Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Opel Astra 1.8 16V 85KW wysokie obroty na biegu jałowym

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Mechanika -> Opel Astra 1.8 16V 85KW wysokie obroty na biegu jałowym
Autor
Wiadomość
tafit
Poziom 14
Poziom 14

Miasto: Bielsko-Biała

Post#1 Post autora tematu 17 Gru 2009 21:39   

Opel Astra 1.8 16V 85KW wysokie obroty na biegu jałowym

Witam, w mojej astrze problem pojawił się po wyczyszczeniu przepustnicy, mianowicie gdy silnik sie już nagrzeje obroty utzrymują sie na wysokim poziomie. Odkręciłem osłone silnika i lekko palcem odciągnąłem ramię z linką od pedału gazu i obroty spadły, silnik pracował z odpowiednią prędkością. Jak poprawic siłę odbicia linki gazu?? wymienic sprężynę?nasmarowac? jak myślicie?

pzd
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 17 Gru 2009 21:39   

Powrót do góry

THEjohny010
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: Głogów

Post#2 17 Gru 2009 23:03   

Re: Opel Astra 1.8 16V 85KW wysokie obroty na biegu jałowym

Naciągnięcie może nic nie dać, bo po czasie wróci do poprzedniego stanu, ja proponuję wymianę. Nie są to duże pieniądze.
Powrót do góry

tafit
Poziom 14
Poziom 14

Miasto: Bielsko-Biała

Post#3 Post autora tematu 18 Gru 2009 00:19   

jak odczepilem linke od pedału gazu klapka przepustnicy ładnie sie zamykała, linka w pancerzu chodzi bardzo lekko, problemem będzie zbyt krótka linka, mozna ją doregulować, tak jak np. linke od przerzutek w rowerze?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 18 Gru 2009 00:19   

Powrót do góry

T.I.R.
Poziom 12
Poziom 12

Miasto: Polska

Post#4 17 Cze 2011 11:52   

Witam !!!

I jak rozwiazales problem z tym oplem, mam identyczny przypadek i nie wiem sam co mam robic, wszystko wymienione i dalej to samo. Jak samochod sie nagrzeje do ok 95 stopni, podnosi obroty do ok 1500 i tak trzyma caly czas. Po zgaszeniu i odpaleniu po jakis 3-5 minutach jest ok, poki nie wzrosnie temperatura. A pozniej znowu obroty ida na 1500.

Pozdrawiam T.I.R.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 17 Cze 2011 11:52   

Powrót do góry

mody1
Poziom 15
Poziom 15

Post#5 25 Cze 2011 10:03   

wygląda na krokowy,spróbuj ściągnąć kleme akumulatora na min.30 min. i potem odpal samochód na czas aż sie załączy wentylator chłodnicy.
Może być też tak ,że jak czyściłeś przepustnicę dałeś starą uszczelkę i ciągnie lewe powietrze,cienkie wloty-podciśnienia też udrożniłeś?
Ja po czyszczeniu krokowca po raz kolejny,musiałem już go wymienić,ponieważ trzymał na zimnym ok 2000 obrotów-czas był na niego.
Jeśłi kolega powyżej zrzuci linkę i jest ok z obrotami,to jest tam regulacja naciągu linki,gumka z zawleczką,prawdopodobnie za mały luz na lince i nie schodzi przepustnica do rządanej pozycji.Nie pamiętam też czy w tych silnikach jest adaptacja przez komp biegu jałowego,bo tez można sprobować wyuczyć na nowo,ale numer z akumulatorem,powinien też zadzaiłać
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 25 Cze 2011 10:03   

Powrót do góry

T.I.R.
Poziom 12
Poziom 12

Miasto: Polska

Post#6 25 Cze 2011 10:44   

Witam !!!

Uporalem sie z ta usterka. Okazalo sie ze po nagrzaniu komuter gazu (Autronic AL-700) wysylal pasozytniczy sygnal na tps oraz zle emulowana byla sonda lambda. Po odlaczeniu komputera gazu i zmostkowaniu przewodow od sondy lambda (fioletowy i szary) autko zaczelo poprawnie pracowac. Wyslalem klienta to gazownika, zobaczymy w poniedzialek co gazownik powie.

Pozdrawiam T.I.R.
Powrót do góry

jacek070707
Poziom 1
Poziom 1

Miasto: Marki

Post#7 13 Lis 2011 11:23   

Witam,
Odgrzewam temat, ponieważ probelm mam podobny jak koledzy powyżej...
Tydzień temu wyczyściłem w aucie przepustnicę. Wymieniłem też uszczelkę. Po złożeniu auto podbija wolne obroty do niemal 2tys. W zasadzie na zimnym i ciepłym jest podobnie. Próbowałem szukac lewego powietrza, ale na razie zero wyniku. Przewody podciśnienia - te, które znalazłem... sa w porządku. Co ciekawe, po zdjęciu kanału za przepływomierzem obroty wracają do normy. Wraca kanał... wraca problem. Macie jakis pomysł?
PS.
Zafira A 1.8 '99
pozdrawiam,
JaceK
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Mechanika -> Opel Astra 1.8 16V 85KW wysokie obroty na biegu jałowym
Strona 1 z 1