Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LCD czy PLAZMA do 3500zł. Przekątna od 42 do 46 cali.

konradPL 05 Gru 2009 17:05 8743 43
  • #1 05 Gru 2009 17:05
    konradPL
    Poziom 8  

witam
    Jestem na etapie zmiany telewizora i chciałbym prosić was o radę. Wiem że temat był wałkowany setki razy ale jestem juz tak skołowany tym wszystkim że sam niewiem co wybrać. TV będzie mi służyc do odbioru Cyfrowego Polsatu. Byłem dziś w kilku sklepach no i wszędzie powiedziano mi że lepszym wyborem będzie PLAZMA. Nie ukrywam iż na początku byłem za LCD no ale te opinie na forach i porady konsultantów w media markt, rtv mix agd mnie zakręciły i dlatego chciał bym was prosić o radę. Odbiorca będzie siedzieć w odległości ok 4 m od telewizora. Myślałem nad TV o przekatnej od 42 do 46 cali. Co o tym sądzicie. Może moglibyście mi polecić jakieś konkretne modele? Byłbym bardzo wdzięczny za wszystko porady. Pozdrawiam

• #2 05 Gru 2009 17:54
    AxelNext
    Poziom 38  

konradPL napisał:
    wszędzie powiedziano mi że lepszym wyborem będzie PLAZMA

Myślałem nad TV o przekatnej od 42 do 46 cali

I trzymaj się tego :D
    Najlepsze plazmy robi Panasonic http://www.panasonic.pl/oferta.php?sub=239

Jeśli ktoś pomyśli o KURO to tylko dodam że Pioneer już nie produkuje żadnych TV.

• #3 05 Gru 2009 18:08
    konradPL
    Poziom 8  

No tak, wiem że pioneer zaprzestał produkcji. Ale zaciekawiło mnie to co napisałeś że Panasonic robi najlepsze plazmy. Przy oglądaniu i porównywaniu tych telewizorów w sklepie wydawało mi się że obraz z Plazmy panasonica 50 calowej był groszy niż w samsungu. No i konsultant w MM powiedział że Panasoniki nie będą najlepszym wyborem. Co o tym sądzicie?

• #4 05 Gru 2009 18:35
    101pawel
    Poziom 24  

konradPL napisał:
    Przy oglądaniu i porównywaniu tych telewizorów w sklepie wydawało mi się że obraz z Plazmy panasonica 50 calowej był groszy niż w samsungu.

Miałeś poprosić sprzedawce o chwilową zamianę kabelka antenowego między tymi telewizorami, a następnie na obydwu wybrać opcję "default"

• #5 05 Gru 2009 19:35
    AxelNext
    Poziom 38  

Chcesz Mercedesa czy VW :?:
    Oba autka są fajne ale ja wolę Mercedesa :D

konradPL napisał:
    konsultant w MM powiedział że Panasoniki nie będą najlepszym wyborem. Co o tym sądzicie?
    Ja bym go zastrzelił za tą radę.

Nie słuchaj sprzedawców bo Ci Funai'a wcisną :lol:

• #6 05 Gru 2009 22:36
    konradPL
    Poziom 8  

Czyli najlepszy wybór to plazma Panasonica?
    Możecie podać jakiś konkretny model?
    Najlepiej do 3500zł

• #8 06 Gru 2009 11:52
    konradPL
    Poziom 8  

A co sądzicie o tym Panasonicu TH46pxP?
    Miał ktoś z nim do czynienia?
    Myślę że te 46' w zupełności wystarczy;P

• #9 06 Gru 2009 13:57
    AxelNext
    Poziom 38  

konradPL napisał:
    A co sądzicie o tym Panasonicu TH46pxP?
    Nie ma takiego :!:

• #10 06 Gru 2009 14:52
    konradPL
    Poziom 8  

Sorki pomyliłem nazwę chodzi o Panasonic TH46PY8P?
    Na ceneo same dobre opinie zbiera.
    Czy faktycznie za tę cene jest taki dobry?

