Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Podświetlenie sufitu taśmą led - proszę o rady

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Kosz -> Kosz Archiwum -> Podświetlenie sufitu taśmą led - proszę o rady
Autor
Wiadomość
melonik81
Poziom 4
Poziom 4

Miasto: Opole Lubelskie

Post#1 Post autora tematu 09 Gru 2009 14:47   

Podświetlenie sufitu taśmą led - proszę o rady

Witam serdecznie szanownych forumowiczów, gdyż jest to mój debiut na elektroda.pl.

Obnoszę się z planami wykonania sufitu jak w tytule, coś na styl tego.

Aby zobaczyć materiał na tym forum musisz być zalogowany

Tyle że z podświetleniem przy pomocy taśmy LED (chodzi o ciągłość światła rzucanego na sufit).

Wszystko było by OK, jednak nigdy jeszcze nie miałem do czynienia z tego typu oświetleniem i tu prosił bym o radę tych użytkowników którzy mają jakieś doświadczenie w podobnych projektach.

Sufit (dokładnie jego brzegi - jak na w/z zdjęciu) chciał bym obniżyć o ok. 10-12 cm (nie więcej).

I teraz, jak powinien wyglądać jego przekrój (zarysy poniżej)?

Jeśli obniżę o podaną wcześniej przeze mnie wartość, to jaka powinna być grubość "półki"? Jak daleko wysunięta? W jakiej części "półki" umieszczone diody (listwa) bliżej ścianki, brzegu, środka? Chodzi mi o uzyskanie optymalnego podświetlenia i aby diody nie dawały "koralikowego" efektu. Planuje zastosować barwę ciepłą.

Nie chodzi mi o wartości co do milimetra, bardziej o to ,abym nie popełnił jakiegoś rażącego błędu.

Jeśli ktoś z Was przechodził coś podobnego z czym zamierzam się zmierzyć i mógł by się ze mną podzielić doświadczeniem, to był bym niezmiernie wdzięczny :)
Powrót do góry

Ad

Ad

Post# 09 Gru 2009 14:47   

Powrót do góry

gelo2002
Poziom 3
Poziom 3

Miasto: Kraków

Post#2 08 Lut 2010 18:37   

Re: Podświetlenie sufitu taśmą led - proszę o rady

Ja bym to zrobił troszkę Inaczej niż proponujesz. Wszystko zależy ile chcesz światłą z takiej listwy LED rozproszyć i w jakim kierunku. Dorzucam parę fotek, które powinny Ci pomóc.

Góra listwy LED jest szara, a te niebieskie linie to troszkę uproszczony widok na to, jak zachowa się światło z takich listw LED.

Aha, te 120° to tak poglądowo. Musiałbyś spr jakie masz ledy na listwie, tzn jaki kąt świecenia mają.
Powrót do góry

Ad

Ad

Post# 08 Lut 2010 18:37   

Powrót do góry

pol102
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Leszno

Post#3 11 Lut 2010 21:55   

Re: Podświetlenie sufitu taśmą led - proszę o rady

Proszę poszukać na forum bo widziałem kilkanaście różnych projektów opartych na Ledach i warto poczytać uwagi konstruktorów. Temat póki co przenoszę do kosza.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Kosz -> Kosz Archiwum -> Podświetlenie sufitu taśmą led - proszę o rady
Strona 1 z 1