Forum Index

Rules  | Points  | Add...  | Recent posts  | Search  | Register  | Log in

This site uses cookies. Learn more about cookies and changing the settings in your browser.

Podświetlenie sufitu taśmą led - proszę o rady

Post new topic  Reply to topic      Main Page -> Forum Index -> Bin -> Bin Archives -> Podświetlenie sufitu taśmą led - proszę o rady
Author
Poziom 4
Poziom 4

Post#1 Post from the author of the topic 09 Dec 2009 13:47   

Podświetlenie sufitu taśmą led - proszę o rady

Witam serdecznie szanownych forumowiczów, gdyż jest to mój debiut na elektroda.pl.

Obnoszę się z planami wykonania sufitu jak w tytule, coś na styl tego.

To view the material on this forum you must be logged in.

Tyle że z podświetleniem przy pomocy taśmy LED (chodzi o ciągłość światła rzucanego na sufit).

Wszystko było by OK, jednak nigdy jeszcze nie miałem do czynienia z tego typu oświetleniem i tu prosił bym o radę tych użytkowników którzy mają jakieś doświadczenie w podobnych projektach.

Sufit (dokładnie jego brzegi - jak na w/z zdjęciu) chciał bym obniżyć o ok. 10-12 cm (nie więcej).

I teraz, jak powinien wyglądać jego przekrój (zarysy poniżej)?

Jeśli obniżę o podaną wcześniej przeze mnie wartość, to jaka powinna być grubość "półki"? Jak daleko wysunięta? W jakiej części "półki" umieszczone diody (listwa) bliżej ścianki, brzegu, środka? Chodzi mi o uzyskanie optymalnego podświetlenia i aby diody nie dawały "koralikowego" efektu. Planuje zastosować barwę ciepłą.

Nie chodzi mi o wartości co do milimetra, bardziej o to ,abym nie popełnił jakiegoś rażącego błędu.

Jeśli ktoś z Was przechodził coś podobnego z czym zamierzam się zmierzyć i mógł by się ze mną podzielić doświadczeniem, to był bym niezmiernie wdzięczny Smile

Helpful message? + -

Back to top

Ad

Ad

Post# 09 Dec 2009 13:47   

Back to top

gelo2002
Poziom 3
Poziom 3

Post#2 08 Feb 2010 17:37   

Re: Podświetlenie sufitu taśmą led - proszę o rady

Ja bym to zrobił troszkę Inaczej niż proponujesz. Wszystko zależy ile chcesz światłą z takiej listwy LED rozproszyć i w jakim kierunku. Dorzucam parę fotek, które powinny Ci pomóc.

Góra listwy LED jest szara, a te niebieskie linie to troszkę uproszczony widok na to, jak zachowa się światło z takich listw LED.

Aha, te 120° to tak poglądowo. Musiałbyś spr jakie masz ledy na listwie, tzn jaki kąt świecenia mają.

Helpful message? + -

Back to top

Ad

Ad

Post# 08 Feb 2010 17:37   

Back to top

pol102
Zasłużony dla elektroda
Zasłużony dla elektroda

Post#3 11 Feb 2010 20:55   

Re: Podświetlenie sufitu taśmą led - proszę o rady

Proszę poszukać na forum bo widziałem kilkanaście różnych projektów opartych na Ledach i warto poczytać uwagi konstruktorów. Temat póki co przenoszę do kosza.

Helpful message? + -

Back to top

Post new topic  Reply to topic      Main Page -> Forum Index -> Bin -> Bin Archives -> Podświetlenie sufitu taśmą led - proszę o rady
Page 1 of 1
Similar topics
Podświetlenie LED stopni schodów - szczegóły techniczne (1)
Podświetlenie telewizora LED-ami - jak nimi sterować? (7)
Wytłumianie/wyciszenie sufitu (22)
Plexi - czym przykleić do sufitu? (4)
Ocieplenie sufitu czy dogrzanie pomieszczenia przez grzejnik? (6)

Administrator || Moderators || Forum Rules || General Rules || Cookies information || Contact

Page generation time: 0.066 seconds

elektroda.pl topic RSS feed