• #12 06 Gru 2009 17:08
    konradPL
    Poziom 8  

No pewnie że bym chciał 5 letnią gwarancje tylko jest mały problem ten Panasonic TX-P46S10E i TH-46PY80 zmieszczą się w kwocie 3500zł? Bo tyle mam na TV.
    Na tej stronie Panasonica pisze że gwarancja 24 miechy wynosi?

• #13 06 Gru 2009 17:16
    AxelNext
    Poziom 38  

Na Allegro TX-P46S10E z 5 letnią gwarancją kupisz poniżej 3500 zł.
    Poszukasz w sklepach to też znajdziesz :D

• #14 06 Gru 2009 17:27
    konradPL
    Poziom 8  

Czyli twierdzisz że do tej kwoty TX-P46S10E będzie najlepszym wyborem?
    Myślisz że w połączeniu z cyfrowym polsatem będzie to dobry wybó i obraz będzie ok?
    Dzięki za pomoc

• #15 06 Gru 2009 20:06
    AxelNext
    Poziom 38  

konradPL napisał:
    Czyli twierdzisz że do tej kwoty TX-P46S10E będzie najlepszym wyborem?
    TAK :idea:

konradPL napisał:
    Myślisz że w połączeniu z cyfrowym polsatem będzie to dobry wybó i obraz będzie ok?
    A co ma piernik do wiatraka :?:
    Ten TV nawet z kablówką będzie lepszym wyborem niż LCD.
    Kupuj, albo czekaj na koniec marca, początek kwietnia na nowe modele z tym że nowe modele to na początku wyższe ceny.

• #16 06 Gru 2009 21:04
    konradPL
    Poziom 8  

Nie no teraz chciałem kupić ten TV, może nawet jutro, tylko nie wiem czy akurat ten model będą mieli w Media czy podobnym tego typu sklepie.
    Przez neta jakoś nie widzi mi się kupować, zresztą chciałbym zobaczyć jeszcze jak wygląda:D

• #17 07 Gru 2009 16:54
    konradPL
    Poziom 8  

Właśnie dzisiaj byłem szukać tego Panasonica p46s10e i w MM nie mają takiego w pierwszym rtv mix agd nie mają, w mega avans nie mają, dopiero pojechałem do jeszcze jednego rtv mix agd i był tylko że za cenę 4700zł co mnie prawie zwaliło z nóg. Na allegro są te telewizory o wiele tańsze i jest z łodzi jakaś firma co sprzedaje i chyba się przejade po ten tv, jestem z częstochowy także nie tak daleko.

• #18 07 Gru 2009 18:45
    AxelNext
    Poziom 38  

W necie zawsze kupisz o około 30% taniej.
    Jak nie Łódź to Katowice, albo jeszcze inne miasto :D

• #19 07 Gru 2009 18:53
    konradPL
    Poziom 8  

a w katowicach w jakim sklepie można kupić ten TV po niższych cenach?
    PS. Gościu bardzo zachwalał ten telewizor w rtv mix:P

• #20 07 Gru 2009 19:47
    AxelNext
    Poziom 38  

konradPL napisał:
    a w katowicach w jakim sklepie można kupić ten TV po niższych cenach?
    Szukaj. Ja kupiłem we Wrocku :D

• #21 07 Gru 2009 19:54
    konradPL
    Poziom 8  

Powiedz mi jeszcze dlaczego ten TX-P50X10Y jest tańszy od tx-p46s10e? Ustępuje mu czymś?bo jeśli nie to może warto się nim zainteresować, skoro jest tańszy i większy?
    No właśnie tylko mi zależy na jakimś sprawdzonym sklepie, a wogóle ten model p46s10e ciężko znaleźć w sklepach.
    P.S. Czytałem, na ceneo bodajże że w tym TV występuje takie delikatne ,,bzyczenie". Może wiesz czy to prawda czy jakiś kolejny wymysł ,,niezadowolonego użytkownika"??

