Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki

Windows 7 +Pliki startowe

Bullseye 08 Gru 2009 18:16
  • #1 08 Gru 2009 18:16
    Bullseye
    Poziom 27  

Witam,
    Jako że posiadałem Windows'a 7 już jakiś czas na dysku na drugiej partycji podstawowej (30GB) dysku pierwszego teraz zachciało mi się bawić w Debiana :)

Więc wszystko ładnie wywaliłem pierwszą partycje na dysku pierwszym (tam były prawdopodobnie pliki rozruchowe Windows 7) podzieliłem ładnie tak:
    /dev/sda1 - Linux BOOT (grub2) EXT2
    /dev/sda2 - Windows 7 HPFS/NTFS
    /dev/sda3 - Gry HPFS/NTFS
    /dev/sda4 Extended
    /dev/sda5 - Linux (/) EXT4
    /dev/sda6 - Linux (/home) EXT4

I nie wiem za bardzo co mam zrobić by Windows 7 działał, a dokładniej jakie pliki muszą być na partycji Windows 7 by ten chciał się odpalić z gruba2.

• #2 08 Gru 2009 18:19
    Matuzalem
    Poziom 43  

Nie wiem jakie, bo uznaję, że instalator wie lepiej - jedną z opcji naprawczych dostępnych z płyty jest odbudowa rozruchu. Skorzystaj z niej, a potem Gruba "zreperuj".

• #3 08 Gru 2009 20:24
    Bullseye
    Poziom 27  

Właściwie chciałbym uniknąć sytuacji w której muszę naprawiać gruba.
    Stąd pomysł z kopiowaniem odpowiednich plików z dysku instalacyjnego.

Dodano po 1 [godziny] 9 [minuty]:

Dobra próbowałem przywracania z płytki ale jedyne co mi sie udało to stworzyć ntldr i nic ponad to.
    Wykasowała się partycja /boot i niczym nie idzie wywalić gruba2 z bootsektora (instalowałem na nowo Debiana i nawet po nim wyskakuje info ze grub nie ma plików).

Dodano po 8 [minuty]:

Właśnie uruchomiłem Slaxa z pendriva i jak się okazało nic instalator Windows 7 nie dodał, czyli stan jest taki że mam na dysku gruba2 (którego nie mogę wywalić) i do tego bezużytecznego Windowsa 7 (w głównym katalogu są 3 pliki, hiberfile, pagefile i service) :(

Dodano po 41 [minuty]:

Teraz instalator nawet nie wykrywa mi instalki windowsa 7 wiec nie ma co naprawiac :/

Dajcie jakies rady bo potrzebuje ten komputer do pracy a czasu coraz mniej do jutra.

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty