X
  • #1 17 Dec 2009 20:39
    tafit
    Level 14  
    Helpful post? (0)
    Witam, w mojej astrze problem pojawił się po wyczyszczeniu przepustnicy, mianowicie gdy silnik sie już nagrzeje obroty utzrymują sie na wysokim poziomie. Odkręciłem osłone silnika i lekko palcem odciągnąłem ramię z linką od pedału gazu i obroty spadły, silnik pracował z odpowiednią prędkością. Jak poprawic siłę odbicia linki gazu?? wymienic sprężynę?nasmarowac? jak myślicie?

pzd
  • #2 17 Dec 2009 22:03
    THEjohny010
    Level 2  
    Helpful post? (0)
    Naciągnięcie może nic nie dać, bo po czasie wróci do poprzedniego stanu, ja proponuję wymianę. Nie są to duże pieniądze.
  • #3 17 Dec 2009 23:19
    tafit
    Level 14  
    Topic author Helpful post? (0)
    jak odczepilem linke od pedału gazu klapka przepustnicy ładnie sie zamykała, linka w pancerzu chodzi bardzo lekko, problemem będzie zbyt krótka linka, mozna ją doregulować, tak jak np. linke od przerzutek w rowerze?
  • #4 17 Jun 2011 11:52
    T.I.R.
    Level 12  
    Helpful post? (0)
    Witam !!!

I jak rozwiazales problem z tym oplem, mam identyczny przypadek i nie wiem sam co mam robic, wszystko wymienione i dalej to samo. Jak samochod sie nagrzeje do ok 95 stopni, podnosi obroty do ok 1500 i tak trzyma caly czas. Po zgaszeniu i odpaleniu po jakis 3-5 minutach jest ok, poki nie wzrosnie temperatura. A pozniej znowu obroty ida na 1500.

Pozdrawiam T.I.R.
  • #5 25 Jun 2011 10:03
    mody1
    Level 16  
    Helpful post? (0)
    wygląda na krokowy,spróbuj ściągnąć kleme akumulatora na min.30 min. i potem odpal samochód na czas aż sie załączy wentylator chłodnicy.
    Może być też tak ,że jak czyściłeś przepustnicę dałeś starą uszczelkę i ciągnie lewe powietrze,cienkie wloty-podciśnienia też udrożniłeś?
    Ja po czyszczeniu krokowca po raz kolejny,musiałem już go wymienić,ponieważ trzymał na zimnym ok 2000 obrotów-czas był na niego.
    Jeśłi kolega powyżej zrzuci linkę i jest ok z obrotami,to jest tam regulacja naciągu linki,gumka z zawleczką,prawdopodobnie za mały luz na lince i nie schodzi przepustnica do rządanej pozycji.Nie pamiętam też czy w tych silnikach jest adaptacja przez komp biegu jałowego,bo tez można sprobować wyuczyć na nowo,ale numer z akumulatorem,powinien też zadzaiłać
  • #6 25 Jun 2011 10:44
    T.I.R.
    Level 12  
    Helpful post? (0)
    Witam !!!

Uporalem sie z ta usterka. Okazalo sie ze po nagrzaniu komuter gazu (Autronic AL-700) wysylal pasozytniczy sygnal na tps oraz zle emulowana byla sonda lambda. Po odlaczeniu komputera gazu i zmostkowaniu przewodow od sondy lambda (fioletowy i szary) autko zaczelo poprawnie pracowac. Wyslalem klienta to gazownika, zobaczymy w poniedzialek co gazownik powie.

Pozdrawiam T.I.R.
  • #7 13 Nov 2011 10:23
    jacek070707
    Level 1  
    Helpful post? (-1)
    Witam,
    Odgrzewam temat, ponieważ probelm mam podobny jak koledzy powyżej...
    Tydzień temu wyczyściłem w aucie przepustnicę. Wymieniłem też uszczelkę. Po złożeniu auto podbija wolne obroty do niemal 2tys. W zasadzie na zimnym i ciepłym jest podobnie. Próbowałem szukac lewego powietrza, ale na razie zero wyniku. Przewody podciśnienia - te, które znalazłem... sa w porządku. Co ciekawe, po zdjęciu kanału za przepływomierzem obroty wracają do normy. Wraca kanał... wraca problem. Macie jakis pomysł?
    PS.
    Zafira A 1.8 '99
    pozdrawiam,
    JaceK
  Search 4 million + Products
Browse Products