akumulatorów, ładowarka sama wyłączy się, więc nie trzeba pamiętać o wyłączeniu.
Ładowarka posiada automatyczną kontrolę natężenia prądu chroniące baterie przed przeładowaniem, spięciem i przegrzaniem.

ŁADOWARKA PROCESOROWA MC SZYBKA 2H LCD 4 KANAŁY (numer 829052153)
Cena 49 zł

W pełni procesorowa, z 4 niezależnymi obwodami ładowania - ładuje od 1 do 4 ogniw o dowolnej pojemności i wielkości (R03 AAA/R6 AA). Posiada zaawansowany układ IC, który odpowiada za działanie precyzyjnej metody detekcji -dV gwarantując bezpieczeństwo oraz zapewniając akumulatorom pełną wydajność.
Po pełnym naładowaniu ładowarka automatycznie wyłącza się.
Specyfikacja:
- sterowana mikroprocesorem;
- procesor sterujący opracowany przez Samsung;
- innowacyjny system ładowania impulsowego, przerywanego - skutecznie zapobiega to nadmiernemu nagrzewaniu się ogniw podczas ładowania!;
- jedyny w swoim rodzaju sposób zasilania ładowarki- do ładowarki można podłączyć dowolny zasilacz 5-15V DC, min.500mA, w zależności od użytego zasilacza, ładowarka automatycznie dobiera prąd ładowania - im mocniejszy zasilacz tym szybsze ładowanie! W zestawie zasilacz sieciowy 5V, 500mA, kabel USB, oraz kabel do zapalniczki samochodowej;
- detekcja złej polaryzacji;
- możliwość ładowania dowolnej ilości akumulatorów o dowolnej pojemności - 4 kanały ładowania;
- detekcja -dV - akumulatorki będą zawsze naładowane do ich pełnej pojemności;
- zabezpieczenie przed przegrzaniem ładowarki i akumulatorków;
- dodatkowe zabezpieczenie timerem, gdyby nie zadziałał mechanizm detekcji dV (szczególnie przydatne dla starszych, zużytych ogniw);
- detekcja uszkodzonych akumulatorków, oraz ogniw alkalicznych;
- prąd ładowania 800-2000(maks)mA, pojedynczy akumulatorek 1500mAh ładuje w 1-2h (w zależności od użytego zasilacza);
Niezwykłe możliwości i pewność działania - mikroprocesor na licencji Samsunga!

Ładowarka posiada zintegrowaną przetwornicę impulsową (napięcie wejściowe 5-15V DC, min. 500mA), dzięki czemu można ją zasilić na niezliczoną ilość sposobów - w zestawie zasilacz sieciowy USB 5V, 500mA, kabel USB, oraz kabel do zapalniczki samochodowej - można nawet, ładować akumulatory korzystając z portu USB, dowolnego urządzenia, czy komputera!

Szybka Ładowarka procesorowa KONNOC KCR-S04A (numer 839101442)
Cena 34,99 zł

Można ładować od 1 do 4 akumulatorków
Prezentowana ładowarka firmy Konnoc, to produkt na którym szybko i pewnie można naładować maksymalnie cztery akumulatory. Ładowarka jest urządzeniem sterowanym procesorem, dzięki temu rozpoznaje ona pojemności akumulatorów, nie przeładowuje ich oraz automatycznie rozłącza się po naładowaniu. Niemożliwą rzeczą zatem jest przeładowanie akumulatora. Dzięki temu, zwiększa się żywotność akumulatora oraz bezpieczeństwo użytkownia zarówno ładowarki jak i eksploatowanych akumulatorów.
Dodatkowo, ładowarka posiada zabezpieczenie termiczne, polegające na wyłączeniu się ładowarki w momencie przegrzania się ładowanych akumulatorów.
Można na niej ładować akumulatory typu AA (paluszki) oraz AAA (cienkie paluszki) typu Ni-MH oraz Ni-Cd.
Proces ładowania akumulatora, sygnalizowany jest poprzez zapalenie się czerwonej diody. Zakończenie tego procesu, sygnalizowane jest zapaleniem zmianą koloru diody z czerwonego na zielony.
Ładuje jednocześnie akumulatorki AA R6 i AAA R3 Ni-CD oraz NiMH

