Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Cyfra + jak rozdzielić na 3 Telewizory , Wybór SPLITERA

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> RTV Użytkowy -> Cyfra + jak rozdzielić na 3 Telewizory , Wybór SPLITERA
Autor
Wiadomość
Ketras
Poziom 9
Poziom 9

Post#1 Post autora tematu 05 Gru 2009 15:28   

Cyfra + jak rozdzielić na 3 Telewizory , Wybór SPLITERA

Witam

chciałbym się poradzić w sprawie kupna dekodera czy tunera (nie wiem która nazwa właściwa) i splitera

otóż chcę skorzystać z promocji cyfry + umowa na 24 miesiące (1 rok 76zł za pakiet prestiżowy + , kolejny rok 151zł do tego
otrzymuje multiroom gratis, telewizor HD, do tego dekoder na wypożyczenie jaki bym zabrał to chyba PACE PRV HD (bo czytałem,
że philips PVR HD jest bardzo awaryjny) i kupiłbym dekoder za 1gr Sagem SD

Teraz posiadam 2 telewizory w domu, zwykły 12 letni philips 26'calowy i samsunga b651 40 calowego HD przy skorzystaniu z promocji
cyfry+ otrzymam dodatkowo telewizor HD niby aby 23'cale ale zawsze jest.

U teraz chciałbym na trzech telewizorach mieć niezależną (oglądam na każdym co innego), cyfre +(czyt. telewizję) tuner/dekoder sagem SD
podłączyłbym pod zwykły ctr telewizor dekoder pace pvr hd pod samsunga teraz z tego co wiem musiałbym
(a chcę oglądać hd również na tym lg 23' z cyfry) dokupić tuner HD

Multiroom jest na 2 telewizory a ja chcę to na 3 więc musze kupić spliter, i tuner Hd (nie koniecznie musi być z dyskiem twardym bo
jeden już będę miał jaki będzie dobry i tani? Sądze że tak do 150zł za spliter i do 350zł za tuner. ( by razem w 500zł się zmieścić).

Ja sobie tak to obmyśliłem (podłączenie tego wszystkiego) i chciałbym się dowiedzieć czy dobrze:

Mam 2 anteny (60cm z podwójnym konwerterem i 80 z podwójnym konwerterem) z anteny 60 z jednego
łącza (podwójny konwerter ma 2 wyjścia/łącza) ciągne kabel do tunera/dekodera sagem sd Drugie wyjscie/łącze tego konwertera
prowadze do tunera HD zakupionego np. na allegro (poleconego przez was) i podłączam do lg' 23 calowego HD

Z drugiej anteny, 2 wyjścia na konwerterze wykorzystuje by przeciągnąć kable (dwa) do tunera pace pvr hd (dwa dlatego by móc
nagrywać jeden program a oglądać inny) który będzie podłączony do samsunga 40' calowego.

W dekoderze pace pvr wyląduje jedna karta z cyfry drugą kartę musiałbym podłączyć do splitera.

Smart cardy z splitera wylądowałyby do tunerów sagem sd i do jakiegoś zakupionego,poleconego przez was. I z splitera ciągnę
kable telefoniczne do tych smart kart.

Pytanie brzmi: czy jeżeli to w taki sposób wykonam będzie to wszystko sprawnie działać? Czy na telewizorze lg 23' w którym będzie
podłączona smart karta będę mógł oglądać kanały hd? bez żadnych przycięć zakłóceń itp?

Jaki musze kupić spliter (na 2 karty) i tuner hd (nie potrzebuje w nim dysku twardego bo jeden już będzie w domu)

Proszę o pomoc i mam nadzieje, że wszystko jasno w miarę opisałem. W razie pomocy mogę zrobić rysunek poglądowy bo
to trochę chaotycznie mogłem napisać.
Pozdrawiam.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 05 Gru 2009 15:28   

Powrót do góry

35mario1
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: Oświęcim

Post#2 05 Gru 2009 19:33pomocny post - solucja   

Re: Cyfra + jak rozdzielić na 3 Telewizory , Wybór SPLITERA

Najlepiej kup zestaw splitter z trzema kartami (unikniesz spacerów z kartą dodatkową do bazowej multiroom). Najlepiej zakup sprawdzony splitter ("najpewniejsze" są z użyciem procesora Atmelowskiego) . Co do tunera możesz wybrać np Opticum 7300 (lecz poproś o załadowanie oprogramowania obsługującego karę C+). Tuner ten posiada HDMI , lecz nie jest tunerem HD. Jego atutem jest niewysoka cena i niezłe parametry.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 05 Gru 2009 19:33pomocny post - solucja   

Powrót do góry

Ketras
Poziom 9
Poziom 9

Post#3 Post autora tematu 06 Gru 2009 19:42   

Tak czytałem,że te splitery atmelowskie sa dobre ale nie byłem pewien. Mogę podrzucić link z allegro być sprawdził czy się nada? Tak czytałem, o tej opcji multiroom i rzeczywiście jak mam biegać co 6h na dół do pokoju i ładować karte bo chyba lepiej będzie dokupić dodatkową kartę do splitera. Trzeci pokój jest na poddaszu jak liczyłem oddalony będzie prawie 30metrów od splitera ta odległość nie zakłóci sygnału? Obraz HD będzie bez zakłóceń?W końcu na dwóch telewizorach chciałbym oglądać obraz w HD :) . Także dzięki za propozycję tunera, wolałbym już przyszłościowy HD ale szukam :[

NP. taki hd>?
ferguson ariva 100 hd

Co do splitera to wersja high speed podobno 2 razy szybsza od atmelowskich:

[link nieaktywny]

A ja tak się podepnę z pytaniem. Moja sytuacja wygląda tak Chcę zakupić cyfrę + wraz z antena 80cm z podwójnym konwerterem czyli 2 wyjścia do tunerów. Posiadam drugi także konwerter typu twin czyli 2 wyjścia. Czy drugi konwerter mogę zamontować na tej antenie 80cm na której już jeden jest? Mówiąc krótko, jedna antena 80cm dwa konwertery typu twin dwu wyjściowe co daje 4 wyjścia?

