Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki
  • #1 09 Gru 2009 13:47
    melonik81
    Poziom 8  

Witam serdecznie szanownych forumowiczów, gdyż jest to mój debiut na elektroda.pl.

Obnoszę się z planami wykonania sufitu jak w tytule, coś na styl tego.

Aby zobaczyć materiał na tym forum musisz być zalogowany

Tyle że z podświetleniem przy pomocy taśmy LED (chodzi o ciągłość światła rzucanego na sufit).

Wszystko było by OK, jednak nigdy jeszcze nie miałem do czynienia z tego typu oświetleniem i tu prosił bym o radę tych użytkowników którzy mają jakieś doświadczenie w podobnych projektach.

Sufit (dokładnie jego brzegi - jak na w/z zdjęciu) chciał bym obniżyć o ok. 10-12 cm (nie więcej).

I teraz, jak powinien wyglądać jego przekrój (zarysy poniżej)?

Jeśli obniżę o podaną wcześniej przeze mnie wartość, to jaka powinna być grubość "półki"? Jak daleko wysunięta? W jakiej części "półki" umieszczone diody (listwa) bliżej ścianki, brzegu, środka? Chodzi mi o uzyskanie optymalnego podświetlenia i aby diody nie dawały "koralikowego" efektu. Planuje zastosować barwę ciepłą.

Nie chodzi mi o wartości co do milimetra, bardziej o to ,abym nie popełnił jakiegoś rażącego błędu.

Jeśli ktoś z Was przechodził coś podobnego z czym zamierzam się zmierzyć i mógł by się ze mną podzielić doświadczeniem, to był bym niezmiernie wdzięczny :)

• #2 08 Lut 2010 17:37
    gelo2002
    Poziom 10  

Ja bym to zrobił troszkę Inaczej niż proponujesz. Wszystko zależy ile chcesz światłą z takiej listwy LED rozproszyć i w jakim kierunku. Dorzucam parę fotek, które powinny Ci pomóc.

Góra listwy LED jest szara, a te niebieskie linie to troszkę uproszczony widok na to, jak zachowa się światło z takich listw LED.

Aha, te 120° to tak poglądowo. Musiałbyś spr jakie masz ledy na listwie, tzn jaki kąt świecenia mają.

• #3 11 Lut 2010 20:55
    pol102
    VIP Zasłużony dla elektroda

Proszę poszukać na forum bo widziałem kilkanaście różnych projektów opartych na Ledach i warto poczytać uwagi konstruktorów. Temat póki co przenoszę do kosza.

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty