Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki

lampa z lawą- problem z woskiem

arturrr45 06 Gru 2009 16:48
  • #1 06 Gru 2009 16:48
    arturrr45
    Poziom 2  

Witam wszystkich! :) mam taki mały problem z moją lampą. Gdy ją kupiłem wszystko było ok , ale po podłączeniu i odczekaniu ok. 3h ten wosk w środku prawie się nie zmienił, to znaczy były jakieś osobne bąble, ale to nie był ten efekt jaki powinien być. cała tak "magma" popłyneła do góry i już od pary dni od rana ją włączam a tu nic ten wosk jest cały czas u góry i nie zmienia się w ciecz... co robić pomóżcie :) z góry dzięki !! :)

• Pomocny post
    #2 06 Gru 2009 16:57
    _siekier
    Poziom 20  

A jaka moc żarówki? Powinna być zgodna z tym, co pisze na lampie/w instrukcji/na pudełku. Jeśli to nie jest za mała moc żarówki, to wstaw samą butelkę do garnka z wodą i ogrzewaj, jeśli zachowanie wosku będzie takie same, jak teraz, to reklamuj produkt.

• #3 07 Gru 2009 17:15
    arturrr45
    Poziom 2  

moc żarówki jest dobra a z tym ogrzewaniem w garnku to jaka powinna być temperatura wody? Pytam, bo nie chcę, aby mi ta lampa eksplodowała w zbyt wysokiej temp. i czy są może jakieś inne sposoby na to, aby ten wosk opadł na dno?

Dodano po 8 [minuty]:

lampa z lawą- problem z woskiem tutaj zamieszczam zdjęcie obecnej sytuacji tak to niestety wygląda:(

Dodano po 3 [minuty]:

niestety jakość zdjęcia nie jest za dobra, ale wydaje mi się, że nie jest aż taka zła, że nie będzie można dostrzec mojego problemu..

Dodano po 2 [minuty]:

i mogę jeszcze dodać, że wczoraj lampa świeciła się od rana do wieczora..a wosk nie zmienił swojego kształtu, ani położenia

• #4 16 Gru 2009 13:42
    _siekier
    Poziom 20  

Ja niestety dopiero po zakupie na szrocie dwóch butelek do takiej lampy za symboliczną złotówkę mogłem się cieszyć widokiem:) A przypadkiem ktoś nie wstrząsnął lampą w czasie jej pracy? Ale jak masz możliwość to wymień na sprawną.

• #5 06 Sty 2010 21:41
    norpaw
    Poziom 8  

A ten wosk to jest taki zwykły jak z świeczki ? Bo chcę sobie taką zrobić!

AA i jeszcze jedno z kąt wytrzasnąć taką szklaną tubę na pojemnik z woskiem i cieczą? Za nie dużą kasę !

• #6 11 Sty 2010 19:42
    And!
    Admin grupy Projektowanie

Te lampy nie są drogie,
    samoróbki mogą okazać się w pewnych okolicznościach,
    niebezpieczne,
    przeciek, wybuch (rozszczelnienie), pęknięcia.

• #7 11 Sty 2010 19:59
    Madrik
    Moderator Robotyka

And! napisał:
    Te lampy nie są drogie,
    samoróbki mogą okazać się w pewnych okolicznościach,
    niebezpieczne,
    przeciek, wybuch (rozszczelnienie), pęknięcia.

Mythbusters udowodnili, że taka lampka może zabić w określonych okolicznościach, ale Musieli ją zdrowo podgrzewać. :D

• #8 17 Gru 2011 11:22
    endless
    Poziom 10  

Mam pytanie a czy aby ta lampka fajnie działała to nie musi być też określona temperatura w mieszkaniu?

• #9 06 Sty 2017 20:52
    piusik
    Poziom 11  

Widocznie wosk został wstrząśnięty i okalają go pęcherzyki powietrza i nie chce opaść w normalnej temperaturze na dno.
    Po drugie prawdopodobnie spirala jest u góry.
    Należy doprowadzić do tego że rozpuści się lawa u góry czyli w miejscu gdzie się wystudza.
    Można to zrobić włączając lampę i osłaniając całą lawę np. szalikiem i czekając trochę czasu aż część zawierającą spiralę opadnie na dno.
    Wtedy można poczekać jeszcze aż opadnie jeszcze część lawy i można zdjąć szalik i lawa wróci po czasie do prawidłowej pracy.