Układ procesorowy dokładnie sterujący wszystkimi procesami ładowarki

Auto-wykrywanie i wyświetlanie komunikatu w przypadku wadliwego akumulatorka

4 osobne kanały dla 1-4 akumulatorków AA / AAA

Funkcja TEST sprawdzająca akumulatorki/czerwona pulsująca dioda uszkodzony akumulator/

Zabezpieczenie przed przegrzaniem

Posiada certyfikaty CE oraz zgodności z dyrektywami UE przewidzianymi dla sprzętu elektrycznego

Napięcie zasilania: -240V

Przykładowe czasy ładowania:
Typ Akumulatora Pojemność Czas ładowania
AA - Ni-MH 1500 mAh 1.5h
AA - Ni-MH 2300 mAh 2.3h
AA - Ni-MH 2800 mAh 3.0h
AAA - Ni-MH 700 mAh 42min.
AA – Ni-Cd 1000 mAh 1.1h
AA - Ni-Cd 800 mAh 0.9h
AAA - Ni-Cd 300 mAh 20min

Dane technicze:
Typ ładowarki: Procesorowa
Ilość ładowanych akumulatorów: od 1 do 4 - Ładowanie każdego ogniwa z osobna
Typy obsługiwanych akumulatorów: AA oraz AAA
Typu obsługiwanych ogniw: Ni-MH oraz Ni-Cd
Napięcie wejściowe: 100-240 V AC, 50/60 Hz, 10W lub 12-14V DC 1.0A
Napięcie wyjściowe: 1000mA
Praca w temperaturze : 0°-40°

ŁADOWARKA PENTAGRAM 444LCD Z WYŚWIETLACZEM HIT (numer 836656065)
Cena 51,90 zł

Pełna kontrola, wbudowany wyświetlacz LCD pokazuje poziom naładowania akumulatorów. PENTAGRAM Secure Charger 444 LCD to nowoczesna i szybka ładowarka. 12-bitowy mikroprocesor stale kontroluje pracę ładowarki chroniąc ogniwa przed przeładowaniem.

Najważniejsze funkcjeKomfort ładowania - 4 niezależne kanały pozwalają ładować od 1 do 4 akumulatorów, o różnych wielkościach i pojemnościach, w tym samym czasie.
Szybkie ładowanie - potrzebuje tylko godziny by naładować typowy akumulator.
Pełna kontrola - gwarancja bezpiecznej pracy, dzięki indywidualnej kontroli temperatury i prądów ładowania dla każdego z kanałów. Odcięcie -DV, 0DV, +DV
Inteligentne ładowanie - wbudowany mikroprocesor stale kontroluje pracę ładowarki, chroniąc ogniwa przed przeładowaniem.
Automatyzacja pracy - automatyczne wykrywanie baterii pierwotnych oraz automatyczne przełączanie w tryb ładowania podtrzymującego.
Pełny monitoring - wbudowany wyświetlacz LCD pokazujący poziom naładowania akumulatorów (4 poziomy: poniżej 30%-30%-60%-100%)
Swobodny transport - idealne rozwiązanie w podróży, dzięki małym rozmiarom ładowarki oraz możliwości podłączenia do sieci bez konieczności korzystania z dodatkowego zasilacza.

Czasy ładowaniaDla 1 aku: AA - 1h, AAA - 0,8h
Dla 2 aku: AA - 2h, AAA - 1,5h
Dla 3 aku: AA - 3h, AAA - 2,3h
Dla 4 aku: AA - 4h, AAA - 3h

W zestawieŁadowarka oraz instrukcja obsługi oryginalnie zapakowane w blister.

