Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Regulacja gaźnika piły Solo 639

karolss1 10 Dec 2009 18:55
 • #1 10 Dec 2009 18:55
  karolss1
  Level 10  
  Helpful post? (+2)
  Może i ja bym poprosił o serwisówkę do piły solo 639.
  Też mam problemy z ustawieniem gaźnika a instrukcji nie posiadam.
  Z góry dziękuję.
  Mój adres to gienek245(malpa)gmail.pl
 • Helpful post
  #2 10 Dec 2009 19:30
  39006
  Removed  
  Positive voted Helpful post? (+13)
  Wkręć obydwie śruby (L i H) do lekkiego oporu, następnie wykręć je o jeden obrót, uruchom silnik, poczekaj aż się rozgrzeje, następnie wciskaj i zwalniaj dźwignię gazu, wprowadzając pilarkę na wysokie obroty. Obserwuj czy płynnie przechodzi z niskich obrotów do wysokich, jeśli nie, to delikatnie wykręć śrubę L i znowu na chwilkę dodaj gazu.
  Postępuj tak aż do momentu gdy nie będzie problemu z przejściem z obrotów niskich do wysokich.
  Gdy to osiągniesz przystąp do regulacji wysokich obrotów (H) tutaj TRZEBA UWAŻAĆ bo przekroczenie dopuszczalnych obrotów grozi zatarciem oraz innymi uszkodzeniami. Powinno się to robić przy użyciu obrotomierza.
  Generalnie możesz trochę wykręcić śrubę H jeszcze np o pół obrotu, teraz wprowadzić silnik na maksymalne obroty i wtedy powoli wkręcaj śrubę H aż obroty wzrosną do momentu gdy usłyszysz, że dźwięk pracy silnika jest stabilny i nie odnosi się wrażenia, że "silnik się męczy"
  Po prostu uważaj by obroty nie były za wysokie, najlepiej ustaw tak wysokie obroty jak to możliwe a potem cofnij śrubę H tak by trochę zmniejszyć obroty maksymalne.
  Zwolnij dźwignię gazu, sprawdź jeszcze raz czy przejście z wolnych obrotów na wysokie odbywa się w sposób płynny (czy silnik łatwo przyspiesza ).

  Teraz przystąp do ustawienia wolnych obrotów biegu jałowego.
  Ogólna zasada jest taka, że należy wkręcić śrubę T aż łańcuch w pilarce, zacznie poruszać się po prowadnicy a następnie powolutku cofaj śrubę T aż do momentu zatrzymania łańcucha lub głowicy.

  Jeżeli w gaźniku nie ma śruby H to oznacza że obroty maksymalne są ustawione za pomocą dyszy i nie można ich regulować.
  Search 4 million + Products
Browse Products