Chcę podłączyć sobie 3 Telewizory pod cyfrę + w obrębie mego domu. Zamawiając cyfrę plus zabrałbym pod wynajem tuner PACE 500GB HD, kupiłbym Sagem 1GB. I jeżeli chcę podłączyć 3 telewizor to musiałbym (a chcę mieć na nim HD) dokupić dekoder z HD (niekoniecznie z funkcją nagrywania filmów bo jeden już bym miał). Teraz pytanie co do tego by to działało muszę zakupić ja uważam, że tak.:
Spliter na 3 karty (do 3 telewizorów. Ten podobno jest w wersji high speed 2 razy szybszej od atmelowskiej a mi zależy by na dwóch mych telewizorach oglądać obraz full hd bez zakłóceń.:

[linki do Allegro nieaktywne]

Do tego dokupuję trzecią kartę za 45zł
Teraz muszę zakupić tuner/dekoder HD (jaki to nie wiem ale wiem tylko tyle,że musi współgrać z spliterem)
Abonament cyfry plus z tunerem na wynajem + kupionym za 1zł
Antenę 80cm z podwójnym konwerterem (ta z promocji za 99zł czyli konwerter ma dwa wyjścia) i drugi konwerter z 2 wyjściami By mieć 4 wyjścia , 2 wyjścia podłączam do dekoder Pace 500Gb by móc nagrywać filmy i oglądać inne programy w tym czasie , dwa pozostałe wyjścia do 2 pozostałych tunerów.
Do tego Przewódy Sat ( o długości 7m (do pierwszego tunera obok spilter) drugi tuner będzie w odległości 20m od anteny a trzeci 30 metrów))
I do tego kable telefoniczne by połączyć kartę włożoną do tunerów z spliterem, a więc długości 1m, 20m i 30m.
Tunery są porozrzucane po całym domu. Pytanie moje brzi czy te odległości nie będą za duże? Nie będę miał żadnych zakłóceń? NP. przy odbiorze kanału HD? Czy tak wszystko będzie dobrze ze sobą współpracowało i pasowało? Czy coś jeszcze trzeba dokupić?

Ceny :
spliter: z 3 kartami koszt około 180 zł
antena 80 cm z podwójnym konweterem 100zł
dodatkowy podwójny konwerter - 60zł
tuner HD - koszt 400zł - ale taki niby nie działa z spliterem a ten już tak:
[link do allegro nieaktywny]
przewód sat ( jeżeli przyjmę 1.5 zł za metr to 57m x 1,5 zł =85,5zł)
kabel telefoniczny 50m - 50gr za 1m = 25zł.

W sumie wyniesie mnie to : 850zł-950zł w zależności od ceny dekodera. Czy jeszcze jakiejś niespodziewane wydatki mnie czekają?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 06 Gru 2009 19:42   

Powrót do góry

thomas707
Poziom 9
Poziom 9

Miasto: POLAND

Post#4 02 Sty 2010 12:49   

Cytat:
A ja tak się podepnę z pytaniem. Moja sytuacja wygląda tak Chcę zakupić cyfrę + wraz z antena 80cm z podwójnym konwerterem czyli 2 wyjścia do tunerów. Posiadam drugi także konwerter typu twin czyli 2 wyjścia. Czy drugi konwerter mogę zamontować na tej antenie 80cm na której już jeden jest? Mówiąc krótko, jedna antena 80cm dwa konwertery typu twin dwu wyjściowe co daje 4 wyjścia?

Nie da się tak zrobić aby na jednej antenie były dwa konwertery TWIn (podwójne wyjścia) i ustawione na tego samego satelite (C+ jest dostępna tylko z hotbirda 13E)

W tej sytuacji musisz kupic konwerter typu Quad (4 wyjścia) i sam talerz z montarzem a nie kupowac zestawu antena z konwerterem twin.

Cenowo to wygląda tak:
> dobra antena 80-90cm z metalowymi zaczepami (nie bierz anten które posiadają jakies plastiki bo siadają one po jakimś czasie.) koszt ok 70zł
> uchwyt typu L 20zł
> konwerter quad (polecam firmy golden interstar lub inverto) ok 80-90zł

co do splitera to polecam z rodziny GreenEightSystem. Cenowo sa troszkę droższe od konkurencji, ale gwarantują poprawna pracę.
Montowałem ich z 20 i wszystko za każdym razem działało prawidłowo. Splitery działają także z nowymi tunerami (osobiście u mnie pracuje na 4 tunerach: Fergusonie Ariva Combo HD, Opticum 7600HD, Ferguson 7600FX i Philips PVR HD od cyfry+ )

Pozdrawiam i życze miłego montażu urządzeń.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> RTV Użytkowy -> Cyfra + jak rozdzielić na 3 Telewizory , Wybór SPLITERA
Strona 1 z 1