Pozdrawiam

'Red' jest dla moderatorów!
[_P_]

Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 05 Gru 2009 09:58   

Powrót do góry

petarda0
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: Gdańsk, dwa rzuty beretem od Neptuna

Post#2 05 Gru 2009 14:13pomocny post - solucja   

Re: Jaka ładowarka do akumulatorków w cenie do 50 zł, (wybór

Polecam ten model, mam ok 3-4 lata i jest ok

https://www.hurt.com.pl/?o=shpp&i=1258

lub ten

https://www.hurt.com.pl/?o=shpp&i=1259

ta pierwsza jest tylko do R6 i R03 ale ma mniejszy prąd co lepiej wpływa na trwałość,
druga jest do większości modeli akumulatorków, ładuje większym prądem, zasada działania taka sama ale mam ja od niedawna więc nie mogę wypowiedzieć się czy większy prąd nie wpłynie ujemnie na trwałość akumulatorów R6 i R03 bo z doświadczenia wiem że ładowanie mniejszym a dłużej jest lepsze.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 05 Gru 2009 14:13pomocny post - solucja   

Powrót do góry

lowermann
Poziom 16
Poziom 16

Post#3 Post autora tematu 06 Gru 2009 12:08   

petarda0 obie ładowarki mają wadę która je eliminuje, a mianowicie nie mogą ładować pojedynczo akumulatorków tylko parami. Nadal czekam na propozycje.

Edit: Panowie nikt nie wie?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 06 Gru 2009 12:08   

Powrót do góry

MiroLord
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: Bolesławiec

Post#4 08 Gru 2009 06:05   

Do 50 zł nie wiem czy coś dobrego kupisz. Z droższych polecam ładowarkę procesorową BC-700. Myślę że warto zainwestować.
Powrót do góry

lowermann
Poziom 16
Poziom 16

Post#5 Post autora tematu 08 Gru 2009 11:45   

Jednak zdecyduję się chyba na tą pierwszą, w mojej ocenie jest ona chyba najlepsza, co do BC-700 to jest za droga jak na moje ładowanie, potrzebuję prostej a funkcjonalnej, posiadam 2 akumulatorki GP oraz 4 Energizer i myślę że ta Pentagram sobie poradzi bez problemu. Tylko chodzi mi o to żeby ktoś potwierdził czy ona nie "zabije" mi tych akumulatorków. Z góry dzieki za wypowiedzi.
Powrót do góry

tombig
Poziom 5
Poziom 5

Miasto: PL

Post#6 06 Lut 2010 10:59   

lowermann napisał:
Jednak zdecyduję się chyba na tą pierwszą, w mojej ocenie jest ona chyba najlepsza, co do BC-700 to jest za droga jak na moje ładowanie, potrzebuję prostej a funkcjonalnej, posiadam 2 akumulatorki GP oraz 4 Energizer i myślę że ta Pentagram sobie poradzi bez problemu. Tylko chodzi mi o to żeby ktoś potwierdził czy ona nie "zabije" mi tych akumulatorków. Z góry dzieki za wypowiedzi.

Jak sprawuje się ładowarka? Również zastanawiam się nad kupnem dobrej i w miarę taniej ładowarki. Co możecie polecić?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 06 Lut 2010 10:59   

Powrót do góry

jni55
Poziom 3
Poziom 3

Post#7 09 Paź 2010 22:25   

Polecam ładowarkę, którą sam używam. Procesorowa, tania i małych rozmiarów przez co wygodna do zabrania w podróż. Jest to ładowarka Whitenergy 2AA/2AAA HighSpeed 800mA 220V. Proces ładowania kontrolowany jest przez procesor. Inteligentne wyłącza funkcje szybkiego ładowania i przechodzi w stan ładowania podtrzymującego. Czujniki temperatury zapobiegają przegrzaniu ogniw. Wielofunkcyjny wyświetlacz LCD informujący o procesie ładowania i ewentualnych błędach. Natężenie wyjściowe 800mA . Waga: 110g .
Powrót do góry

michael1986
Poziom 16
Poziom 16

Post#8 11 Paź 2010 21:01   

A co sądzicie o czymś takim:

http://allegro.pl/ladowarka-bc-250-lcd-pomiar-napiecia-4-ch-wroc-i51874691.html

moim zdaniem ma wszystko co potrzeba? Czy mylę się? W czym ona gorsza od BC-700?

Pozdrawiam

Moderowano przez _PREDATOR_:
Tu nie jest Allegro bis!
:arrow: http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=4474193#4474193 p. 001
Następne będzie ostrzeżenie!
Wpis moderacyjny dotyczy wszystkich piszących w temacie!
12,12

Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Inne Serwis -> Zasilacze, ładowarki -> Jaka ładowarka do akumulatorków w cenie do 50 zł, (wybór)
Strona 1 z 1