Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Windows 7 +Pliki startowe

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Software -> Windows 7 +Pliki startowe
Autor
Wiadomość
Bullseye
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: Warszawa

Post#1 Post autora tematu 08 Gru 2009 18:16   

Windows 7 +Pliki startowe

Witam,
Jako że posiadałem Windows'a 7 już jakiś czas na dysku na drugiej partycji podstawowej (30GB) dysku pierwszego teraz zachciało mi się bawić w Debiana :)

Więc wszystko ładnie wywaliłem pierwszą partycje na dysku pierwszym (tam były prawdopodobnie pliki rozruchowe Windows 7) podzieliłem ładnie tak:
/dev/sda1 - Linux BOOT (grub2) EXT2
/dev/sda2 - Windows 7 HPFS/NTFS
/dev/sda3 - Gry HPFS/NTFS
/dev/sda4 Extended
/dev/sda5 - Linux (/) EXT4
/dev/sda6 - Linux (/home) EXT4

I nie wiem za bardzo co mam zrobić by Windows 7 działał, a dokładniej jakie pliki muszą być na partycji Windows 7 by ten chciał się odpalić z gruba2.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 08 Gru 2009 18:16   

Powrót do góry

Matuzalem
Poziom 26
Poziom 26

Miasto: Olsztyn

Post#2 08 Gru 2009 18:19   

Re: Windows 7 +Pliki startowe

Nie wiem jakie, bo uznaję, że instalator wie lepiej - jedną z opcji naprawczych dostępnych z płyty jest odbudowa rozruchu. Skorzystaj z niej, a potem Gruba "zreperuj".
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 08 Gru 2009 18:19   

Powrót do góry

Bullseye
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: Warszawa

Post#3 Post autora tematu 08 Gru 2009 20:24   

Re: Windows 7 +Pliki startowe

Właściwie chciałbym uniknąć sytuacji w której muszę naprawiać gruba.
Stąd pomysł z kopiowaniem odpowiednich plików z dysku instalacyjnego.

Dodano po 1 [godziny] 9 [minuty]:

Dobra próbowałem przywracania z płytki ale jedyne co mi sie udało to stworzyć ntldr i nic ponad to.
Wykasowała się partycja /boot i niczym nie idzie wywalić gruba2 z bootsektora (instalowałem na nowo Debiana i nawet po nim wyskakuje info ze grub nie ma plików).

Dodano po 8 [minuty]:

Właśnie uruchomiłem Slaxa z pendriva i jak się okazało nic instalator Windows 7 nie dodał, czyli stan jest taki że mam na dysku gruba2 (którego nie mogę wywalić) i do tego bezużytecznego Windowsa 7 (w głównym katalogu są 3 pliki, hiberfile, pagefile i service) :(

Dodano po 41 [minuty]:

Teraz instalator nawet nie wykrywa mi instalki windowsa 7 wiec nie ma co naprawiac :/

Dajcie jakies rady bo potrzebuje ten komputer do pracy a czasu coraz mniej do jutra.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Software -> Windows 7 +Pliki startowe
Strona 1 z 1