X

Podłączenie słuchawek do TV (bez gniazda słuchawkowego)

14 Dec 2009 16:52 MAmarwika
  • #1 14 Dec 2009 16:52
    marwika
    Level 12  
    Helpful post? (+1)
    Nie jestem pewna czy w dobrym dziale piszę. Jeżeli nie, to proszę o przeniesienie.

Chcę podłączyć słuchawki do TV LCD , który nie ma typowego gniazda słuchawkowego.
    Ma natomiast wyjście na tylnym panelu TV opisane: "audio out L-R" - czyli wyjście na tzw. chinche, oznaczone jeden-biały, drugi-czerwony.
    Słuchawki mają tzw. mały jack.
    Kupiłam dzisiaj taką oto przejściówkę:
    http://img44.imageshack.us/img44/8563/przej.jpg

Podłączyłam słuchawki do TV przez tę przejściówkę i .... nie działa :not:
    Tzn. nie ma dźwięku w słuchawkach.
    Co mam zrobić, żeby dźwięk był w sluchawkach, ale wyłączone były glośniki w TV.
    Oczywiście nie na stałe :)

Proszę się nie śmiać , ale pewnie robię coś nie tak :sm7:
    W sklepie powiedziano mi , że będzie działać.
  • #2 14 Dec 2009 17:09
    arturavs
    Level 36  
    Helpful post? (+1)
    Nie będzie działać, na słuchawki będzie za mała moc. Coś usłyszysz , ale nie za tęgo. I co to za TV , bez gniazda słuchawkowego?
  • #3 14 Dec 2009 17:12
    marwika
    Level 12  
    Topic author Helpful post? (0)
    To jest LCD LG, kilkuletni.
    Teraz gniazda słuchawkowe są chyba we wszystkich TV.

Chciałam mamie podłączyć te słuchawki do jej TV, ale chyba nic z tego nie będzie :|
  • #4 14 Dec 2009 17:37
    Grzegorz Markowski
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Helpful post? (0)
    Wystarczy najprostszy wzmacniacz akustyczny, który wyposażony jest w wyjście słuchawkowe. Nie musisz do niego podłączać zestawów głośnikowych, a jedynie słuchawki. Do wejścia wzmacniacza podłączasz wyjścia TV, o których piszesz wcześniej.
    Swoją drogą to trochę dziwne, że TV nie ma wyjścia słuchawkowego. Może jest ono ukryte pod jakąś pokrywą? Podaj model tego telewizora.

GM
  • #5 14 Dec 2009 17:45
    marwika
    Level 12  
    To jest telewizor LG 26LC2R
  • Helpful post
    #6 14 Dec 2009 17:49
    Grzegorz Markowski
    Helpful post? (0)
    W istocie ten telewizor nie posiada wyjścia słuchawkowego. Pozostaje więc zastosowanie dodatkowego elementu w postaci wzmacniacza audio wyposażonego w wyjście słuchawkowe.

GM
  • #7 14 Dec 2009 17:52
    marwika
    Level 12  
    Dziękuję bardzo za poradę :)
  • #8 14 Dec 2009 17:53
    Mooshromx
    Level 14  
    Helpful post? (0)
    Gniazda w TV chinch sa do wprowadzania sygnalu do telewizora a nie wyprowadzaniu z niego wiec nic nie uslyszysz nawet jak bedzie ten wzmacniacz

Moderated By przemo-lukas:

Kolego, masz podany model TV. Zanim udzielisz porady, wypadało by zapoznać się z jego instrukcją. Regulamin: udzielanie porad uznanych za szkodliwe bądź bezwartościowe podlega regulaminowym restrykcjom. W ten sposób kolega "zarobił" ostrzeżenie.

• #9 14 Dec 2009 18:21
    marwika
    Level 12  
    Topic author Helpful post? (+1)
    Nie jestem fachowcem w tych sprawch,ale kolega chyba się myli.

Opis z instrukcji TV dot. gniazdek tzw. Chinch : wyjście audio - umożliwa dostarczenie sygnału do zewnętrznego wzmacniacza lub uzupełnienie dźwięku przestrzennego o subwoofer."

Poza tym, opis gniazda na tylnym panelu TV zawiera słowo "OUT" .

Jeżeli się mylę, to zwrócę honor :D
  • #10 15 Dec 2009 08:55
    przemo-lukas
    Helpful post? (0)
    Postąpił bym jak podpowiada Grzegorz. Przy czym nie koniecznie musisz wykorzystywać wzmacniacz zintegrowany. Można nabyć wzmacniacz słuchawkowy. Najtańsze to koszt ok 45zł (aukcje internetowe). Jeśli zaś korzystasz z urządzeń przenośnych i cenisz sobie jakość brzmienia, możesz zakupić wzmacniacz mxm. Może działać zarówno jako wzmacniacz stacjonarny (ładowarka) i przenośny (miniaturowe rozmiary i wydajny akumulator). http://mxmamp.republika.pl/
    Trzeba poszukać na aukcjach, lub poszukać osoby, która wykona. Powiem tylko, że warto.
  • #11 15 Dec 2009 08:57
    marwika
    Level 12  
    OK.
    Dzięki raz jeszcze, już wszystko wiem.
Mouser  Search 4 million + Products
Browse Products