Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

jak zamontować wentylację w mieszkaniu

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Wentylacja i Klimatyzacja -> jak zamontować wentylację w mieszkaniu
Autor
Wiadomość
jacekszczesny
Poziom 12
Poziom 12

Miasto: Pisz

Post#1 Post autora tematu 13 Gru 2009 11:48   

jak zamontować wentylację w mieszkaniu

Witam , mam taki problem szczególnie w zimie parują mi szyby w oknach i pojawia się wilgoć przeważnie w rogach . Przyszedł fachowiec i powiedział ze nie mam kratek wentylacyjnych i dlatego pojawiają się takie efekty , dodatkowo dodam że jak się często uchyla okna to problem mija . Budynek jest ocieplony z zewnątrz styropianem. Pomyślałem, że w ścianach zewnętrznych przekuję otwory i wyprowadzę rurę na zewnątrz w każdym pomieszczeniu i lekko do góry i na koniec takie kapturki, problem jest taki że okap jest wysunięty jakieś 70cm od ściany czy mogę zostawić ten kapturek pod samym okapem czy musi być powyżej dachu .

Poprawiłem temat i pisownię. Proszę zwracać na to uwagę.
mod.serwisant73

Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 13 Gru 2009 11:48   

Powrót do góry

markus84
Poziom 13
Poziom 13

Post#2 13 Gru 2009 14:12   

Re: jak zamontować wentylację w mieszkaniu

Łatwiej będzie zainstalować w oknach nawiewniki higrosterowane, które będą wpuszczać powietrze z zewnątrz tylko wtedy gdy będzie duża wilgotność powietrza w pomieszczeniu. Drugim sposobem jest ustawienie okna w pozycji mikrowentylacji (nowe okna) co też będzie zapobiegało parowaniu szyb.
Powrót do góry

Usunięty

Post#3 13 Gru 2009 15:40   

mikrowentylacja czyli odchylenie raczki na ok 45stopni od stanu poczatkowego. tylko że to malo daje wiem bo mialem tez taki problem. 1 ze sposobow jest zrobienie otworu wentylacyjnego w tych rogach gdzie jest plesn najlepiej w suficie z wyprowadzeniem rury na strych jak ktos posiada.moj sasiad tez ma plesn w calkiem innym budynku ocieplil dom i co ,,, jeszcze wieksza . zasypal piwnice w ktorej stala woda i problem znikną
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 13 Gru 2009 15:40   

Powrót do góry

michcio
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: M-ce

Post#4 13 Gru 2009 16:40   

Czy w łazienkach i kuchni są kanały wentylacyjne wyprowadzone ponad dach?
Jeśli tak, to nic więcej już nie trzeba dokładać.

Teraz sprawdź, czy drzwi łazienkowe mają kartkę/otwory i czy wszystkie inne (te pokojowe też) mają szczelinę przy podłodze. Powinna być około 1,5-2 cm.

Jeśli tak, to teraz trzeba się zająć nawiewem.
Okna w pokojach powinny mieć nawiewniki. Jeśli nie ma, to trzeba zainstalować. Mogą być higrosterowalne.
Można okna po prostu rozszczelnić, ale przepływ nie będzie wystarczający do wentylacji.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 13 Gru 2009 16:40   

Powrót do góry

jacekszczesny
Poziom 12
Poziom 12

Post#5 Post autora tematu 13 Gru 2009 18:31   

W kuchni jest okap podpięty do komina wentylacja ponad dach , w łazience nie ma takiej możliwości są drzwi z otworami wentylacyjnymi. Więcej drzwi są na stało otwarte a co to są te nawiewniki higrosterowane i czy się nadają do plastikowych okien . A czy ten sposób co opisałem nie zda egzaminu
Powrót do góry

michcio
Poziom 22
Poziom 22

Post#6 13 Gru 2009 19:35pomocny post - solucja   

W kuchni oprócz okapu powinna być jeszcze kratka wentylacyjna, bo jak okap jest wyłączony to nie działa w ogóle.
W łazience trzeba koniecznie zrobić wentylację.
Ale takie kominki aby za ścianę raczej nie zdadzą egzaminu, będzie wiało. Za krótkie to to żeby jakiś ciąg wytworzyć.

Nawiewniki higrosterowalne - google nie gryzą :)
Te higrosterowalne same się zamykają i otwierają w zależności od wilgotności powietrza, te zwykłe ciągle są otwarte tak jak się je ustawi.
Jak najbardziej nadają się do okien plastikowych. To jest konieczna część przy wentylacji grawitacyjnej. Szczelne okna nadają się tylko do wentylacji mechanicznej zrównoważonej, albo jeśli nawiew jest gdzieś indziej (np. ściana).
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 13 Gru 2009 19:35pomocny post - solucja   

Powrót do góry

jacekszczesny
Poziom 12
Poziom 12

Post#7 Post autora tematu 13 Gru 2009 19:43   

A jakbym zaamontował kratki i rurą połaczył na poddaszu np. rurą pcv 100 i na końcu do komina czy to zda egzamin , a co z tym nawiewem muszę montowac w oknach czy jest jakas możliwośc w ścianie
Powrót do góry

michcio
Poziom 22
Poziom 22

Post#8 13 Gru 2009 19:50   

Na wyciąg może by to zdało egzamin. Czyli z kuchni i łazienki.
Tylko rury musiały by być dobrze zaizolowane, czyli z 5-10 cm wełny i zawinięte w folię stretch, bo inaczej będzie ciąg wsteczny i będzie lać się woda z rur.

Nawiew można zrobić przez ścianę, są nawiewniki ścienne, np. http://www.maxair.pl/index.php?symbol=p.htm&k=21&s=80
Takie coś najlepiej jest zamontować nad grzejnikiem, inaczej wieje chłodem.
Ale to już są uroki wentylacji grawitacyjnej. Straty ciepła są niewielkie tylko przy wentylacji z rekuperacją.
Powrót do góry

januszbe
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: wrocław

Post#9 19 Gru 2009 16:50   

Witam
I ja sie podepne pod temat. A mianowicie chodzi mi w którym miejscu okna zamontować nawiewnik, z góry, z dołu czy mozna też nad klamką??

Pozdrawiam
Powrót do góry

michcio
Poziom 22
Poziom 22

Post#10 20 Gru 2009 12:11   

U góry.
Nad klamką sobie tego nie wyobrażam, bo montuje się go poziomo.
Na dole powietrze nie zdąży wymieszać się z ciepłym i będzie "wiało".
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Wentylacja i Klimatyzacja -> jak zamontować wentylację w mieszkaniu
Strona 1 z 1