• #23 07 Gru 2009 20:33
    AxelNext
    Poziom 38  

konradPL napisał:
    Powiedz mi jeszcze dlaczego ten TX-P50X10Y jest tańszy od tx-p46s10e? Ustępuje mu czymś?
    Już napisałem w poprzednim poście.
    HD Ready <-> Full HD to główny powód różnicy w cenie. Masz linki to porównaj oba TV.
    axelakis napisał:
    PANASONIC TX-P46S10E Full HD (1920 x 1080) http://www.panasonic.pl/oferta.php?prod=4456
    lub
    PANASONIC TX-P50X10Y HD (1366 x 768) http://www.panasonic.pl/oferta.php?prod=4378

Gdybym to ja miał kupować to wybrałbym 50' (TX-P50X10Y)

konradPL napisał:
    zależy na jakimś sprawdzonym sklepie
    Sprawdzony przeze mnie http://www.neo24.pl

konradPL napisał:
    w tym TV występuje takie delikatne ,,bzyczenie"
    Nie tylko w tym modelu. Mam inny model plazmy Panasonic'a i też bzyczy, ale słyszę tylko jak wsadzę głowę za telewizor. Przy normalnym oglądaniu nic nie słyszę. Każde urządzenie elektryczne wydziela z siebie jakiś dźwięk, nawet moja elektryczna szczoteczka do zębów Braun Oral-B jak ją wyłączoną przyłożę do ucha :D

• #24 07 Gru 2009 20:51
    konradPL
    Poziom 8  

Aha no to jak przy normalnym oglądaniu nic nie słychać to jest ok. Na tym sklepie którego link mi wysłałeś jest ten TV za 3700 zł. Jednak prawdopodobnie zdecyduje się na ten model 46 calowy. Dzięki wielkie za wszystkie rady. Sporo się dowiedziałem od ciebie. Pozdrawiam

• #25 08 Gru 2009 13:30
    rafallogi
    Poziom 17  

Witaj,
    a dlaczego nie P42G10E, który ma nowszą matrycę i oscyluje w cenie do 3,5tys. zł.
    Napaliłem się na ten TV, ale przeszło mi po tym jak koledzy z forum uświadomili mi, że plazma ta ma lśniący ekran i nie sprawdzi się w wysoce nasłonecznionym dużym pokoju. Wszystko przez kolegę LOCOLOCO :wink:
    Muszę zaczynać wszystko od nowa, skierowałem zatem swe poszukiwania na LCD ze względu na matowe matryce, np.: Sharp 42DH77 (podobna cena).

• #26 08 Gru 2009 14:28
    konradPL
    Poziom 8  

No bo ja chce mieć przynajmniej 46' a ten P42G10E kosztuje ok 3500zł na allegro a 46 calowy już od 4200 w górę co przewyższa moje możliwości. Zresztą na temat P46s10e nasłuchałem się wiele dobrego w sklepach i na forach, zobaczyłem jak wygląda jego obraz w sklepie na zwykłej antenie, więc myślę że to będzie dobry wybór. Ten co piszesz z serii g jest lepszy ale za te kwotę tylko 42' mógłbym kupić więc sam rozumiesz:P

• #27 08 Gru 2009 14:39
    rafallogi
    Poziom 17  

Rozumiem, ale w temacie wyrażnie podałeś min. przedział jeśli chodzi o przekątną.
    Pisz co wybrałeś :-)

• #28 08 Gru 2009 16:47
    konradPL
    Poziom 8  

No tak;) wybrałem tego Panasonica TX-P46S10E tylko teraz jestem na etapie suzkania dobrego sklepu internetowego ponieważ można go kupic za ok 3500zł a w euro kosztuje 4700, więc jest spora różnica.

• #29 08 Gru 2009 17:22
    Pablo1964
    Moderator

Sprawdź o kolegi LOCOLOCO - mam dobre doświadczenia z kontaktu z nimi.

• #30 08 Gru 2009 19:00
    AxelNext
    Poziom 38  

konradPL napisał:
    wybrałem tego Panasonica TX-P46S10E tylko teraz jestem na etapie suzkania dobrego sklepu internetowego
    Na twoim miejscu kupiłbym TU i pojechał do Łodzi odebrać osobiście.

Dodano po 3 [minuty]:

rafallogi napisał:
    plazma ta ma lśniący ekran i nie sprawdzi się w wysoce nasłonecznionym dużym pokoju.
    Bez przesady, LCD też zblednie w słońcu. Poza tym nie każdy ma pokój z oknem na południe lub zachód.

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme