X

Zmywarka Ardo LS 9205 komunikat E3

10 Dec 2009 16:26 MImirek mua
  • #1 10 Dec 2009 16:26
    mirek mua
    Level 9  
    Helpful post? (0)
    Zmywarka Ardo LS 9205 przerywa w połowie cyklu zmywania prace i wyświetla komunikat E 3.Co on oznacza .
  • #2 10 Dec 2009 19:39
    BRum
    Level 19  
    Helpful post? (0)
    Jaką temperaturę ma woda w zmywarce w momencie pojawienia się błędu.Jeśli jest zimna to znaczy ,że grzałka nie grzeje z jakiegoś powodu.
  • #3 10 Dec 2009 21:28
    Karlheinz
    Level 20  
    Helpful post? (0)
    Zdecydowanie, jest to problem z temp. wody lub z odczytem temp.wody...

Pozdrawiam
  • #4 09 Dec 2011 08:08
    timomar
    Level 11  
    Helpful post? (0)
    Z powodu awarii odgrzeje trochę temat, błąd E3 a więc

Quote:
    Jaką temperaturę ma woda w zmywarce w momencie pojawienia się błędu.Jeśli jest zimna to znaczy ,że grzałka nie grzeje z jakiegoś powodu.

Woda w zmywarce jest ciepła, więc grzałka chyba ok :?:

Quote:
    Zdecydowanie, jest to problem z temp. wody lub z odczytem temp.wody...

Karlheinz co należy sprawdzić ?

Czytałem w jednym temacie że
    Quote:
    czujnik temperatury źle dotykał obudowy
    i to też wywalało błąd E3 gdzie on się znajduje?

-------------------------------------------------------------------------
    EDIT
    Rozbieram sprzęt :D
    Na pewno grzałka do wymiany (w jednym miejscu po usunięciu parcha dziura )
    Mam nadzieje że to tylko to :)
  • #5 09 Dec 2011 19:51
    supermario_x
    Level 10  
    Helpful post? (0)
    Czujnik temperatury masz w drzwiach zmywarki.
  • #6 06 Mar 2014 10:46
    dawidkon
    Level 7  
    Helpful post? (0)
    Witam. Ja także chciał bym odświeżyć temat. Mam podobny problem, z tym że zmywarka raz zadziała poprawnie, a raz skończy pranie w połowie i wyświetla błąd e3 (do tego dziwny dźwięk jak by coś uderzało- wody nie mogła przepchnąć czy coś innego). Grzałkę sprawdziłem daje gorącą wodę. Model mojej zmywarki to ardo dw 45 al. Nie wiem czy zabierać się za czujnik temperatury i czy on jest także w drzwiach?
  • #7 06 Mar 2014 15:23
    supermario_x
    Level 10  
    Helpful post? (0)
    Moim zdaniem to należy zacząć od tego czy coś (np kawałek szkła ze zbitej szklanki) mimo zabezpieczenia filtrem nie wpadło do wirnika pompy-stąd te odgłosy przy wypompowywaniu wody).Można to wstępnie zrobić paluszkami od góry, a jak nic się nie znajdzie to pompa do wymontowania.
  • #8 06 Mar 2014 18:38
    dawidkon
    Level 7  
    Helpful post? (0)
    Wstępnie paluszkiem sprawdziłem i nic tak nie znalazłem. Czy pompa ma wpływ na to iż wyskakuje usterka E3?
  • #9 06 Mar 2014 20:44
    supermario_x
    Level 10  
    Helpful post? (0)
    BŁąd E3 jest związany z grzałka, obowodem grzania i z zbyt długim czasem grzania ale najpierw radzę zająć się pompą. Musi chodzić bez zarzutu. Jak tak to Pan zrobi to będzie można skupić się na grzaniu.
    Czy po każdorazowym uruchomieniu zmywarki przez włączenie do sieci zmywarka zaczyna cykl od wypompowania wody(można wlać ręcznie kilka litrów i zamknąć drzwi ) wtedy włączyć zmywarkę i Pompa musi wylewać za każdym razem bez żadnych zgrzytów i blokad.Jak to robi to wtedy można skupić się na grzaniu.
Mouser  Search 4 million + Products
Browse Products